Po gaudynių sulaikytas SEL lyderis Egidijus Dragūnas

Įtakingiausiųjų popkultūros viršūnėje - įtakingiausi ir įtakingesni

(1)

Savaitgalį Kauną sudrebino kelias dešimtis tūkstančių žiūrovų sukvietęs SEL koncertas. Kaip visada, jame netrūko nei garso, nei šviesų. Su Juozo Statkevičiaus kurtais drabužiais ant scenos pasirodžiusį atlikėją pasitiko istorinio dydžio gerbėjų minia.

Simboliška, kad kaip tik šiomis dienomis buvo paskelbti įtakingiausiųjų Lietuvos žmonių sąrašai.

Įtakingiausiųjų popkultūros viršūnėje - dainininkai Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas ir šoumenas Arūnas Valinskas.

Būtent jis, viešai SEL lyderį Egidijų Dragūną už jo pasisakymą karo Ukrainoje pradžioje išvadino degradu ir kreipėsi į visas Lietuvos savivaldybes, kad šios, organizuodamos miesto šventes, nekviestų tokių atlikėjų kaip Gytis Paškevičius ar Egidijus Dragūnas.

Kai koncertuoti SEL leidimą davė naujoji Klaipėdos valdžia, jai taip pat teko kritikos strėlės, naujasis meras Arvydas Vaitkus buvo išvadintas „menkysta", nors jau anksčiau draudimą rengti koncertą panaikino Administracinių ginčų komisija.

Beje, Generalinė prokuratūra buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą po SEL pasisakymų dėl neapykantos kurstymo.

Po poros mėnesių ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nenustačius nusikalstamos veikos požymių.

Bet atrodo, kad šiandien gyvenant įtakingųjų visuomenėje nebereikia jokių įstatymų, teismų ar instancijų sprendimų, pakanka vieno įtakingojo viešai pasakyto „fas" ir žmogus eliminuojamas, nubraukiant viską, ką jis iki tol darė gerai.

Gal todėl ir po itin sėkmingo, didžiulį būrį žmonių pritraukusio SEL koncerto viešai kalbama ne apie tai, kad tai galbūt istorinis renginys Lietuvoje, o apie šiukšles ir tualetų trūkumą.

Sistemai pataikaujantys portalai renkasi skaitomumą, patiktukus, bet abejonė jau pasėta. Kiek iš tiesų yra tos įtakos ir ką iš tiesų galvoja žmonės apie „cancel" kultūrą?

Įdomu, kiek žmonių palaikymo sulauktų G.Paškevičius, jeigu paskelbtų apie rengiamą grandiozinį koncertą stadione?

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder