Didžiojoje Britanijoje mirė garsusis traukinių plėšikas Ronis Bigsas

Didžiojoje Britanijoje mirė garsusis traukinių plėšikas Ronis Bigsas

Britų nusikaltėlis Ronis Bigsas (Ronnie Biggs), dalyvavęs per didžiausią traukinio apiplėšimą 1963 metais, mirė sulaukęs 84 metų, informuoja BBC.

Po kelių insultų R. Bigsas negalėjo kalbėti ir sunkiai judėjo, pastarąjį kartą jis viešai pasirodė per savo "bendražygio plėšiko", taip pat dalyvavusio didžiajame apiplėšime, laidotuves. Garsusis traukinio apiplėšimas, didžiausias per visą Didžiosios Britanijos istoriją, buvo įvykdytas prieš 50 metų, 1963 metų rugpjūčio 8 dieną.

1963 m. rugpjūtį gauja vyrų, tarp jų ir R. Bigsas, sustabdė naktinį pašto traukinį, kursavusį "Glazgas-Londonas" maršrutu, ir pagrobė 2,6 mlrd. svarų. Penkiolika plėšikų buvo nuteisti 30 metų kalėti.

Tačiau R. Bigsas kalėjime išbuvo vos 15 mėnesių, 1965 metais pabėgęs iš Vandsvorto kalėjimo. Iš Didžiosios Britanijos jis išvyko į Paryžių, kur jam buvo atlikta plastinė operacija. Vėliau R. Bigsas nukako į Australiją.

2001 metais jis nusprendė grįžti į tėvynę ir pasiduoti britų valdžiai. Bausmė plėšikui nebuvo pakeista: jam vis dėlto teko sėdėti kalėjime 30 metų.

2009 metais dėl pablogėjusios sveikatos jis iš kalėjimo buvo paleistas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder