Deivis: "Patriotas esu viduje"

Deivis: "Patriotas esu viduje"

Sausio 13-tosios ir apskritai patriotizmo tema žiniasklaida kalbina aktyvius, pilietiškus ir patriotiškai nusiteikusius žinomus žmones. Daugelis jų - 1991-ųjų įvykių liudininkai, o iš jų vaikiškų, paaugliškų prisiminimų dėliojasi dar tokia nevadovėlinė, nešabloniška, tikra Sausio 13-tosios istorija...

Deivis:

- Kur buvote 1991-ųjų sausio 13-ąją?

- Klaipėdoje. Į Vilnių niekas manęs nevežė, bet ten vyko mano tėtis. Jis - didelis patriotas. Sausio 13-ąją jis buvo prie Seimo. Mama liko su manimi.

- Ar minite Sausio 13-ąją šeimoje?

- Kaip nors ypatingai - ne. Name Klaipėdoje Sausio 13-ąją pakeliamos vėliavos. Šiomis dienomis labai dažnai dainuoju Sausio 13-ajai skirtuose koncertuose - toks yra mano prisidėjimas ir paminėjimas. Dažniausiai kartu su Eduardu Kaniava atlieku klasikinio repertuaro dainas: "Mano Lietuva", "Amžina meilė", "Tu, kuris aukštai". Vienais metais per Sausio 13-osios minėjimo renginį koncertavau Vilniaus televizijos bokšte.

- Su kokiais kitais Lietuvos istorijos įvykiais pagal jų svarbą gretintumėte Sausio 13-ąją?

- Lyginti sudėtinga. Nežinau. Neįsivaizduoju kito tokio atvejo, kai žmonės plikomis rankomis, dainuodami ir maldomis iškovojo nepriklausomybę - man iki šiol tai yra mįslė.

- Kokiais darbais kuriate Lietuvą?

- Manau, kad net tik aš, bet ir visi, likę Lietuvoje, prisideda prie jos gerovės. Tokie tie ir darbai. Nepaliekame dar šalies, stengiamės vardan jos ir darysime tai, kiek išgalėsime. Sakyčiau, tai mūsų visų pagrindinis darbas.

- Kada pastarąjį kartą giedojote Lietuvos himną?

- Pernai Kovo 11-ąją arba Vasario 16-ąją. Giedoti Lietuvos himną tenka dažnai - miesto aikštėse, bažnyčiose, sporto arenose...

- Ar namuose turite tautinės atributikos?

- Žinoma! Turiu vėliavą, himną - buvo išleistas toks kartonas su himnu. Pamenu, anksčiau nuomotuose namuose visą šitą reikalą buvau prisikalęs prie pagrindinių durų: įeinu - matau, išeinu - matau. Šiaip aš esu tikras patriotas ir man nebūtina išorinė atributika - patriotas esu viduje. Ir savo naujausią albumą pavadinau "Lietuva", nes esu patriotas. Ir duok Dieve kuo daugiau reklamuoti mūsų šalį, o pirmiausia - sau patiems.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Laisvalaikis"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder