Algimantas Rusteika: Spaus tuos, kurie savo darbo vietas susikuria patys ir nieko iš valstybės neprašo

Na ką, sveikiname brangius Lietuvos žmones su buhalterių bukalaurų parengta mokesčių "reforma". Kaip visada, kada keičiami mokesčiai, juos "reformuojantieji" paskaičiuoja, kaip ten bus su jų pačių ir savo chebros pajamomis? Ir to elito sluoksnio, kurį atstovauja, mokamus mokesčius susimažina.

Tik vienas pavyzdukas. Nuo 60 iki 120 VDU per metus uždirbantys dabar moka 32 proc. GPM, po reformos mokės mažiau, tik 25 proc. 

Kas gi jie?

VDU dabar yra 1684,90 € per mėnesį.

Taigi 60 VDU per metus bus 101 094 €, 120 VDU bus 202 188 €.

Kas gi uždirba ar gali uždirbti tokias algas Lietuvoje? 

Teisingai, vaikučiai, visokių litgridų masiulių ir igničių maikštėnų, kitų valstybės strateginių įmonių, staiga urmu patapusių privatizacijai parengtomis akcinėmis bendrovėmis su  konservatorių rato žmogystų pritutintomis valdybomis, vadai. 

Taip pat  bankų, finansinių įstaigų, stambiųjų korporacijų grietinėlė, kuriai irgi atstovauja valdantieji.

Na, o jei dar kol kas ne visų valstybinių  akcinių bendrovių vadukų atlyginimai pasiekė tokio lygmens, tai neabejotinai greit pasieks, tokiu maždaug greičiu, kaip ir įsigalios naujieji mokesčiai. 

Ir tada 60 VDU arba 101 194 € uždirbantis vidutinis masiulis mokės valstybei ne 32 proc. GPM 32 350 €, o tik 25 proc., t.y. 25 273 €.

Valstybė po "reformos" jam vargšui pridės dar 7077 €.

Atitinkamai 120 VDU uždirbantis valstybinis masiulis sumažinus GPM  "po reformos" mokės valstybei 14 153 € mažiau.

O tam, kad biudžetas "susibalansuotų" ir "nieko neprarastų", pasitelkia visokius kuodžius ir kitus vargo "ekonomistus", jau 10 metų klykiančius apie "gyvulių ūkį".

Ir šaltu veidu padidina mokesčius vidutiniąjai klasei ir smulkiesiems verslininkams, kurie patys save išlaiko, savo darbo vietas susikuria patys ir nieko iš valstybės neprašo.

Tai ne kas kita, kaip politinis užsakymas didinti korporacijų galią ir mokesčiais spausti konkuruojantį smulkųjį verslą bei partokratijos interesas toliau naikinti valstybės ir visuomenės stabilumo stuburą  - politiškai ir finansiškai nepriklausančią nuo sistemos viduriniąją klasę.

Visa tai didelio karo ir visuotinės krizės akivaizdoje.

Redakcija už autoriaus nuomonę neatsako

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder