Rusijos parduotuvėms rekordiškai trūksta darbuotojų: to nebuvo jau 20 metų
"Nuo 2022 m. maisto prekių tinkluose laisvų darbo vietų skaičius išaugo beveik 60 %, drogerijų (mažų ne maisto prekių parduotuvių. - TMT), drabužių ir avalynės segmente - daugiau kaip 50 %, buitinės technikos ir elektronikos rinkoje - daugiau kaip 40 %. Tuo pat metu CV skaičiaus augimas nesiekia 5 %", - interviu TASS sakė A. Karavajevas.
Pasak jo, stambieji mažmenininkai darbuotojų trūkumo problemą bando spręsti diegdami darbo automatizavimo technologijas.
"Tačiau tai padeda tik iš dalies. Mūsų skaičiavimais, vidutinės trukmės laikotarpiu didelė darbuotojų paklausa mažmeninėje prekyboje išliks", - sakė A. Karavajevas.
Gegužės mėnesį tarnybos "Work.ru" ir internetinės platformos "Podrabota" atlikto bendro tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė (56 %) rusų reguliariai dirba viršvalandžius, dar 32 % - nedažnai, tačiau susiduria su šia problema, ir tik 12 % darbuotojų išvengia viršvalandžių.
Daugiausia viršvalandžių dirba transporto ir logistikos sektoriaus darbuotojai (71 %), įvairių gamybos ir žemės ūkio sektorių darbuotojai (59 %).
Tarp mažmeninės prekybos įmonių 54 proc. darbuotojų reguliariai dirba viršvalandžius, o 32 proc. dirba, bet retai, rodo apklausa.
"Prie darbo valandų skaičiaus didėjimo prisideda darbuotojų trūkumas darbo rinkoje.
Pagrindinė priežastis - darbo rankų stygius ir didelė darbų apimtis, dėl kurios per dieną neįmanoma atlikti visų užduočių", - sakė tarnybos Work.ru personalo ir organizacinio vystymo direktorė Julija Sanina.
Naujausiais Rosstat duomenimis, balandžio mėnesį nedarbo lygis Rusijoje sumažėjo iki naujo istorinio minimumo - 2,6 proc.
Tačiau, kaip pažymėjo Centrinis bankas, žemą nedarbo lygį lydi darbuotojų trūkumas darbo rinkoje.
"Tai reiškia, kad ekonomikoje praktiškai neliko laisvų rankų, personalo situacija tikrai labai aštri, ypač tose pramonės šakose, kurios jau viršijo prieškrizinį lygį", - sakė Centrinio banko vadovė Elvira Nabiullina.
Pasak jos, personalo trūkumas tapo pagrindine Rusijos ekonomikos problema.
THE MOSCOW TIMES
Rašyti komentarą