Ar milijonieriai politikai gali suprasti visuomenę?  (2)

Mokesčių inspekcija paskelbė, kiek pandeminiais 2020 metais mūsų politikai turėjo turto. Oho, kiek turtuolių! Tais metais, kai gyventojai atkentėjo du karantinus. Kai žlugo verslai. Kai smulkieji arba visai negavo paramos, arba tiek, kad net maistui neužteko.

Ar žmonės, gyvenantys ne šio pasaulio dimensijoje, turintys milijoninius turtus, pajėgūs suprasti eilinį žmogelį? Veikiau pajėgūs tik suvaidinti „supratimą".

Nes kaip milijonierius gali suprasti, ką jaučia pensininkas. Pritrūkęs kelių centų nukainotai varškei. Ir kodėl milijonieriams turi rūpėti gerovės valstybė.

Jei jų gerovės valstybė jau seniai sukurta. Kodėl jiems turi rūpėti jauna šeima, neturinti net socialinio būsto. Jei patys turi daugybę būstų.

Politikui per didelis turtas ypač kenkia. Nes turtas ir iš jo išplaukiantis socialinis saugumas trukdo suprasti kitokius.

Ne tokius saugius. O jų - dauguma. Chirurgas gali meistriškai operuoti ir nejausdamas ligoniui empatijos.

O politikas, tik suvaidinantis neabejingumą, jau yra politiškai neįgalus. Nepaisant įvaizdžio specialistų pastangų, vis vien aklas.

Tą aklumą išduoda ir Seimo narių taip vadinamos kanceliarinės išlaidos per 2020 metus.

Seimo pirmininkė, kurios šeimos turtas siekia 932,7 tūkst. eurų, per metus išleido 1 275,20 valdiškų eurų taksi paslaugoms ir viešojo transporto bilietams.

Nebent per karantiną pamiršo, jog turi 23,3 tūkst. Eur vertės automobilį ir nutarė pasivažinėti troleibusais.

Tačiau labai abejoju, ar kas nors Seimo pirmininkę matė troleibuse.

Sprendžiant iš milijonierių seimūnų kanceliarinių išlaidų, jie ne karantinavosi kartu su piliečiais, bet, nepaisydami policijos postų, zujo po šalį. Barstydami ne virusą, bet suvenyrus.

Už valdiškus pinigus. Vienas milijonierius išbarstė suvenyrų už 1299 Eur. O kitas - net 2522,62 Eur.

Tuo metu, kai mes visi buvome gąsdinami vienu suvenyru - „korona".

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder