Kinijoje įkalinta lietuvė nuo koronaviruso spėjo pabėgti į Balį: gyvename laukimu

Kinijoje įkalinta lietuvė nuo koronaviruso spėjo pabėgti į Balį: gyvename laukimu

Prieš porą mėnesių Pekine gyvenanti Rolana Kuprytė LNK laidoje „Bus visko“ dalijosi savo sėkmės istorija – TV laidų vedėjos karjera Budapešte, gyvenimu Londone bei santuoka, kurios puotą iškėlė Singapūre.

Kalėdas bei Naujuosius vizažo specialistė su ketverių metų dukra sutiko Lietuvoje ir sausio pradžioje grįžo į savo namus Kinijoje. Vos atvykusi, pateikė asmens tapatybės dokumentus vizai pratęsti, o jau kitą dieną buvo paskelbta apie koronaviruso protrūkį, kuris lietuvę įkalino Kinijoje daugiau nei dviem savaitėms.

Koronaviruso protrūkis sutapo su kinų Naujaisiais metais, kai uždaroma dauguma valstybinių institucijų, bankų, švietimo įstaigų ir žmonės sugrįžta į savo gimtuosius miestus, todėl Rolana neturėjo nė menkiausio šanso atgauti savo dokumentų. Kaip ir dauguma Pekine likusių gyventojų, lietuvė nusprendė užsidaryti karantinui namuose ir laukti, kol viskas aprims.

„Sunkiausia buvo sugalvoti, ką veikti ketverių metų dukrai Naomi. Pirmas tris­­­–keturias dienas viskas gerai, bet, prabėgus savaitei, supranti, kokia ilga yra dvylikos valandų diena“, – sako Pekine gyvenanti lietuvė.

Pradžioje moteris leisdavo sau su dukra išeiti penkioms minutėms į lauką, tačiau vėliau nusprendė to atsisakyti dėl didžiulės rizikos užsikrėsti naujuoju COVID-19 virusu.

„Suaugęs gali išlikti sąmoningas ir neliesti veido, akių, plaukų rankomis, bet vaikas greitai pasimiršta. Buvo baisu, kad Naomi neliestų rankenų, lifto mygtukų, nežaistų su savo plaukais ir netrintų akyčių“, – LNK laidoje „Bus visko“ šį antradienio vakarą, 20 val., dalysis moteris.

Per porą savaičių Pekinas tapo neatpažįstamas. Mieste, kuriame gyvena 20 mln. žmonių, gatvėse nebeliko automobilių, nebedirbo parduotuvės, buvo uždarytos visos kavinės. Iš namų išeiti žmonės galėjo tik vykdami į vaistinę, papildyti maisto atsargų arba į darbą, kurio negali atlikti nuotoliniu būdu.

Visiems buvo privaloma dėvėti kaukes, prie kiekvieno pastato įėjimo buvo tikrinama kūno temperatūra. Uhano mieste patruliavo policijos pajėgos, kurios stabdė pravažiuojančius automobilius, į namus kelis kartus per dieną ėjo socialiniai darbuotojai ir tikrino kūno temperatūrą. Vos pastebėjus pirmuosius koronaviruso simptomus, iškart veždavo išsamesniems tyrimams.

„Baisiausia buvo tai, kad neturėjom asmens dokumentų ir negalėjom išvykti iš Kinijos. Stebėjom situaciją namuose ir sakėm, kas bus, jei pradės atšaukinėti skrydžius ir uždarys sienas...

Tai atsitiko po dviejų savaičių“, – laidoje „Bus visko“ pasakos Rolana. Atsiėmusi pasus, Rolana su dukra ketino išskristi į Balio salą Indonezijoje, tačiau pavėlavo 30 minučių. Artimiausias skrydis atgavus dokumentus buvo pusvalandį po vidurnakčio, o vidurnaktį Indonezija uždarė sieną atvykėliams iš Kinijos.

Tą patį padarė Singapūras. Daugelis didžiųjų aviakompanijų atšaukė savo reisus į ir iš Kinijos. Tailandas buvo viena iš nedaugelio valstybių, vis dar įsileidusių keleivius iš Kinijos.

„Oro uoste Naomi verkė, nesumeluosiu, visą valandą, kai reikėjo išsiskirti su tėčiu, klausė, kodėl jis negali vykti su mumis, kodėl mes turim išskristi“, – liūdnas akimirkas prisimins Rolana.

Moteris laidoje atviraus, kad galiausiai pavykus atskristi į pasakiško grožio Balio salą vaizdais nesimėgauja, o laikas atostogų toli gražu neprimena. „Kiekvieną dieną stebim naujienas ir gyvenam laukimu. Labai pasiilgom savo namų ir vyro, likusio Kinijoje“, – pasakos Rolana.

Jau šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“ moteris pasidalys, kokių produktų trūko maisto prekių parduotuvėse, kaip Kinijos valdžia pažadėjo užtikrinti, kad žmonės neprarastų darbų, ir kodėl koronaviruso įkarštyje lietuvė nusprendė likti Azijoje, užuot grįžusi karantinuotis į Europą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder