Inauguracija

Buvęs Rusijos bankininkas Sergejus Pugačiovas: Per pirmąją inauguraciją Putinas tiesiog drebėjo, kaip lapas

(1)

Sergejus Pugačiovas, buvęs Rusijos bankininkas ir buvęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugas, pasakojo, kad 2000 m. V. Putinas prastai orientavosi Rusijos elite savo virsmo iš pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino įpėdinio į dabartinį valstybės vadovą etape.

Pirmoji Putino inauguracija

Sergejus Pugačiovas: Per pirmąją inauguraciją Putinas tiesiog drebėjo. Jis pasakė: „Na, gal jau pereisime prie ceremonijos?“ Aš atsakiau: „Judėk. Tai ne mano inauguracija“. - „Tu ką, tyčiojiesi? Taip nebus...“ 

„Putinas pateko į Kremlių... Jūs suprantate, kokia yra žmogaus, kuris vakar norėjo dirbti taksistu, o šiandien jau sėdi Kremliuje ir jau yra prezidentas, būsena.

Jam reikėjo gido, ir tiesiogine prasme - paaiškinti [įskaitant], kas yra kas, kas blogas, kas geras, ir [vesti jį koridoriais]", - sakė Pugačiovas.

Be kita ko, būsimasis Kremliaus vadovas, pasak buvusio bankininko, turėjo paaiškinti, kas yra „Jukos“ savininkas Michailas Chodorkovskis, vienas įtakingiausių to meto Rusijos verslininkų

„Apie Chodorkovskį - jis [Putinas] sako: ‚Kas čia per prekeivis, kas jis apskritai yra, pasakyk man?‘.

Aš atsakiau: „Na, ‚Jukos‘ yra, Chodorkovskis“.

Jis sako: „Kas jis toks, ką jis veikia? Ką jis daro, iš kur jis atsirado?“

Ar jūs suprantate jo supratimo apie situaciją lygį?", - pateikė pavyzdį buvęs V. Putino draugas.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Jis pridūrė, kad būsimasis Rusijos prezidentas nebuvo 1-ajame, prezidentiniame Kremliaus korpuse prieš priimant sprendimą padaryti jį B. Jelcino įpėdiniu.

„Prisimenu, kad jis sėdėjo 14-ajame korpuse, kai buvo [Rusijos] Saugumo tarybos sekretorius, jis net neturėjo leidimo į 1-ąjį korpusą.

O kai Tania ir Valia (Tatjana Jumaševa, buvusi Djačenko, Jelcino duktė ir Rusijos prezidento patarėja, ir jos vyras Valentinas Jumaševas, prezidento administracijos vadovas. - „GORDON“) pasakė - ateikite, pakviesime jį, aš paskambinau - ateikite, ateikite, ir tai buvo pirmasis jo apsilankymas jau Tatjanos Djačenko kabinete", - pasakojo Pugačiovas. 

Buvęs Rusijos bankininkas, dalyvavęs organizuojant pirmąją V. Putino inauguraciją 2000 m., sakė, kad pastarasis labai nervinosi.

„2000 m. [per pirmąją Putino inauguraciją] ne aš ją organizavau - mes tarėmės, kaip geriausiai ją surengti.

Iš kur išeiti, kas prie kokio stalo sėdės, ar jie sėdės, ar stovės - tai irgi buvo klausimas.

Tai buvo nuostabus, šedevriškas reikalas", - prisiminė jis.

Pasak Pugačiovo, inauguracijos dieną V. Putinas labai jaudinosi prieš pradžią, kai „visas elitas išsirikiavo palei koridorių“, kuriuo jis turėjo įeiti į Kremliaus salę, kurioje buvo numatyta ceremonija.

„Jis tiesiog drebėjo, žinote. Kremliuje esančiame kabinete buvome trise: jis, jo žmona Liudmila [Putina] ir aš. Ir jis sako: „Na, gal eisime? Ar tada judėsime [į ceremoniją]?“

Aš atsakiau: „Na, eikite, judėkite“.

Jis: „Ką tu turi omenyje?“

„Ką man daryti?"

"Tai ne mano inauguracija.“

O jis: „Ar tu tyčiojiesi? Taip nebus. Liuda!“

Ir Liudmila taip pat pradėjo sakyti: „Na, eime. „Kaip jis ten bus vienas?  Gal ir aš su juo lipsiu laiptais, laikysiu jį už rankų?", - kalbėjo buvusi Putino žmona.

Anot jo, galiausiai Putinas liepė duoti jam kvietimą į ceremoniją ir pats nuvyko į inauguraciją.

Pugačiovas prisimena gavęs vietą prie pirmojo stalo.

„Prie pirmojo stalo: Jelcinas, [Federacijos tarybos pirmininkas] Jegoras Strojevas, [Maskvos ir visos Rusijos] patriarchas Aleksijus II, Konstitucinio teismo pirmininkas, Putinas ir jo žmona.

O aš prie šio stalo stoviu vienas.

Noriu pasakyti: „Na, kaip, ką aš čia apskritai veikiu?“.

O Putinas [kai jau buvo] prisaikdintas, jis iš esmės [bendravo] su Jelcinu ir [jo žmona] Naina Josifovna...

Ir aš stoviu prie šio stalo. Aš pasakiau: „Aš gal eisiu ir susirasiu šiltesnę vietą“, - dalijosi buvęs bankininkas.

Jis prisipažino, kad jautėsi nejaukiai tokioje aplinkoje, kai ceremonijoje buvo „500 kamerų“.

„Ir štai, pamenu, atsitraukiau nuo pirmojo stalo, o visai netoli buvo stalas, prie kurio sėdėjo [Rusijos politikas] Borisas Nemcovas.

Jis [tada] buvo deputatas. Na, netoli maždaug už 20 stalų.

Aš praėjau pro visus stalus, su visais pasisveikinau, paskui su Nemcovu sulėtinau žingsnį ir mes kalbėjomės apie Rusijos ateitį", - baigė Pugačiovas.

Ekrano nuotr.

V. Putinas Rusijos Federaciją valdo nuo 2000 metų.

2018 m. jis buvo išrinktas ketvirtai prezidento kadencijai. V. Putinas vadovavo vyriausybei 2008-2012 m., tuo metu prezidento pareigas ėjo Dmitrijus Medvedevas.

2020 m. Rusija priėmė įstatymą, kuriuo siekiama panaikinti V. Putino prezidento kadencijas.

Dokumentas esą leidžia V. Putinui likti poste iki 2036 m.

Tuo jis pasinaudojo, buvo paskelbtas 2024 m. Rusijos Federacijos „rinkimų“ nugalėtoju ir gegužės 7 d. „inauguruotas“ penktą kartą.

V. Putino „inauguraciją“ ignoravo nemažai šalių.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė nematanti priežasčių laikyti V. Putiną teisėtu Rusijos Federacijos prezidentu.

Baltieji rūmai nurodė, kad Rusijos rinkimai nebuvo nei sąžiningi, nei skaidrūs, tačiau JAV pripažįsta V. Putiną laikinai einančiu Rusijos prezidento pareigas.

Ekrano nuotr.

Šaltinis: gordonua.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder