Apie mane. Aš nebuvau gražus vaikas. Iki ketverių metų neturėjau plaukų, iki aštuonerių - vidurinio danties. Bėgiojau po mūsų ūkį purvina, pusnuogė. Ir kai paaugau, nežinojau, jog esu išvaizdi. Tėvai man niekada to nesakė. Jie mane gyrė tik už pagalbą namuose arba sėkmę mokykloje.
O kada jūs supratote, kad esate graži?
Kai pradėjau vaikščioti į kino bandymus Holivude. Tada išgirdau tokią kalbą, kad niekas negali rimtai žiūrėti į žmogų, kuris atrodo štai taip kaip aš. Dėl to eidavau į kino bandymus apdribusiomis kelnėmis ir purvinais plaukais, kad įrodyčiau, jog man vis tiek, kaip atrodau.
Net ir po "Monstro" žmonės nesiliovė kalbėję vien apie jūsų išvaizdą.
Žinau. Ir man koktu dėl to, kiek reikšmės Holivude teikiama išorei.
O ką jūs manote apie jūsų vaidybos kritiką?
Nelabai aš klausausi tų kalbų. Mane tik nustebino, kad "Šiaurės šalį" pavadino "dar vienu išsigimusiu filmu". Kita vertus, mano herojė tokia seksuali, ji vilki tokias aptemptas kelnes, kokių aš gyvenime nesimaučiau... O žmonės išgirdo, kad filmas apie šachtininkę, ir pagalvojo, kad tai nuobodybė. Juokinga, ir tiek.
Kodėl sklido kalbos, jog "Oskaras" teks filmui "Šiaurės šalis"?
Manau, jog seksualinis išnaudojimas yra mūsų visuomenės Achilo kulnas. Girdėjau, kad Aarono Spelingo darbuotojų advokatas parašė laišką, kaltinantį prodiuserį seksualiniu išnaudojimu, ir kaip pavyzdį, ką jaučia pažeminta moteris, pateikė mano herojės jausmus.
O jūs pati kada nors patyrėte tokį išnaudojimą?
Laimei, ne.
Net ir klastinguoju Holivudo stiliumi?
Tais laikais, kai Holivude žengiau savo pirmuosius žingsnius, vienas režisierius pasiūlė man pabandyti vaidmenį jo naujajame filme, ir aš su džiaugsmu sutikau. Kino bandymai turėjo vykti jo namuose šeštadienio vakarą. Man tai pasirodė keista, bet aš nieko nenusimaniau apie kino verslą, nes užaugau Pietų Afrikos fermoje. Kai režisierius man atidarė duris, jis vilkėjo Hjū Hefnerio ("Playboy" savininkas. - Aut. past.) pižamą. Pamaniau, gal jis taip apsirengęs dirba, ir įėjau. Bet kai jis man pasiūlė išgerti, pasidarė aišku. Neseniai aš vėl susidūriau su tuo žmogumi, bet jam nepasisekė: šalia manęs buvo mano prodiuseris. Pastarasis manęs paklausė: "Jūs buvote anksčiau susitikę?" Aš atsakiau: "O taip, mes buvome susitikę. Norite išgirsti šitą istoriją? Aš jums tuoj papasakosiu", - juokiasi. - Žodžiu, aš jam atsilyginau.
Jums būdingi kai kurie vyriški bruožai, tiesa? Tai jūs užsirūkote cigarą, tai maukiate litrais alų, lakstote apžergusi motociklą...
Mano vaikystės laikais vyrai buvo aukščiau už moteris. Daugelis profesijų buvo vyriškos. Tačiau mano mama tiesė kelius. O juk tai vyriškas darbas. Tada, žiūrėdama į mamą, galvojau, kad irgi darysiu viską, ko panorėsiu. Taigi taip ir darau. O paskui mama... Jūs, aišku, tai žinote.
(Kai Šarlizei buvo 15 metų, jos alkoholikas tėvas, kuris nusigėręs vis tyčiodavosi iš žmonos ir dukters, ėmė mojuoti joms panosėje pistoletu. Motina jį nušovė ir buvo išteisinta kaip padariusi žmogžudystę savigynos tikslu. - Aut. past.)
Kaip jus tai paveikė?
Tėvas nugyveno gerą gyvenimą. Jis buvo aukštas, gražus, energingas. Kai įeidavo į kambarį, visi iškart prakusdavo. Bet jiedu su mama nesiliovė vienas kitam įrodinėję, kuris teisus. Jie buvo labai stiprūs žmonės, galbūt per stiprūs, kad galėtų gyventi kartu. Tačiau tuo laiku skyrybos buvo gėdingas reikalas, ypač moterims. Tai, kas nutiko mūsų šeimai, buvo daug blogiau nei skyrybos. Šiaip ar taip, mes su mama suvokėme, kad turime susitaikyti pačios su savimi ir eiti į priekį. Gyventi nerandant sau vietos klaidų šešėlyje - neįmanoma. Tai ne mudviejų charakteriui.
Jūsų mama neseniai vėl ištekėjo?
Tai buvo nuostabi ir man be galo svarbi diena. Mano mama - neprilygstama moteris: protinga, erotiška ir įdomi. Ji išmokė mane disciplinos. Bet jeigu ji savo auklėjimo metodus šiandien taikytų Amerikoje, tai ją pasodintų į kalėjimą.
Kokie gi tie metodai?
Ji laidydavo į mane viską, ką sugriebdavo, pavyzdžiui, batus. O batai tai buvo ne modeliniai, - dideli ir sunkūs.
Kuo nusipelnydavote tokios bausmės?
Kartą sėdau valgyti nepersirengusi mokyklinės uniformos ir užsipyliau pomidorų sriubą. Tai buvo nepagarba mamos triūsui: juk ji ne tik tvarkė namų ūkį, bet ir dirbo statybose.
Nepaisant nieko, jūs likote draugės?
Aš visada jaučiau, kad jai galiu pasakyti bet ką, ir ji manęs neteis. Todėl aš nuo jos neturiu paslapčių.
Ji - jūsų psichoterapeutė?
Aš niekada neisiu pas žmogų, kuris už tam tikrą mokestį išklausys mano bėdas. Beje, mano profesija leidžia man išsikalbėti, nors ir vienpusiškai. Bet jau verčiau tegu man moka už saviraišką, nei aš mokėsiu už tai.
Tekėti nesiruošiate?
Mes su Stiuartu susituoksime tik tada, kai oficialiai galės tuoktis gėjai ir lesbietės. Tarp mano draugų visada buvo skirtingos seksualinės orientacijos žmonių. Kai kurie jų gyvena nesusituokę, todėl drausti jiems įregistruoti santykius man atrodo anachronizmas.
Gavusi "Oskarą" jūs nepasirašėte nė vieno naujo projekto.
Iš tiesų aš neperskaičiau nė vieno naujo scenarijaus, nes žinojau, ką veiksiu artimiausius dvejus metus.
Jūsų vadybininkas nesirauko?
Žinoma, ne. Juk aš esu pinigų mašina (aktoriaus agentas gauna 10-15 procentų kliento honoraro. - Aut. past.). Aš jau gavau keletą pasiūlymų, bet dar nesu nusiteikusi praleisti aštuonis mėnesius filmavimo aikštelėje. Tikriausiai kada nors pagalvosiu: "Kokia aš idiotė, kad praleidau šitokį projektą!". Bet aš savo gyvenimą myliu ne mažiau nei darbą, todėl nenoriu, kad viena imtų viršų prieš kita.
Ar "Oskaras" jums suteikė laimės?
Kai žengiau ant raudono kilimo, aš tikrai jaučiausi laiminga. O kai išgirdau savo vardą sykiu su žodžiais "geriausia aktorė", pagalvojau: "Mamyte mano, viešpatie, mamyte mano..." Aš apsiverkiau dar nepakilusi į sceną, nes apkabinau mamą, o ji visa drebėjo ir per veidą jai ritosi ašaros. Kai tu matai savo mamą tokios būsenos, ji nevalingai persiduoda ir tau. Bet aš sau pasakiau: "Kur tu, stipri Pietų Amerikos mergaite, nagi eikš čionai..."
Kuo vyresnė tampu, tuo labiau veržiasi man gamtos duotas švelnumas. Be to, man jau nieko nereikia įrodinėti. Neprivalau įrodinėti, kad nesu rasistė, kaip būdavo, kai gyvenau Pietų Afrikoje. Man nebereikia įrodinėti, kad esu ne tik simpatiška, bet dar ir aktorė. Dabar žmonės ir taip žino, kas aš tokia.
P.S. Šarlizė Teron (charliz Theron) neseniai buvo įvertinta "Vanguard Award" premija, kurią jai skyrė "Gėjų ir lesbiečių aljansas prieš šmeižtą". Toks apdovanojimas aktorei teko "supratingumą seksualinių mažumų atžvilgiu".
Š. Teron gavo "Oskarą" 2004 metais už lesbietės ir serijinės žudikės vaidmenį filme "Monstras", o praėjusiais metais ji padarė keistą pareiškimą: pažadėjo netekėti už savo sužadėtinio Stiuarto Taunsendo tol, kol JAV nebus pripažįstamos vienos lytes atstovų santuokos. Tačiau šiemetinėje "Oskarų" ceremonijoje Šarlizė pasirodė be Stiuarto, ir tuoj pat pasklido kalbos, kad jų santykiai iširo...
Rašyti komentarą