Lopšinės iš Ilonos Balsytės lūpų

Lopšinės iš Ilonos Balsytės lūpų

Žinoma aktorė Ilona Balsytė pristatė gražų muzikinį darbą - lopšinių vaikams kompaktinę plokštelę „Lopšinės. Miegokit, sapnelį sapnuokit...“ Būdama trijų vaikų mama, aktorė nori priminti, kad lopšinėmis mamos ne tik migdo, bet ir prasmingai bendrauja su savo mažaisiais.

Kol neatliko darbų, aktorė I.Balsytė per daug nesiskelbė, kad įrašinėja vaikams lopšines (į šį projektą ją pakvietė muzikos prodiuseris Justas Mamontovas) - dirbo tyliai ir atsakingai. „Lopšinė - tai bendravimas su vaiku, - neišmatuojamą lopšinių svarbą primena aktorė. - Kai mamos neturi laiko pabūti su vaiku - tik darbai ir darželis, vakare būna tas laikas, kai jos gali su vaiku pasikalbėti, su juo aptari svarbius jam rūpimus klausimus. Sakykime, galima atsakyti į vaiko užduodamus filosofinius klausimus, patenkinti vaiko smalsumą, papildyti jo žinių bagažą. Ir visiems šiems dalykams tinkamas vakaro laikas. Todėl šios plokštelės idėja ir yra tokia, kad lopšinės skirtos ne tik sūpuojamam vaikui užmigdyti. Kad mamos žinotų, jog lopšinė gali papasakoti apie labai daug dalykų: apie tai, kaip drobelės atsiranda ar ką gieda paukščiai. Iš tiesų lopšinė - tai būdas pabendrauti su mažaisiais“.

Lopšinės I.Balsytei nėra svetimos - žinoma aktorė turi tris vaikus: dvidešimtmetę Ievą, septyniolikmetę Saulę ir ketverių Martyną. Visi trys vaikai dalyvavo pristatant šviežut šviežutėlę lopšinių plokštelę. „Lopšinių ieškojau iš daugelio šaltinių, - pasakoja aktorė. - Kai kurių gavau tik natas, kitas buvau girdėjusi. Lopšines įdainavau, kaip natos ir yra surašytos - vienos aukštaitiškos, kitos žemaitiškos, bet melodijos dermė išlaikyta. O muzikinį foną lopšinėms sukūrė Saulius ir Donatas Petreikiai iš grupės „Saulės broliai“. Šios lopšinės nėra liaudies dainų aranžuotės - kai dainos pakeičiamos, adaptuojamos. Šios lopšinės skamba originaliai. Aišku, labai svarbi ir asmeninė patirtis. Kai kurias lopšines dainuoju savo vaikams todėl, kad man jas dainavo tėtis ir mama. Vaikystėje mėgau vieną lopšinę - net ne lopšinę, o melodingai sakomą pasaką, kurią sekdavo močiutė, kaip vilkas prarijo ašaką. Ir labai mėgau tėčio dainuojamas afrikiečių liaudies lopšines...“ Aktorė planuoja išleisti ir dar vieną kompaktinę plokštelę - tik jau ne lietuviškų, bet kitų tautų lopšinių.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder