Alina Velykienė: Klaipėdos miesto administracijos direktoriaus komandiruotės „dėl akių“, bet su prietėliais

Jau tapo tradicija, kaip Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis kuria sau palankias komandiruotes kartu su savo ištikimiausiais tarnautojais. 

Šį kartą į Klaipėdos administracijos desantas išvyksta į Kauno miesto savivaldybę.

Nors komandiruotė organizuojama su savivaldybės transportu, tačiau antrąją dieną Kaune savivaldybės „reikalus aptarti“ lieka ištikimiausi G. Neniškio gerbėjai: populiariai tituluojamas vyr. dailininkas Mindaugas Petrulis, transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus ir savivaldybės administracijos ekonomistas Donatas Jeruševičius. 

Įdomiausia tai, kad ši kompanija lieka Kaune nakvoti ir sekančią dieną dalyvauja Kauno miesto 2022-2030 strateginio plėtros plano viešame renginyje, kuris vyksta nuotoliniu būdu. Fantastika!

Organizatorių nuotr.

Alina Velykienė

Organizatorių nuotr.

Nors Klaipėdos miesto savivaldybės administracija savo 2022-2033 metų strateginio veiklos plano viešo renginio iš viso nenorėjo organizuoti, tik pradėjus miesto tarybos nariams reikalauti, buvo skubos tvarka suorganizuotas viešas strateginio veiklos plano pristatymas, o čia „didysis strategų desantas“ vyksta net į Kauną dalyvauti Kauno savivaldybės nuotoliniame renginyje.

Antros dienos vizito Kauno miesto savivaldybėje darbotvarkė ši. Beje, šis savivaldybės desantas suplanavęs grįžti į Klaipėdą viešuoju transportu.

Organizatorių nuotr.

Panagrinėkime šių valstybės tarnautojų pareigines instrukcijas ir suplanuotus darbus, gal čia kažko nesuprantame.

Nei vienas iš jų neturi tiesioginės atsakomybės už strateginio plėtros plano rengimą,

Klaipėda šį planą jau pasirengė ir pasitvirtino, o čia tik „imituojama“ pagalba galutiniame Kauno miesto savivaldybės strateginio plėtros plano viešinimo renginyje.

Mindaugas Petrulis – 2022 metinių užduočių iš viso nėra suplanuota!

Savivaldybės administracijos direktorius / Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas / MIESTO VYSTYMAS / Urbanistikos ir architektūros skyrius.

Svarbiausios funkcijos ir atsakomybės:

Organizuoja ir koordinuoja Vizualinės estetikos ir reklamos formavimo komisijos darbą.

Rengia pasiūlymus teisės aktų projektams, sprendžiant kompleksiškai miesto aplinkos estetines problemas, vykdo miesto viešųjų erdvių stebėseną, teikia rekomendacijas, siekiant viešųjų erdvių ir aplinkos funkcinių, estetinių bei vizualinių sprendinių kokybės.

Teikia pasiūlymus aplinkos dizaino, vizualinių komunikacijų ir specialios rekreacinės įrangos, dailės kūrinių ir meninių objektų, miesto šventinio papuošimo projektuose, informuoja suinteresuota visuomenę atliekamais darbais, perspektyvomis ir problemų sprendimo būdais.

Rimantas Mockus – metinėse užduotyse nei žodžio apie Kauno miesto savivaldybės strateginį plėtros planą!

Savivaldybės administracijos direktorius / Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas / MIESTO PRIEŽIŪRA / Transporto skyrius

2022 metų uždaviniai:

1 užduotis: Organizuoti eismo sąlygų gerinimą mieste, koordinuoti Klaipėdos miesto gatvėse įrengtų informacinių stendų, imituojančių eismo reguliavimo priemonių (kelio ženklų) paskirties demontavimą.

2 užduotis: Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus  įsakymu patvirtinti programą, kurioje būtų nustatyti etapai ir pagrįstos lėšos, pereinant prie nemokamo viešojo transporto.

3 užduotis: Koordinuoti infrastruktūros, reikalingos BRT (greitųjų autobusų) sistemai funkcionuoti, techninio projekto parengimo ir perdavimo įgyvendinimui procedūras.

4 užduotis: Kuruoti Klaipėdos miesto darnaus judumo plano monitoringo atlikimą.

5 užduotis: Užtikrinti kelių eismo ženklų savalaikę priežiūrą ir kontrolę. Užtikrinti horizontalų kelių ženklinimą Klaipėdos mieste, labiau atkreipiant dėmesį į centrinę miesto dalį ir pagrindines arterijas. Užtikrinti KPP lėšų panaudojimą ateinančiais metais.

Donatas Jeruševičius – 2022 metinių užduočių iš viso nėra suplanuota! Jis atlieka svarbią savivaldybei ekonomisto funkciją, sąskaitų kontrolę, apskaitymą, perduoda mokėjimams.

Savivaldybės administracijos direktorius / Skyriai, pavaldūs Savivaldybės administracijos direktoriui / BENDROSIOS VALDYMO FUNKCIJOS / Strateginio planavimo skyrius

Svarbiausios funkcijos ir atsakomybės:

Apdoroja su finansų valdymu susijusią informaciją arba prireikus koordinuoja su finansų valdymu susijusios informacijos apdorojimą.

Atlieka skaičiavimus ir prognozavimą arba prireikus koordinuoja skaičiavimų ir prognozavimų atlikimą.

Analizuoja, planuoja, skaičiuoja kuruojamos srities asignavimų poreikį, apibendrina vykdomų programų asignavimų poreikį bei pajamas, įvertindamas skyrių teikiamas paraiškas, rengia programų išlaidų sąmatų projektus, suveda duomenis į Strateginio planavimo bei Finansų valdymo ir apskaitos informacines sistemas.

Taigi, kas sieja šiuos ypač du valstybės tarnautojus (Mindaugą Petrulį ir Rimantą Mockų), kurie lygi Gintarą Neniškį įvairiose „atsipalaidavimo ir akių dūmimo komandiruotėse“?

Matyt tas pats noras pabūti, atsipalaiduoti ir pabendrauti, nesvarbu kokiomis temomis.

Praėjusių metų kelionė į Taliną, kuomet vyko kur kas didesnis desantas, aptarti Talino viešojo transporto sistemos dalyvavo tie patys du specialistas populiariai vadinamas Mindaugas Petrulis ir transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Gal laikas pripažinti, kad tokių komandiruočių organizavimas į nuotolinius renginius, nekuriančius jokios pridėtinės vertės Klaipėdos miestui yra paprasčiausias lėšų švaistymas.

Mums tenka tik su nerimu stebėti, kaip nevykdomi mūsų seniai suplanuoti ir pradėti darbai Klaipėdos mieste, kaip „Svirpliukas“ lopšelio - darželio rekonstrukcija, kur bent dabartinėmis žiniomis statyba dėl administracijos neveiklumo – pabrango mažiausiai 400 000 Eur.

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder