Gintaras Furmanavičius: Apie tingėjimą, arba Lietuvoje yra viskas tvarkoje
(8)Kaip kitaip galima būtų paaiškinti faktą, kad rinkimuose dalyvavo vos 28,35 procento balso teisę turinčių žmonių? Juk jei gyvenimas būtų nepakenčiamai sunkus, balsuoti nuo pat ryto turėtų ateiti bent du tris kartus daugiau rinkėjų, tuo tarpu likus trims valandoms iki rinkiminių apylinkių uždarymo rinkėjų aktyvumas siekė juokingus 23,46 procento.
Sakote, kad šie rinkimai Lietuvai nesvarbūs? Drįstu nesutikti. Jau gerą dešimtmetį visos į mūsų gyvenimą galinga srove plūstančios nesąmonės, gudriai užmaskuotos „vakarietiškų vertybių" mantromis, atkeliauja būtent iš Briuselio.
Visokios Stambulo konvencijos, kuriose jau seniai nebėra Stambulo, partnerysčių burtai, kurių galutinėje redakcijoje geidžiama partnere galimai galėtų tapti kad ir ožka ar dieną prieš rinkimus sostinės gatvėmis nuvilnijęs plačiai teisingoje žiniasklaidoje aprašytas po Europą besiblaškančių spalvių paradas - visa tai ir yra tai, ką šalia tikrai svarbių dalykų mes gavome mainais už Ignalinos AE uždarymą, savo pinigų ir didelės dalies Lietuvos valstybingumo praradimą.
O kas, jūsų nuomone pasirašė sutartis su farmacijos gigantais, kurių pasekoje Lietuva, turėdama vos 2,8 milijono gyventojų, įsigijo 11 milijonų dozių sintetinių marmalų nuo besimptomės ligos, už kurias sumokėjo 230 milijonų eurų? Net neabejoju, kad į rinkimus lėkte atlėkė ir savo artimuosius atsitempė visi tie, kurie Lietuvoje dalyvavo šioje aferoje. Norėjau rašyti amžiaus aferoje, bet prisiminiau „Independence" nuomą ir Igničio privatizavimą.
Taigi, grįžtant prie balsuotojų, kas galėtų paneigti, kad rinkimuose aktyviai dalyvavo tie, kurių dėka dar pernai buvo metams nupirkta du milijonai dozių marmalų už daugiau nei 70 milijonų eurų, kurių panaudota buvo tik apie 55 000 dozių arba 2,75 procento!. Likusios buvo utilizuotos, tai yra išmestos į šiukšlyną. Paklausite, kodėl jie, skirtingai nuo viskuo besipiktinančių drausmingai trepsėjo į rinkimus praėjusį sekmadienį?
Ogi todėl, kad ir toliau Europoje galiotų ta pati betvarkė, vadinama tvarka, kai vogti niekieno, tai yra Europos pinigus galima atvirai ir nebaudžiamai. Reikia tik laiku ištrinti SMS žinutes, susirašinėjant su Pfizer vadovu iš savo mobiliojo telefono ir selektyviai prarasti atmintį.
Kaip ir reikėjo tikėtis, esant tokiam žemam aktyvumui pergalės būgnais muša amžini visko ir visada laimėtojai TSKP. Ups, būsiu sumaišęs raides: TS-LKD. Tai vistiek tie patys buvę komunistai, po Nepriklausomybės atkūrimo nusispalvinę save konservatoriais. Jie surinko 21,3 procento balsų ir liko su savo turėtais trimis mandatais.
Kaip ir reikėjo tikėtis, juos išsaugojo politiniai lavonai Andrius bei Rasa, o Nepriklausomybės akto suradėją Liudą Mažylį pakeitė vienas padoresnių tos partijos narių, krikščioniškas vertybes nuosekliai ginantis Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas, kuriam išvažiavus, konservatorių liberalams bus neabejotinai lengviau stumti visokias spalvotas konvencijas ir partnerystes.
Eilinis laimėjimas, kai už partiją balsuoja mažiau, nei 15 procentų šalies gyventojų, leido ne tik nuo Lietuvos realijų, bet ir nuo realybės seniausiai atitrūkusiam krizių fakyrui Andriui Kubiliui pareikšti: „Žinia visiems, kurie prognozuoja rinkimų ateitį - mes, konservatoriai, esame tradiciškai labai per anksti laidojami, o socialdemokratai per anksti skelbiami nugalėtojais".
Būtina paminėti ir labai netikėtą per anksti nurašytos Laisvės partijos rezultatą - ji surinko 7,93 procento balsų, ko pasekoje sakinio dorai nesurezgantis pasibaigusio galiojimo Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas savo iškalba galės juokinti jau ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos gyventojus. Juokins ne vienas, o kartu su Lietuvos vyrų vyru Petru Gražuliu, kuris sunkiai protu suvokiamo stebuklo būdu gavo tikrai nesvajotą mandatą į Europarlamentą.
„Nežinau, apie tai dar nespėjau pagalvoti. Netikėjau, kad gausiu mandatą", - sužinojęs balsavimo rezultatus, žiniasklaidai sakė vyrų vyras.
Dar įdomiau yra tai, kad Petro Gražulio vadovaujama sąjunga aplenkė tradicine partija save įvardinantį Liberalų sąjūdį, kuriame amžinąjį seimūną Eugenijų Gentvilą vidiniame reitingavime iš Europarlamento išstūmė kitas EuroPetras - Auštrevičius.
Žinoma, labiausiai nepasisekė Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei: jos partija, nors ir peržengė 5 procentų barjerą bei surinko 5,15 procentų balsų, dėl sudėtingų aritmetinių skaičiavimų liko be mandato.
Toliau - jau įprastas vaizdelis. Kartu su pirmą kartą rinkimuose dalyvavusia Taikos koalicija, surinkusią sau gerus 3,44 procentus balsų, bei mirštančia Darbo partija, už brūkšnio kaip jau įprasta liko didelėmis ambicijomis išsiskiriantis Vytauto Radžvilo Nacionalinis susivienijimas, Artūro Zuoko ir Artūro Paulausko „Laisvė ir teisingumas" arba „Du Artūrai", juokingai debatuose atrodžiusios žalios „Lietuvos žaliųjų partijos" moterys ir netikėtai vos 1,35 procento balsų surinkusi Šeimų maršo pagrindu sukurta Krikščionių sąjunga.
Po šių rinkimų, žvelgdami į artėjančius Seimo rinkimus, eilinį kartą galime daryti visiems jau nusibodusias išvadas:
- Tol, kol dviprocentinių partijų kunigaikščiai nesupras, kad jų rezultatų dėka ne tik skaidomi ir taip menki opozicijos balsai, bet ir papildomus mandatus gauna komunistai, susiskirstę į konservatorius ir socialdemokratus, jokių pokyčių Lietuvos seimo rinkimuose tikėtis neverta.
- Tol, kol rinkėjų aktyvumas nesieks bent 65-70 procentų, konservatoriai visada turės galimybę toliau naudotis biudžeto pinigais ir stiprinti ne tik savo finansinius pajėgumus, bet ir dosniai šerti jiems nuolankiai tarnaujančią žiniasklaidą ir puikiai valdomą teisėsaugą.
Jei jums neužtenka Kreivio paraparaparaparadoksų, Bartoševičiaus erotinių fantazijų ir smulkių politinio turisto Justo Džiugelio aferų, apie kurių tyrimų nutraukimą jis pats šią savaitę džiugiai pranešė savo socialinio tinklo paskyroje („Prieš kelis mėnesius atsidūriau po „Skaidrinam" padidinamuoju stiklu, tačiau saulė šviesdama pro jį, išdegino kaltinimuose skylę.
Būtent į nieką pavirto man mesti kaltinimai. Generalinė prokuratūra ir VTEK atsisakė pradėti tyrimus, o neseniai ir Seimo etikos komisija nenustatė pažeidimų"), atkreipkite dėmesį, kaip savo partijos pirmininko buvo išsukinėjama į rimtus reikalus įsipainiojusi triguba ministrė Monika Navickienė, kuriai paskutiniu smūgiu tapo kelionė privačiu lėktuvu į Dubajų su pavardes kaitaliojančiu „verslininku".
- Tol, kol visų svarbiausių Lietuvai rinkimų rezultatus nulems balsavimas Vilniaus mieste, kuriame rinkėjų nuomonę formuoja galimybė neribotai čiulpti biudžeto pinigus ir mėgautis iš to pačio biudžeto pampstančios LRT sekamomis pasakomis, tol tikėtis pokyčių Lietuvoje gali tik nepagydomi optimistai.
Šį kartą citata iš Biblijos Patarlių knygos 18-9: „Kas tingi dirbti, yra naikintojo brolis."
O kas yra tas, kuris tingi balsuoti?
Rašyti komentarą