Kiaulės akys

Gintaras Furmanavičius: galima visaip vertinti Andrių Tapiną, bet jo iniciatyva „Skaidrinam” sprogdina bombą Seimo rūmuose

(4)

„Demokratija kainuoja brangiai“, – pareiškė kiaulaitės akytes jau ne pirmą kartą įsistatęs Seimo politinis turistas, šiuo metu iškilus konservatorių frakcijos sūnus Justas Džiugelis, kuris, kaip paaiškėjo visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvai „Skaidrinam“ iš savivaldybių atsikrausčius į Seimą, savo ataskaitoms ir komunikacijai per trejus metus išleido daugiau, nei 26 tūkstančius mokesčių mokėtojų, tai yra mūsų su jumis eurų.

Reikia paaiškinti, kodėl iškilų konservatorių pavadinau politiniu turistu. 2016 metais su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga į šiltą seimo nario kėdę įtūpęs Justas Džiugelis praėjusiai seimo kadencijai artėjant į pabaigą, pajuto savyje beužgimstantį konservatorių.

2018 metų rudenį, tuomet jis, dar būdamas tikru valstiečiu, trenkė tokį pareiškimą: „Man mesti kaltinimai, neva bandžiau suskaldyti frakciją, neva dariau spaudimą Aplinkos ministerijai, neva spaudžiau ar net prievartavau susimokėti „už ramybę“ socialines įmones, yra akivaizdi Kremliaus stiliaus informacinė ataka ir visiškas melas.

Dėl šio šmeižto kreipsiuosi į prokuratūrą“, – teigė J. Džiugelis.

Suprantama, į jokią prokuratūrą iškilusis seimūnas nesikreipė, o nuo Kremliaus stiliaus informacinių atakų geriausia pasislėpti konservatorių frakcijoje, ką Justas Džiugelis ir padarė 2019 metų kovo mėnesį.

Galima visaip vertinti Andrių Tapiną, bet jo iniciatyva „Skaidrinam” sprogdina bombą Seimo rūmuose.

Aišku tampa tai, ką mes visi puikiai nujautėme: mokesčių mokėtojų, tai yra mūsų pinigus seimūnai taško nesismulkindami.

Iš viso 2023 metais su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms padengti kiekvienas Seimo narys daugiausia galėjo išleisti beveik 18 558 eurus.

Viso pernai parlamentarai vien tam panaudojo virš 2 milijonų eurų.

Be kanceliarinių išlaidų seimūnai už mūsų pinigus labai mėgsta ir pakeliauti.

Ar daug kas iš skaitančių šias eilutes yra aplankęs už 13 tūkstančių kilometrų esančią tolimąją Čilę?

O štai niūrųjį praėjusių 2023 metų sausio mėnesį Čilės sostinės Santiago saulę panoro pamatyti konservatorius, tuometinis Ateities komiteto narys Kristijonas Bartoševičius.

Valdybai tuomet jis nurodė, kad konferencijoje pavadinimu „Ateities kongresas“ jis kaups patirtį prieš panašų renginį Vilniuje.

Seimo Valdyba Bartoševičiaus vojažui neprieštaravo, priedo dar skyrė kelionei beveik 3 tūkstančius eurų.

Argumentas jo kelionės palaiminimui buvo tas, kad politikas už nakvynes viešbučiuose susimokės pats.

Spėkite, iš kokių lėšų? Ne, ne iš savo asmeninių pinigų, o iš jam, kaip parlamentarui, skiriamų pinigų garsiosioms kanceliarinėms išlaidoms.

Nelemtas Generalinės prokuratūros akibrokštas netikėtai nutraukė prabangias Ateities komiteto nario atostogas.

2023 metų pradžioje laisvės vardu pasivadinusių darželiokų partijos narys Marius Matijošaitis buvo pakviestas dalyvauti projekte pavadinimu „Dabartinės jauniesiems Europos lyderiams aktualios Jungtinių Amerikos Valstijų socialinės, politinės ir ekonominės problemos“.

Su kokiomis problemomis susiduria amerikiečiai, Matijošaitis aiškinosi Vašingtone, Klivlande, Sinsinatyje, Sietle, San Antonijuje, Larede ir Bostone.

Nestabdė jaunuolis ir šiemet.

Štai ką įsigijo mūsų nuolankus tarnas, nugarą ketvirtus metus lenkiantis Seime: kelis Push2 muzikinius pultus, Audiofuse mikšerį, profesionalius mikrofonus, 2 Macbook Air kompiuterius ir vieną Lenovo laptopą, žaidimams ir ne žaidimams skirtas peles ir klaviatūrą, operatyvinę atmintį, SSD diską, Galaxy watch laikrodį, JBL kolonėles, spausdintuvą, Samsung projektorių, rankų darbo odinį dėklą Macbookui.

Ir vyšnia ant torto - praėjusių metų lapkričio mėnesį jaunas vyras įsigijo naujausią Samsung Galaxy Fold5 telefoną, kuris mums su jumis kainavo 2317 eurų.

Pasiskolinęs kiaulaitės akytes iš politinio turisto Justo, jaunas vyras mums paaiškino: „Laikausi pozicijos, kad visa įsigyta įranga yra naudojama parlamentinei veiklai“.

Nepatingėkite dar kartą permesti akimis prieš tai skaitytos pastraipos ir pabandykite suprasti, kuo gi seime užsiima mūsų išrinktieji, kuomet naudoja Push2 muzikinius pultus, JBL kolonėles ir Audiofuse mikšerį?

Netrukus po paaiškinimo liaudies tarnas nuramino mus: „Už tai, kas bus įvertinta kaip netikslinga įranga, grąžinsiu tam išleistas lėšas“.

Naujai išrinkti seimūnai galės toliau rengti diskotekas.

Vyresnės kartos krepšinio megėjai prisimena krepšininką pravarde „Gudrusis lapinas”. Dabar lapinas jau kelias kadencijas išsirausęs olą Seimo rūmuose ir tikrai atitinka savo pravardę.

Andrius Tapinas skelbia, kad „Sergejui Jovaišai jo parlamentinei veiklai 2021-2023 metais prireikė penkių kompiuterių: Macbooko, Lenovo ThinkBooko, HP Probooko, HP EliteBooko ir nuomojamo Lenovo ThinkBooko bei greičiausiai penkių telefonų: Iphone 12, Iphone 13, Samsung Galaxy ir dviejų neaiškiai pavadintų.

Bendra suma viršija 25 000 eurų.”

Seimo narys, krepšininko bendrapavardis Eugenijus jaučia fetišą telefonams.

2023 metais Seimo narys išsimokėtinai įsigija Iphone 14 Plius, Iphone 14 Pro, Samsung Galaxy S23 ir paskutinėmis dienomis, kai dar galima pirkti, įsigija brangųjį Samsung Galaxy Fold5 už 1875 eurus. Ir tarp telefonų dar kažkur netyčia įsimaišo planšetinis kompiuteris Xiaomi.

Reikia paaiškinimo? Kiaulaitės akytės keliauja toliau ir Eugenijus Jovaiša mums kabina tokius makaronus: „Dievuliau tu mano. Jie reikalingi mano veiklai. Jeigu jums atrodo, kad aš pažeidžiau, tai atiduokit Etikai ir tegul aiškinasi.

Gal kai kam ir atrodo daug. Man neatrodo.” O man atrodo. Ir ką dabar daryti?

Šį sąrašą galima tęsti ir tęsti. Teisybęs dėlei reikia pasakyti, kad mūsų su jumis pinigus šitaip taško tik trečdalis seimūnų.

Ar tai keičia situaciją?

Parodys rinkimai rudenį, nors nuo vaikystės žinome, kad šaukštas deguto visą medaus statinę sugadina.

Naujausių apklausų, darytų dar iki Andriaus Tapino desanto į Seimo kanceliariją duomenimis, Seimu pasitiki vos 8,7 procento respondentų, kai tuo tarpu mūsų įstatymo leidybos fabriku nepasitiki net 59,5 procento valstybės gyventojų.

Šį tekstą pradėjau nuo demokratijos, kuri, anot politinio turisto Justo Džiugelio kainuoja brangiai.

Su juo nesutiktų Aberjhani - amerikiečių istorikas, publicistas, rašytojas, poetas, menininkas ir leidėjas, kuris sakė: „Demokratija - tai ne tik leidimas tenkinti asmenines užgaidas ir polinkius.

Tai taip pat yra tam tikru pagrįstu mastu prisiimti atsakomybę už taikos ir chaoso sąlygas, darančias įtaką gyvenimui tų, kurie gyvena mylimoje išplėstinėje bendruomenėje."

Iki tokio demokratijos suvokimo mūsų seimo pajacams dar labai labai toli.

Ekrano nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder