Didžiosios Britanijos turtuolių turtas pernai augo

Didžiosios Britanijos turtuolių turtas pernai augo

Nors Didžioji Britanija išgyvena recesiją, turtingiausių šalies gyventojų turtas išaugo iki rekordinių aukštumų, praneša agentūra AFP.

Remiantis kasmet sudaromu "Sunday Times" sąrašu, tūkstančio turtingiausių Didžiosios Britanijos žmonių turtas 2011-aisiais padidėjo 4,7 proc. iki 414,26 mlrd. svarų (508 mlrd. eurų). Pirmojoje sąrašo vietoje jau aštuntus metus yra Indijoje gimęs plieno magnatas Lakshmi Mittal, nors jo turtas dėl kompanijos "ArcelorMittal" problemų sumažėjo 27 proc. iki 12,7 mlrd. svarų.

Vos mažiau turto - 12,3 mlrd. - turi uzbekų kilmės verslininkas Ališeris Usmanovas, užsiimantis metalų gavyba ir kalnakasyba. Trečias su 9,5 mlrd. yra futbolo klubo "FC Chelsea" savininkas Romanas Abramovičius.

Turtingiausias Didžiojoje Britanijoje gimęs žmogus yra Vestminsterio hercogas, kuriam priklauso viena didelė Londono nekilnojamojo turto bendrovė. Jis su 7,35 mlrd. svaro sąraše įrašytas septintuoju numeriu.

Į "Sunday Times" sąrašą įtraukti milijardieriai, kurie gyvena Didžiojoje Britanijoje arba kurių pagrindinis verslas yra šioje šalyje. Dar niekada šalyje nebuvo tiek daug milijardierių kaip dabar - 77.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder