J. Liesis prisiminė, kad 1996-aisiais susikūrusi "B'avarija" pirminės sudėties gyvavo neilgai. Po pusmečio grupę paliko du nariai - R. Rezgevičius dėl asmeninių priežasčių, o R. Stankevičius išvyko į Londoną. Tačiau Juozas ir Deivydas neilgai dirbo dviese - netrukus į "B'avarijos" gretas įsiliejo kolegų grupės "gerkle" ir "veidu" vadinamas Vilius Tarasovas. Be abejo, didelę reikšmę tolimesnei grupės veiklai turėjo ir debiutinio albumo "Naktį ir dieną, minutę kiekvieną" pasirodymas.
Jau penkiese
1997 metais prie darnios trijulės prisijungė dar du nariai. "Tada galvojome, kad Lietuvoje nėra tokių vaikinų grupių kaip "Take That" ar "Back Street Boys". Nusprendėm, kad tapsime pirmuoju vaikinų kolektyvu mūsų šalyje, dainuojančiu akordais",- prisiminė D. Zvonkus. Tad pavasarį vykusiame popmuzikos festivalyje "PopArt'97" "bavarai" dalyvavo jau penkiese, kartu su Deriku (Dariumi Beinortu) ir Jonu Jonušu. Festivalyje klaipėdiečiai neliko be dėmesio ir pelnė apdovanojimus už geriausią pasirodymą bei geriausią dainą "Man palaimą dovanoki".
Tada buvo išleistas ir antrasis "B'avarijos" albumas "Duok man jėgų", o superhitu tapusios dainos "Noriu lėkt" dėka klaipėdiečiai teigia "įšokę" į populiariausių grupių Lietuvoje traukinį...
Tarptautinis pripažinimas
Būtent šis hitas atnešė "B'avarijai" ir tarptautinę šlovę - vaikinai sėkmingai pasirodė Lenkijoje vykusiame tarptautiniame festivalyje "Zeliona Gura" ir užėmė antrąją vietą. Itin aukštas techninis festivalio lygis taip sužavėjo muzikantus, jog grįžę į Lietuvą jie ėmė reikalauti ne ką blogesnių sąlygų koncertams. "O tuo metu situacija mūsų šalyje buvo iš tiesų tragiška: penkių žmonių kolektyvą ne kiekvienas koncertų organizatorius galėjo aprūpinti ne tik laidiniais, bet ir butaforiniais mikrofonais",- juokėsi Juozas.
Trečiasis "bavarų" albumas "Arti", anot jų pačių, komerciškai nebuvo sėkmingas, tačiau paskatino kūrybiškai tobulėti. "Albumą įrašinėjome labai ilgai, todėl Deivydas spėjo gerokai užsigrūdinti kaip prodiuseris",- priminė Vilius.
2000-ieji: "platina" ir skandalas
Tais pačiais metais kolektyvą paliko Derikas. Vaikinas kolegoms paaiškino, kad savo ateities nesiruošia susieti tik su muzika. Keturiese likę "bavarai" įrašė pirmą kartą grupės istorijoje "platininiu" tapusį albumą "Mylėk mane".
"Bavarai" pabrėžė, kad lyg šiol esą labai dėkingi "Vakarų ekspresui" už suorganizuotą šį albumą pristatančią fotosesiją. "Šios skandalingos fotosesijos, kai mes fotografavomės kartu su nuogomis striptizo šokėjomis, sėkmės nei vienai grupei ar atlikėjui taip ir nepavyko pasiekti",- sakė Juozas.
Anot "bavarų", tada jie suprato, kad jeigu nori būti lyderis šou versle, nepakanka tik gerai dainuoti. Būtina ir atitinkamai save pateikti.
Skandalas dėl "Eurovizijos"
Netrukus Deriko pėdomis pasekė ir Jonas, o likę tryse Juozas, Deivydas ir Vilius sėkmingai tęsė pradėtus darbus. 2001-ųjų vasarą vaikinai išleido Palangos vasaros himnu tapusį singlą "O man gera čia", o rudenį nustebino savo gerbėjus penktuoju albumu "Iš visos širdies". Jame skambėjo ir didžiulę aistrų bangą sukėlusios dainos "We All" lietuviška versija "Mes čia".
Anot "bavarų", jeigu ne skandalas dėl grupės diskvalifikavimo iš "Eurovizijos", 2001-uosius metus būtų galima pavadinti tiesiog fantastiškais.
Visuotinė "bavaromanija"
Paskutiniuoju - septintu laipteliu grupės istorijoje "bavarai" vadina praeitų metų pabaigoje prasidėjusį "bavaromaniją". Klaipėdiečiai visą vasarą aktyviai koncertavo ir turėjo per 100 pasirodymų įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Rudenį koncertinį maratoną pratęsė prasidėjusi rinkiminė kampanija.
"Riebiu", bet ne paskutiniu tašku kolektyvo istorijoje Juozas, Deivydas ir Vilius vadina paskutiniojo albumo "Angelay" išleidimą bei "Radiocentro" apdovanojimuose pelnytą metų grupės titulą.
Rodos, būtų galima sustoti ir atsipūsti. Bent trumpam. "Jokiu būdu! Mūsų mokytojai ir draugai - grupė "Studija" sėkmingai gyvuoja jau dvidešimt metų. Tai mums puikus, sektinas pavyzdys",- nuskamba "bavarų" frazė. Gal lemtinga?
Rašyti komentarą