Stanislovas Stulpinas palydėtas į paskutinę kelionę

Stanislovas Stulpinas palydėtas į paskutinę kelionę

Pirmadienį Lėbartų kapinėse palaidotas buvęs ilgametis Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vadovas Stanislovas Stulpinas.

Buvęs prokuroras netikėtai mirė penktadienį vakarą savo namuose prie kompiuterio. Prieš mirtį jis apsilankė pas gydytojus, skundėsi kad jaučiasi blogai. Manoma, kad 65-uosius metus ėjusį vyrą pražudė širdies liga.

Buvęs prokuroras pastaruoju metu aktyviai rašė komentarus įvairiems portalams, tarp jų - ir VE.lt, kuriuose kritikavo teisinę sistemą, politikus.

1948 m. balandžio 27 d. Telšiuose gimęs S. Stulpinas Vilniaus universiteto teisės fakultete studijavo 1974-1984 m. Tuo pat metu dirbo Mažeikių rajono prokuroro padėjėju, nuo 1983 iki 1985 m. - prokuroro pavaduotoju. Vėliau dešimt metų dirbo Šilutės rajono vyriausiuoju prokuroru. 1995 m. buvo paskirtas Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiuoju prokuroru. Iš šių pareigų pasitraukė 2007-ųjų spalį, kai dėl jo veiksmų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Galutinį, jam nepalankų sprendimą, Aukščiausiasis Teismas buvo priėmęs pernai birželį.

Bene žymiausios bylos, kurioms tiesiogiai vadovavo S. Stulpinas, buvo iškeltos dėl valstybinės žvejybos laivyno įmonės "Jūra" turto iššvaistymo stambiu mastu. Jis taip pat inicijavo bylą dėl vadinamojo Preilos botelio statybų teisėtumo. Žinia, Aukščiausiasis Teismas neskundžiamu sprendimu nurodė griauti šį botelį, tačiau dabartinė Vyriausybė ieško būdų, kaip jį palikti stovėti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder