Su Reformatų skvero atnaujinimo idėja nesutinkanti Erica Jennings: nejuokauju, prisirišiu su šeima prie medžių

Su Reformatų skvero atnaujinimo idėja nesutinkanti Erica Jennings: nejuokauju, prisirišiu su šeima prie medžių

Šių metų birželį Vilniaus miesto savivaldybė paviešino Reformatų skvero atnaujinimo projektą, pagal kurį jau šią vasarą ketinta pradėti atnaujinimo darbus. Visuomenei ir architektūros specialistams išreiškus nepritarimą projektui, Vilniaus savivaldybė sutiko surengti viešą susitikimą su visuomene. Bus aptartas parengtas projektas ir galimi jo keitimai, atsižvelgiant į išsakytus komentarus.

Dainininkė Erica Jennings prisijungė prie aktyvistų gretų ir pareiškė, kad nesutinka su savivaldybės sprendimų, nes ketinama iškirsti nemažą kiekį medžių.

„Kaip dabar aiškėja daugiau nei 1/3 didelių medžių čia bus iškirsta. Vilniaus oras yra vienas švariausių Europoje, nes čia daug žalumos. Sutinku, patobulinkime parką, bet išsaugokime medžius, apeikime juos. Mums nereikia daugiau kavinių, fontanų, takelių, mums reikia išsaugoti gamtą mieste“, – internete rašė atlikėja.

Trijų vaikų mama paaiškino, kad Reformatų skveras jai kelia itin šiltus jausmus. „Aš gyvenu netoliese, mūsų vaikai čia čiuožinėja žiemą, kai parke ypatingai gražu ir balta. Kai šilta - žmonės čia organizuojasi piknikus, žaidžia, įsimylėję bučiuojasi, tėvai su vežimėliais čia migdo pietukų savo mažylius. Šiame parke veiksmas vyksta nuolat. Prašau, dabar yra laikas jį išsaugoti, t.y. pavėsį, kurį visi tie medžiai sukuria tokiomis dienomis kaip šiandien, nekalbant apie švaresnį orą. Taip pat šis parkas yra namai labai daug paukščių. Kviečiu visus čia ateiti ir apsižiūrėti bei suprasti, apie ką mes kalbame. Prašau, padėkite išsaugoti Vilnių žalią ir gražų. Jei reikės, aš ir mano šeima prisirišime prie tų medžių, aš nejuokauju“, – tvirtai savo nuomonę išreiškė E. Jennings.

Palaikymą jos nuomonei išreiškė ir daugiau žinomų vilniečių. Tuo pačiu atkreiptas dėmesys ir į idėją iškirsti dalį Sapiegų parko medžių – įspūdingų senų medžių paunksmė būtų aukojama dėl Sapiegų rūmų pašonėje planuojamo kurti barokinio parko rožynų.

Sidebar placeholder