Jono Ohmano žodžiai – tarptautinio skandalo epicentre

Gintaras Furmanavičius: Iš kur Lietuvoje atsirado toks per visur mums brukamas patriotas

(142)

Daugybę kartu esu sakęs, kad visa informacija, leidžianti suprasti, kas vyksta pasaulyje ir Lietuvoje yra nesunkiai surandama ir viešai prieinama. Štai jums įrodymas. Ne kartą ir ne du esu girdėjęs klausimą, iš kur Lietuvoje atsirado toks per visur mums brukamas patriotas, kuris vadinasi Jonas Ohman.

Su nuorodomis įkelsiu kelias citatas, kurios jums atsakys į daugelį klausimų.

Šių metų vasarą per visuomet jam atvirą Nacionalinį transliuotoją pandas mylintis patriotas paleido tokią trėlę:

„Oi, šitie... Aš dabar pasakysiu labai negražiai.

Šitie mūsų vatninkai, savickai ir panašiai, kokie ten bebūtų, kokie jie ten „reikšmingi“, realiai yra nulis, jie nori tiesiog sau pasidaryti piarą ir tuo pačiu būti naudingi Rusijai.

Čia labai jau negražiai sakau, bet tiesiog aš matau tą visą – biški juokinga, biški graudu. „Patriotai“...

Kas čia patriotas?

Čia esu aš.

Atsiprašau šioj vietoj. <...> Bet čia marginalai, nieko.“

https://77.lt/svedas-j-ohmanas-lietuvos-veliavas...

Iš kur jis atsirado Lietuvoje? Atsakysiu klausimu į klausimą. Matėte prieš dvejus metus įrašytą interviu?

Jame pats Jonas Ohman pasakoja, kad pirmą kartą į Lietuvą nelegaliai (!) atvyko 1990 metais, nes jam buvo čia viskas labai įdomu, kai prasidėjo Sąjūdis.

Po to jis išmoko kalbos ir dirbti:

https://youtu.be/zrEFcXXb8H0?si=Idib9nglMMwFv5Hu

Švedijos gynybos mokslų agentūra savo 2018 metų raporte apie Šiaurės šalių gynybos situaciją* 214 puslapių ataskaitos 80-ojo puslapio šaltinių nuorodoje rašo: „Jonas Öhman ir Bengt-Göran Bergstrand atitinkamai parengė išsamią rašytinę medžiagą apie Lietuvą ir skyrių apie gynybos ekonomiką.”

* https://www.foi.se/rest-api/report/FOI-R--4563--SE

Man, kaip tikram vatmanui, kyla klausimas apie Ohman.

Kažkoks „laisvas rašytojas, žurnalistas ir visuomeninkas" turėjo išsamią medžiagą apie Lietuvos gynybos situaciją, kurią jis pateikė Švedijos gynybos tyrimų agentūrai?

Aha, ėmiau ir patikėjau, kad jis yra „laisvas rašytojas, dokumentinių filmų kūrėjas, visuomeninkas" ir šiaip daugiastaklininkas.

Ar čia tik man viskas labai gražiai susidėlioja? Naujai sukurtas Lietuvos patriotas „nelegaliai" atvyko į Lietuvą 1990 metais, dalyvavo Maidano įvykiuose 2014 metais, Visatos valdovas Vytautas Landsbergis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius 2019 metais teikė rekomendaciją Lietuvos pilietybės suteikimui, Dalia Grybauskaitė ją suteikė, išsaugant Švedijos pilietybę.

Nežinantiems priminsiu, kad garsus Lietuvos krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas, gavęs Amerikos pilietybę, buvo priverstas atsisakyti Lietuvos pilietybės:

„Tiksliai nustačius, kad Kaune gimęs, augęs, Kauno „Atleto“ komandoje žaidęs ir po to į JAV išvykęs bei NBA klubo „Cleveland Cavaliers“ ekipos marškinėlius 14 sezonų vilkėjęs Žydrūnas Ilgauskas 2013 metais priėmė JAV pilietybę, Lietuva sportininkui pradėjo mūsų šalies pilietybės naikinimo procedūrą.”

https://www.15min.lt/.../lietuva-atima-pilietybe-is...

Radau ir dar įdomybių. Nežinau, kaip jums, bet man buvo naujiena, kad Blue/Yellow turi ir savo amerikietiškąją versiją, kurioje Jonas Ohman jau pristatomas visai kitaip:

„2014 m. buvęs Švedijos specialiųjų operacijų karys, demokratijos aktyvistas ir humanitaras Jonas Öhman, reaguodamas į Rusijos agresiją prieš Ukrainą Kryme ir Donbase, Lietuvoje įkūrė organizaciją „Mėlyna/geltona Ukrainai" ir pradėjo teikti konkrečią pagalbą Ukrainos regionams, į kuriuos įsiveržė Rusija.

Jis ir organizacija „Blue/Yellow for Ukraine Lithuania" yra gavę daugybę apdovanojimų ir pripažinimo už savo veiklą Ukrainoje kaip Ukrainos paramos organizacija.

Jono Öhmano prašymu 2019 m. buvo įkurta JAV registruota 501(c)(3) organizacija „Blue/Yellow USA"; abi organizacijos yra teisiškai ir finansiškai atskiros, kiekviena iš jų finansuojasi pati.

Abi organizacijos bendradarbiauja keliose srityse, susijusiose su Ukraina. Jos taip pat remia įvairias nepriklausomas iniciatyvas.

Blue/Yellow Lietuva ir Blue/Yellow JAV dirba dėl bendro reikalo, siekdamos visiškai to paties tikslo, kartais kartu, kartais atskirai. Remdami vieną ar abi organizacijas, prisidedate prie Ukrainos ir jos pergalės reikalo.”

https://foblueyellowukraineusa.org/about-us

Apie Amerikos organizaciją žinių mažai.

Smagu, kad lietuviškajai Blue/Yellow puikiai sekasi.

9 metus 4 mėnesius ir 11 dienų skaičiuojančioje organizacijoje dirba 4 žmonės, vienas jų yra buvęs Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas, epinės frazės „Geri vaikai nelanko savo tėvų” autorius:

https://www.delfi.lt/.../karolis-zukauskas-jungiasi-prie...

Įmonės nuosavas kapitalas yra 216 eurų, pajamos 2022 metais yra beveik 33 milijonai eurų (prieš tai dvejus metus pajamų nebuvo), vidutinis atlyginimas 3238 eurai, įmonei priklauso 14 automobilių:

https://rekvizitai.vz.lt/imone/melyna_ir_geltona/

Ir desertas tiems, kurie perskaitė iki čia:

„Pamažu J. Öhmanas tapo vienu žinomiausių užsieniečių Lietuvoje – jį dažnai kviečia į televizijos laidas ir jis visada mielai dalijasi savo įspūdžiais apie gyvenimą čia, mūsų realijas, istoriją ir politiką.

Kalba visada energingai ir išraiškingai, nevengia pasakyti tiesiai šviesiai: kaip Salomėja Nėris gali būti mokyklų programose, jeigu ji yra tautos išdavikė?

Čia pat dažnai kartoja, kad reikia draugauti su Rusija ir kad Rusijos artumas yra viena priežasčių, laikančių jį Lietuvoje.”

Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder