Rinkimai

Agnė Širinskienė: rinkimų nugalėtojas ne Gitanas Nausėda, o Remigijus Žemaitaitis

(2)

Mano akyse vakar dieną praūžusių rinkimų nugalėtojas ne G. Nausėda, kurio pergalės visi, matydami esamus reitingus, tikėjomės, o Remigijus Žemaitaitis. Sugebėjęs suburti ir partiją , ir savo kasdieniniu darbu, važinėjimu į susitikimus su rinkėjais, gebėjęs juos mobilizuoti. 

Nemulkinęs rinkėjų, kad nedirba partijai dėl Seimo rinkimų. Ir, beje, nevirkavęs feisbukuose, kad jį konservatoriai ar sistema puola. Nors puolė.

Vis dar laikausi pozicijos, kad LVŽS ir Karbauskio parama buvo žalinga I. Vėgėlei ir Verygos balsai jam taip lengvai „nepersimetė“, kaip gal buvo norėta (jei buvo norėta, žinant senus nausėdos ir Karbauskio ryšius). Užtenka palyginti apklausose buvusią paramą su vakar gauta. Jokio pasistūmėjimo į priekį, kuris bent kiek leistų apie tos paramos naudą I. Vėgelei kalbėti.

Priešingai, nesimobilizavo papildomi rinkėjai. Tačiau po patirtos nesėkmės vakar įvykusių rinkimų rezultatai turėjo tapti dideliu galvasopiu Karbauskiui, nes, akivaizdu, kad jokios stebuklingos bangos į Seimą LVŽS nebus, nors jos ir tikėjosi žadėdamas postus ir mėtydamas iš apygardų žmones, su kuriais jau buvo susitarta dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose – reikėjo juk Vėgėlės komandai atlaisvinti vietas.

Manau, Karbauskis atsivertė ir 2019 m. rinkimų rezultatus, kurių palyginimas su 2020 m. dar mažiau džiugina. LVŽS tuomet remiamas Skvernelis tuomet gavo 279413 balsų, kai tuo tarpu vakar LVŽS remtas I. Vėgėlė 176062. Ir čia startuodamas ne iš nepatogios Premjero pozicijos.

Spėju, Karbauskio nenudžiugino ir vakarykščiai R. Duchnevičiaus pareiškimai, pasak kurio LSDP „partija bendro darbo su Ignu Vėgėle neįsivaizduoja“. Nes tas „nesivaizduoja“ kelia labai daug klausimų dėl LVŽS su Vėgele galėjimo tapti koalicijos partneriais po Seimo rinkimų.

Žinoma, labai nemaloniai nustebino ir E. Vaitkaus rezultatas. Nežinau, ar dabar tuo rezultatu didžiuojasi A. Tapinas, kuris skelbėsi, kad demokratijos vardan pasirašė už E. Vaitkaus dalyvavimą rinkimuose, taip kartu suteikdamas jam eterį ir galėjimą burti žmones. Antra vertus, atsakomybę už E. Vaitkų turėtų prisiimti ir politinės partijos, dešimtmečius nesidomėjusios Rytų Lietuvos problemomis, bei informacine erdve, kurioje dalis Lietuvos gyventojų gyvena.

Ir pabaigai. Niekaip negaliu suprasti I. Šimonytei pirmame ture oponavusių partijų ir politikų (tame tarpe ir save vadinusių nesisteminiais), kurie dabar aiškina, kad nei vieno kandidato antrame ture nerems. Šis aiškinimas yra tiesiausias kelias į Šimonytės pergalę.

Tad, turėdami omenyje, kad I. Šimonytė būtų blogiausia, kas galėjo nutikti Lietuvai, einam kalendoriuose pasižymėti II Prezidento rinkimų turo datos ir nepatingim nueiti prabalsuoti prieš Šimonytę ir už Nausėdą. Dabar jau reik.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder