Rimas Tuminas sėdo į vardinį krėslą Sankt Peterburge

Rimas Tuminas sėdo į vardinį krėslą Sankt Peterburge

Sankt Peterburgo teatras "Baltijskij dom" pagerbė Rimą Tuminą - šio teatro Žvaigždžių žiūrovų eilėje lietuvių režisieriui skirtas vardinis krėslas.

Garbingą savo vardo "nekilnojamąjį turtą" įgijęs režisierius pagerbtas už visuotinai pripažintus kūrybinius nuopelnus. R. Tuminas yra pagrindinis šių metų teatro festivalio "Baltijskij dom" svečias.

Kaip skelbia rusų žiniasklaida, kiek sutrikęs iškilmių kaltininkas į ceremoniją atriedėjo dviračiu, lydimas fantastinių teatro dvasių su sniego baltumo skėčiais.

Lietuvių režisierius pasakė monologą apie žiūrovą - "žmogų krėsle", kuriam scenos meistrai skiria savo kūrybą. "Mes pasakojame žiūrovui apie gyvenimą, kuris galėtų būti, iliuziją, žodžių žaismą, apie svajones. Ir duok, Dieve, kad iliuzijos mūsų neapleistų", - tarė R. Tuminas, po to įsitaisęs savo vardiniame krėsle ir priėmęs draugų ir kolegų sveikinimus.

Tradiciją skirti vardiniu krėslus sukūrė teatro "Baltijskij dom" generalinis direktorius Sergejus Šuba. Praėjusį rudenį pirmaisiais Žvaigždžių eilės žiūrovais tapo maskviškiai režisieriai - iš Lietuvos kilęs Kama Ginkas ir Henrieta Janovskaja bei lietuvių aktorius Donatas Banionis. Vardiniuose teatro meistrų krėsluose priešais teatro fasadą gali pasėdėti kiekvienas praeivis.

21-ojo festivalio "Baltijskij dom" šūkis - "Ne visas Tuminas". Festivalio programoje rodomi Maskvos J. Vachtangovo teatre R. Tumino sukurti spektakliai - Williamo Shakespeare'o "Troilas ir Kresida", Antono Čechovo "Dėdė Vania" ir teatro "Sovremennik" scenoje režisuotas "Vargas dėl proto" pagal Aleksandro Gribojedovo kūrinį.

Lietuviškajai kūrybai festivalio "Baltijskij dom" programoje atstovauja du Vilniaus mažajame teatre režisuoti R. Tumino darbai. Tai prieš dešimtmetį pastatytas Nikolajaus Gogolio "Revizorius" ir naujausias režisieriaus darbas Lietuvoje - Mariaus Ivaškevičiaus "Mistras".

Festivalis "Baltijskij dom" Sankt Peterburge tęsis iki spalio 9 dienos.

Sidebar placeholder