Futbolininkas iš Pietų Afrikos: "Klaipėda yra ramus miestas"

Futbolininkas iš Pietų Afrikos: "Klaipėda yra ramus miestas"

Futbolininkas Kgaogelo Sekgota jau šešis mėnesius gyvena ir treniruojasi Lietuvoje. Šiltą Pietų Afrikos klimatą iškeitęs į atšiauresnį, stengiasi kopti karjeros laiptais Lietuvoje.

Kauno "Stumbro" komandoje krašto saugo poziciją užimantis 20-metis neslepia džiaugsmo gavęs galimybę gyventi Lietuvoje.

Ką veiki Klaipėdoje?

Į Klaipėdą užsuku tuomet, kai, sužaidęs varžybas su šio miesto komandomis, gaunu laisvo laiko pasivaikščioti dar nematytomis gatvėmis ar pavakarieniauti kavinėse. Ir dabar skubu susitikti su likusia komandos dalimi kelionei į Kauną, kur ir gyvename. Klaipėda yra ramus miestas, gatvėse mažiau žmonių, ir šie, rodos, niekur neskuba.

Kas Klaipėdoje palieka didžiausią įspūdį?

Baltijos jūra, žinoma. Ne visada turiu laiko prie jos nuvykti. Tačiau įmerktos kojos į vėsų vandenį, žinote, atgaivina ne tik kūną, bet ir sielą. Neerzina nei didelis vėjas, nei visur pribiręs smėlis. Matau, kaip klaipėdiečiai stengiasi palaikyti švarą savo mieste. Jūsų paplūdimyje itin smagu - vaikščioti basomis kojomis švariame smėlyje neįtikėtinas jausmas.

Žavu ir tai, kad Klaipėda mažas miestas. Porą kartų praėjęs tą pačią gatvę jau žinau, kur esu.

Ką pagalvojate, kai sužinote, kad rungtynės vyks Klaipėdoje?

Čia važiuodamas pirmą kartą, prisipažinsiu, nieko nežinojau apie Klaipėdą. Netrukus pastebėjau, jog jūsų miesto komanda "Atlantas" turi didžiulį būrį ištikimų fanų, kas, kaip pastebėjau, Lietuvoje reta. Todėl ir varžybų atmosfera kiek kitokia, nes suprantu, kad varžybų stebėti susirinks daug žmonių.

Kur merginos gražesnės?

Manau, kad kiekviename mieste yra gražių moterų. Tačiau negaliu ginčytis, merginos čia gražios.

Kaip lietuviško maisto skonis? Ar kainos tikrai neįkandamos?

Valgiau duonos, kuri, kaip sakė, ruošta rankomis tikroje senovinėje krosnyje. Skonis šiek tiek skyrėsi nuo mano gimtinės duonos, tačiau paliko gerą įspūdį. Nežinau, kaip mano kūnas sureaguotų į tradicinį lietuvišką maistą, todėl vis pabūgstu paragauti. Tačiau aš mėgstu rizikuoti, todėl vieną dieną tikrai išbandysiu.

Kainos Lietuvoje yra normalios. Aš žiūriu į skirtingų restoranų meniu ir matau, kad lietuviai turi iš ko rinktis. Skirtingoms kišenėms skirtingos vietos ir produktai maisto parduotuvėse.

Ar buvimas tarp lietuvių ko nors išmokė?

Moku pasakyti "Laba diena", "Ačiū", "Prašau" ir "Viskas gerai". Paskutiniojo man dažniausiai prireikia aikštelėje, kai komandos narys skaudžiai krinta.

Kuriame Lietuvos mieste norėtum gyventi?

Girdėjau, kad Vilnius yra nuostabi vieta. Žmonės ten tolerantiški kitataučiams. Tačiau aš laimingas gyvendamas Kaune. Mano darbas suteikia galimybę aplankyti daugumą Lietuvos miestų, noriu pažinti kiekvieną iš jų. O poilsiui rinkčiausi Klaipėdą.

Kokie buvo pirmieji įspūdžiai atvykus į Lietuvą?

Lėktuvui nusileidus Lietuvoje turėjau visokiausių minčių. Palyginti su Afrika, buvo šalta, tačiau ne klimatas man svarbiausia. Turėjau greitai adaptuotis, priimti vietinę kultūrą ir susitelkti ties tuo, ko atvykau. Aš laimingas būdamas čia.

Ką manai apie lietuvius? Kokie jie draugai?

Visi mano draugai yra mano komandos nariai. Lietuvoje yra įvairių žmonių. Vieni jų labai paslaugūs, draugiški, kiti - linkę bendrauti mažiau. Todėl jūsų tautiečių negalėčiau apibūdinti vienu žodžiu. Bet "Stumbre" sutikau labai geraširdžių lietuvių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder