Deividas Rokfeleris: 101

Deividas Rokfeleris: 101

Jo pavardė tapo pasakiško turto sinonimu. Jis ne tik turtingas, bet ir ilgaamžis. Pirmasis garsios amerikiečių turtuolių dinastijos atstovas, peržengęs savo amžiaus šimtmečio slenkstį.

Rytoj JAV magnatui Deividui Rokfeleriui sukanka 101 metai.

Šaknys

David Rockefeller gimė 1915 m. birželio 12 d. Niujorke, šešių vaikų šeimoje; iš jų jauniausias. Deivido mama Ebigailė buvo senatoriaus dukra, aukštuomenės liūtė, tėvas Džonas - vienintelis sūnus naftos magnato, pirmojo pasaulio istorijoje milijardieriaus Džono Deivisono ir mokytojos Lauros Selestės šeimoje.

Deivido senelis, vardu Džonas Deivisonas, - Rokfelerių dinastijos pradininkas, laikomas turtingiausiu kada nors gyvenusiu žmogumi JAV. Jis užaugo taip pat šešių vaikų šeimoje, kurios galva buvo miško kirtėjas. Darbo karjerą senelis Džonas pradėjo nuo 16 metų - ekspedijavimo firmoje, vėliau pasimokė buhalteriu (mokslo nebaigė), vėliau juo dirbo, bet galiausiai pradėjo savo verslą. Būdamas 31 metų jis įkūrė naftos kompaniją. Praturtėjęs rėmė medicinos tyrimus, švietimą, finansavo Čikagos universiteto įkūrimą. Buvo praktikuojantis krikščionis (baptistas), rūpinosi bažnyčios išlaikymu. Negėrė, nerūkė. Susilaukė keturių dukrų ir sūnaus - Džono jaunesniojo (Deivido tėvo).

DINASTIJA. (Iš kairės) Deivido Rokfelerio senelis Džonas, tėvas Džonas ir sūnus Deividas.

Karjera

1936 m. Deividas baigė Harvardą, vėliau metus mokėsi Londono universiteto Ekonomikos ir politikos mokslų mokykloje. Dirbo Niujorko merijoje, šalies Gynybos, sveikatos ir socialinės apsaugos departamente.

1942 m. pašauktas eiliniu į kariuomenę. Metus mokėsi puskarininkių mokykloje. 1945 m. buvo pakeltas kapitonu. Karo metais buvo Šiaurės Afrikoje ir Prancūzijoje, dirbo karinei žvalgybai. Septynis mėnesius JAV ambasadoje Paryžiuje ėjo karo atašė padėjėjo pareigas.

1947 m. įkūrė elitinę organizaciją - Tarptautinių santykių tarybą (TST), veikusią pasauliniu mastu. Kanadietis Endrius Gevinas Maršalas (Andrew Gavin Marshall), nepriklausomas tyrėjas ir straipsnių autorius, projektų "The People's Book Project", Occupy.com ir pan. sumanytojas, Hamptono instituto Geopolitikos departamento vadovas, teigia, jog iki 1972 metų vos ne pusė JAV vyriausybės atstovų, atsakingų už užsienio politiką, buvo TST nariai. D. Rokfeleris esą nuolat būdavo informuojamas net apie visas slaptas žvalgybos operacijas.

1946-1981 m. dirbo šeimos kapitalo banke "Chase Bank".

"Bilderberg"

D. Rokfeleriui priskiriamas uždaro klubo "Bilderberg", kuriame renkasi pasaulio politikos veikėjai bei finansininkai, įkūrimas, nors pats bankininkas tai neigia. Šiaip ar taip, 1954 m. pirmojoje "The Bilderberg Group" konferencijoje, vykusioje Nyderlanduose, "Bilderbergo" viešbutyje (iš čia ir grupės pavadinimas), D. Rokfeleris tikrai dalyvavo.

Minėtas autorius E. G. Maršalas tvirtina, jog 1972 m. kalboje, pasakytoje per "Bilderbergo" grupės susitikimą, D. Rokfeleris pasiūlęs steigti Trišalę komisiją, kuri "suvienys geriausius pasaulio protus ateities problemoms spręsti". Po metų tokią komisiją įkūrė privatūs asmenys iš Vakarų Europos, Japonijos ir Šiaurės Amerikos.

Kai kurių sąmokslo teoretikų manymu, "Bilderberg" yra užkulisinės pasaulio valdytojų organizacijos centras. Teigiama, jog pasaulio elito lyderiai, priklausantys minėtai grupei, yra tam tikrų įvykių - kaip antai 2008 m. finansų krizės, valdžios perversmų, karinių konfliktų - užsakovai.

"Bilderbergo" klubo susitikimai, pasak britų leidinio "Guardian", yra "kur kas įtakingesni nei Didžiojo septyneto susitikimai".

Šiemet 64-asis "Bilderbergo" forumas vyks birželio 9-12 d. Vokietijoje, Drezdene. Renginio uždarumas visuomenei kelia didelį susidomėjimą, tad oficialiame grupės tinklalapyje skelbiama glausta informacija: dalyvaus 130 politikos, pramonės, finansų, mokslo ir žiniasklaidos lyderių iš 20 šalių. Pridedamos ir dalyvių pavardės bei diskusijų temos.

Žurnalistai į šį renginį nėra akredituojami. Nors žiniasklaidos atstovai kviečiami, kaip ir visi kiti dalyviai, privalo laikytis Četamo rūmų taisyklės (angl. "Chatham House Rule") - anonimiškumo garantijų. Galima naudotis informacija, tačiau negalima jos platinti. Nevalia skelbti kalbėtojų pavardžių, pareigybių ir kokioms organizacijoms jie atstovauja. Konferencijos darbotvarkė nesudaroma, jos metu nėra balsuojama, jokios rezoliucijos nepriimamos ir neskelbiamos.

Įdomybės

Rokfeleriai - turto ir valdžios sinonimu tapusi pavardė, tad nenuostabu, jog žiniasklaida knibždėte knibžda su ja susijusių įdomių teorijų ir versijų.

Pavyzdžiui, tinklalapyje occupywallst.org rašoma, jog Deividas Rokfeleris yra "Facebook'o" valdytojo Marko Zukerbergo (Mark Zuckerberg) senelis. Markas vedęs kinų kilmės Priscilą ne šiaip sau: tai Rokfelerių ekspansijos į Kiniją sudedamoji dalis. Tikrasis M. Zukerbergo vardas kitoks, kaip, beje, ir Bilo Geitso (Bill Gates): genialumas - tik konspiracija, jie nieko bendra neturi su kompiuteriais, tai tiesiog turčių šeimos paveldėtojai.

Pasak kitos įdomios versijos, Rokfeleriai, Amerikos turčiai ir globalistai, finansiškai remia Rusiją ir Vladimirą Putiną. Deivido senelis Džonas stipriai finansavęs 1917 m. bolševikų revoliuciją, o jo palikuonys teikę finansinę paramą sovietų valdžiai. Ne šiaip sau Deividas Rokfeleris 1964 m. susitiko su Nikita Chruščiovu, o prieš pučą (1991 m.) - su Michailu Gorbačiovu. Rokfeleriai parėmę Borisą Jelciną, kuris vėliau, kaip statytinis, leidęs jiems "plėšti Rusiją". Prie Michailo Chodorkovskio arešto irgi prisidėjęs Rokfelerių klanas, mat Vladimiras Putinas - jų žmogus, atėjęs valdžion per rokfelerišką kapitalą. Todėl Rusija taip drąsiai ir areštavusi "Jukos" kompaniją.

Šių ir panašių versijų autorių nuomone, kone visas pasaulis, taip pat ir Lietuvos politikai "tarnauja amerikietiškos kilmės kapitalui", mat visi JAV prezidentai atstovavo arba Rotšildams (Klintonai), arba Rokfeleriams (Bušai ir Barakas Obama). Deividas Rokfeleris, didžiausias pasaulio globalistas, įkūręs ir Europos Sąjungą, ir NATO, ir JT, ir visas kitas didžiąsias šalis vienijančias organizacijas.

Viskas, be abejo, dėl pinigų ir noro valdyti pasaulį. Maža to: šešių vaikų tėvas D. Rokfeleris sumanęs įgyvendinti "planetos gelbėjimo" (t. y. gyventojų mažinimo) planą: tai prievartinė kastracija, vaikų atėmimas iš vienišų motinų, priverstiniai abortai ir kiti baisūs dalykai, vykdomi pagal valstybines programas.

Kai kurie žmonės sako, kad D. Rokfeleris neturi širdies. Iš dalies jie teisūs.

Širdis

61-erių metų D. Rokfeleriui buvo atlikta širdies persodinimo operacija. Spaudoje rašoma, kad vėliau tokia operacija atlikta dar penkis kartus, paskutinį kartą - kai magnatui buvo 99 metai. Taigi šio žmogaus krūtinėje išties plaka ne jo širdis.

Šiaip ar taip, tai jam netrukdė užsiimti labdara: 2006 m. laikraštis "The New York Times" suskaičiavo, kad D. Rokfeleris yra paaukojęs daugiau nei 900 mln. dol. 2008 m. jis skyrė 100 mln. dol. savo alma mater - Harvardo universitetui.

"Forbes" duomenimis, D. Rokfelerio asmeninis turtas 2015 m. siekė 2,5 mlrd. dol.

Charakteris

Deividas buvo ir yra pažįstamas su įtakingiausiais pasaulio žmonėmis. Jo diplomatiniai gebėjimai, stabilus, ramus charakteris nepakito iki šiol. Nuo mažens tylus, mėgstantis vienumą ir vabzdžių kolekcijas, - visiška priešingybė broliui Nelsonui (buvusiam, 41-ajam, JAV viceprezidentui), kuris kaipmat įsiplieksdavęs, buvęs aistringas, valdingas ir turėjęs daug moterų.

Šeima

1940 m. Deividas vedė Margaret Makgrat (Margaret McGrath), su ja nugyveno pusšimtį metų, užaugino šešias atžalas: keturias dukras bei du sūnus.

Margaret mirė sulaukusi 81 metų. Vyresnysis sūnus Ričardas prieš dvejus metus, 2014 m. birželio 13-ąją, žuvo pilotuodamas savo vienmotorį lėktuvą. Jis skrido namo iš tėvo gimtadienio šventės Niujorke.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder