Tarptautinės rinkodaros bei prekinio ženklo valdymo magistro laipsnį Lund universitete, Švedijoje, įgijusi I. Razbadauskaitė jau kelerius metus iš eilės visuomeniniais pagrindais organizuoja išskirtinį, vieną didžiausių bei vienintelį klaipėdietišką jaunimo verslumą skatinantį konkursą "Užaugink verslo idėją". Šiemet ji organizavo ir naują renginį - "Start-up 2014".
Beveik dvejus metus studijavote Švedijoje. Kodėl nusprendėte grįžti į gimtąją Klaipėdą ir nepasiduoti šiandien gajai madai išvykti kuo toliau nuo Lietuvos?
Studijuojant Švedijoje būta pamąstymų, jog gal vertėtų likti. Tačiau trauka uostamiesčiui nugalėjo viską. Kartu norėjosi prasmingais darbais prisidėti prie miesto gerovės, vietos jaunimo aktyvios veiklos skatinimo. Tik grįžusi į Lietuvą pradėjau ieškoti galimybių, kur ir kaip galėčiau save išreikšti. Tad neatsitiktinai prisijungiau prie asociacijos "Mano miestas Klaipėda", užsienio investuotojus vienijančios bendrijos "Klaipėda International business club". Vėliau jau sekė ir visi jaunimo verslumą skatinantys projektai.
Ieškodama susikaupusio potencialo išreiškimo būdų supratau, jog Klaipėdoje yra daug gabaus, potencialaus, verslaus jaunimo, norinčio bei siekiančio tobulėti, tačiau dažnai nežinančio nuo ko "užsikabinti" ar taip ir nesulaukiančio tinkamo šanso išreikšti save bei savo gebėjimus.
Papasakokite daugiau apie jūsų organizuojamą jaunimo verslumo skatinimo konkursą "Užaugink verslo idėją".
Tai penktus metus iš eilės asociacijos "Mano miestas Klaipėda" organizuojamas konkursas. Jo idėja jau buvo pradėta įgyvendinti man dar neprisijungus prie asociacijos.
Tačiau pastaruosius dvejus metus minėtą jaunimo verslumo skatinimo konkursą organizuoja būtent mano vadovaujama komanda. Kartu pakeitėme ir konkurso koncepciją - dabar vadovaujamės Harvardo universiteto parengta metodika, kai verslo įmonės suteikia studentams galimybę pabūti verslo konsultantais bei patiems išspręsti įvairias versle kylančias kasdienines situacijas. Paslėpta "Užaugink verslo idėją" konkurso mintis - padėti miesto jaunimui susitikti su Klaipėdos verslo atstovais, lyderiais, parodyti jiems savo gebėjimus, užmegzti kontaktus bei ateityje lengviau rasti norimą darbovietę ar įgyvendinti savo verslo idėją. Kartu norime, kad jaunimas liktų dirbti ir kurti uostamiestyje.
Konkursas kasmet pritraukia daugiau nei pusšimtį jaunimo atstovų iš Klaipėdos aukštųjų mokyklų, o konkurso dalyvių verslumo supratimo lygis didėja su lig kiekvienais metais.
Beje, šiemet įgyvendinome ir naują idėją - suorganizuotas renginys "Start-up 2014", kurio metu uostamiesčio jaunimas turėjo išskirtinę progą verslo pasaulio atstovams pristatyti savo verslo idėjas.
Džiugu, kai tavo iniciatyvos atneša pastebimos naudos - žinome ne vieną atvejį, kai konkurse "Užaugink verslo idėją" dalyvavę jaunuoliai sulaukė darbo pasiūlymo ar buvo pakviesti atlikti praktiką. Pasiteisino ir "Start-up 2014" renginys, nes čia pristatytos studentų verslo idėjos kartu su verslininkais plėtojamos toliau.
Visi šie faktai tik įrodo, jog verslumą skatinančių renginių ar konkursų Klaipėdai tikrai reikia, kad jie turi didžiulį potencialą dar labiau augti bei plėstis.
Šiuo metu dirbate rinkodaros ir viešųjų ryšių specialiste vienoje įmonėje, dėstėte LCC tarptautiniame universitete bei Lietuvos verslo kolegijoje Erasmus studentams. Kodėl ėmėtės ir visuomeninės bei savanoriškos veiklos?
Mano aktyvi visuomeninė ir savanoriška veikla prasidėjo nuo "Eurobasket" čempionato. Tąkart pajutau viduje sužibėjusią ugnelę. Supratau, kad be finansinės naudos dar yra daug kitų svarbių dalykų - galimybė pasisemti neįkainojamos patirties, tobulėti, augti tiek profesine, tiek dvasine prasme.
Organizuojami minėti konkursai ar renginiai - tai taip pat savanoriškas darbas, už kurį negauni jokio atlygio. Tačiau ta nauda, kurią atneša tavo įdėtas darbas, gautos padėkos ir žibančios jaunuolių akys atperka viską.
Kokie jūsų planai ateičiai? Kaip panaudotumėte "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendiją, jei taptumėte nugalėtoja?
Turiu jau labai daug planų, o norint juos visus papasakoti, prireiktų kone dienos, bet pagrindiniai yra susiję su įvairių jaunimo verslumą skatinančių projektų įgyvendinimu, vienas jų - jaunimo verslumo skatinimo stovykla. Tam, kad įgyvendinčiau šiuos planus, sėkmės atveju ir panaudočiau gautą stipendiją. Tokių projektų tikrai yra ne vienas ir ne du.
Tikiu prasmingais darbais Klaipėdai bei galimybe suburti iniciatyvius žmones bendriems projektams.
Rašyti komentarą