Dainius Kepenis: dėl humoro laidų neužsigaunu
Dainius Kepenis: dėl humoro laidų neužsigaunu

- Ar žiūrite TV laidas apie sveikatą? Kaip jas vertinate?

- Dažniausiai žmona surašo, ką, parvažiavęs namo, turiu pažiūrėti. Kadangi dabar televizijos galimybės tai leidžia (atsisukti laidą), tad ir pažiūriu, kas naujo Lietuvos sveikatoje, kas ką šneka. Daktarą Unikauską pasižiūriu.

Tai, ką mes, sveikuoliai, kalbėdavome prieš 20 metų, dabar daktaro Unikausko lūpomis girdžiu per TV. Žinau, kad jis kartais iš kolegų, kurie mėgsta pardavinėti vaistus, gauna kruopų, bet smagu, kad kalba apie sveiką gyvenimo būdą.

- Jūsų siūlomos kai kurios sveikos gyvensenos iniciatyvos (mankšta darbe, tarp jų ir Seime, darbuotojų, neturinčių žalingų įpročių, skatinimas premijomis ir pan.) tapo TV humoro laidų siužetais. Šių laidų herojumi tapote ir pats. Kaip reagavote?

- Į tai žiūriu su humoru. Ir dar įdomus dalykas - norint vieną ar kitą informaciją parodyti per TV kanalus, spaudoje, reikia mokėti pinigus. O čia - nemokamai. Tai puiku. Žmonės vis tiek klauso, jei ir suabejoja, pamano, kad čia humoras, paskui, žiūrėk, pas daktarą Unikauską išgirsta tą patį jau be humoro.

Sako, aš jau tą girdėjau. Tada susimąsto. Tad dėl humoro laidų neužsigaunu, priimu jas ramiai, nes manau, kad jos taip pat tarnauja žmonių švietimui. Tam, kad žmogus kažką suprastų, ypač naują informaciją, jam reikia kokius 15 kartų pakartoti - tada jau tikrai išgirsta. Taip veikia visa reklama.

- Ką šiandien pasakytumėte apie skiepus nuo gripo ir raginimus visiems pasiskiepyti?


- Galiu pasakyti tiesiai šviesiai - žmonėms, kurie rūpinasi savo imunitetu, skiepytis nuo gripo nėra jokios prasmės. Tą tvirtinu savo ir daugybės bičiulių pavyzdžiu. Galiu pasirašyti krauju - tam, kas rūpinasi tuo, skiepytis nereikia. Nes galima turėti tokį imunitetą, pro kurį joks gripas neprasimuš.

Bet Lietuvoje, pasirodo, savo imunitetu rūpinasi gal kokie 5 proc. Tad 95 proc. žmonių, kurie tingi rūpintis savo sveikata, atsparumu, tegul skiepijasi.

- Garsėjote maudynėmis jūroje bet kokiu oru ir žiemą. Kur grūdinatės dabar, kai gyvenate Vilniuje?


- Jūra nebūtina kasdien. Visi turi žinoti, kad atsparumas peršalimui atsiranda ir lygiai taip pat veikia, nepaisant to, ar įšokai į eketę, ar apsiliejai šaltu vandeniu, kuris nešiltesnis kaip 10 laipsnių, duše.

Jei kas rytą prausimąsi duše pabaigi šaltu vandeniu, 12 valandų esi apsaugotas nuo peršalimo ligų. Tą darau kasryt, ir peršalimo ligos negresia.

Sidebar placeholder