Verslininkė Jolanta Blažytė: konferencijos apie nieką - susirinks visas Vakarų elitas, pagers šampės ir... išsiskirstys

(6)

Ant Lucerne ežero įsikūręs viešbutis Burgenstock yra vienas gražiausių ir prabangiausių visoje Šveicarijoje. Ir aš ten buvau, alų midų gėriau. Ir dar japonišką ešerį valgiau – mat tame viešbutyje galima pasidžiaugti kone viso pasaulio virtuvių kūriniais ir gėrybėmis.

Bet čia lenkiu prie kitos temos: kaip tik šiame prabangiame viešbutyje birželio mėnesį vyks Ukrainos Taikos konferencija.

Šios konferencijos eigą nesunku suprognozuoti: susirinks visas Vakarų elitas, pagers šampės, pavalgys japoniškų ešerių, prisidarys daug selfių ir dar daugiau „oficialių“ fotkių „oficialiems“ leidiniams.

O paskui iki pamėlynavimo paspaudys vienas kitam rankas, padaužys per petį ir....išsiskirstys.

Ai, tiesa, V. Zelenskis šiame renginyje eilinį kartą pareikalaus Rusijos kapituliacijos ir dar kartą pasimėgaus pasaulio dėmesiu – nors jau ir gęstančiu. Tai tiek.

Vis galvoju: kažin kodėl tokios konferencijos yra rengiamos prabangiausiuose pasaulio viešbučiuose, kur liejasi šampanas ir lėkštėse voliojasi japoniški ešeriai, o ne kur nors, pavyzdžiui Charkove.

Kur sproginėja bombos, liejasi niekuo dėtų žmonių kraujas ir kur korupcionieriai nyfyrina milijardus kainuojančią gynybinę liniją – tą pačią, kurią Zelenskis tikrai „matė“ savo akimis ir dar pavadino pačia galingiausia gynybine linija visame pasaulyje.

Kodėl? Galbūt, jei tokios konferencijos vyktų ne prabangiuose viešbučiuose su nuostabiu vaizdu į ežerą, o, pavyzdžiui, Charkove su visai nenuostabiu vaizdu į pavogtą gynybinę liniją, tai gal ir tų konferencijų nauda būtų didesnė? Gal tada jose tikrai būtų siekiama taikos, o ne tik gražių selfių prisiminimui a la, kaip ten gerai „pasitūsinome“?

Ir dar vienas video ta pačia tema:

Buvęs Šveicarijos žvalgybos pareigūnas papulkininkis Jacques Baud pasakoja:

„Mes nebeturime nė vieno veikiančio diplomatijos kanalo. Visus kanalus mes uždarėme po Ukrainos krizės, todėl net nebeturime galimybių paklabėti su rusais.

Mano šalyje Šveicarijoje bus organizuota taikos konferencija. Šios konferencijos pasiprašė V. Zelenskis, kadangi pirmoji, kuri vyko sausį, patyrė visišką fiasko.

Į sekančią konferenciją, kuri vyks birželį, Rusija pakviesta nebus.

Tai absurdas.

Be to, konferencijos idėja yra ne ta, kad apsvarstyti abiejų šalių pasiūlymus, bet tik ta, kad apsvarstyti V. Zelenskio 10 punktų planą, kuriame įtraukta visiška Rusijos kapituliacija ir kiti jokios prasmės neturintys dalykai.

Kaip matote, diplomatiniame darbe čia visiškas chaosas. Manau, kad tai yra ženklas, jog Vakarai artėja prie griūties. Turiu mintyje kol kas tik intelektualinę griūtį, bet galimas variantas, kad ją lydės ekonominė bei karinė griūtis.

Sveikas protas reikalauja dialogo su Maskva ir tai suprastų net pirmos klasės mokinys. Bet tik ne mūsų Užsienio reikalų ministerija.

Baisu žiūrėti, kaip didžiosios valstybės, tokios, kaip JAV, elgiasi kvailiau, nei vaikai. Tiesą sakant, net vaikai taip kvailai nesielgtų“.

https://www.youtube.com/watch?v=o03LZsWmpMw

Taigi, visiems konferencijos dalyviams belieka palinkėti gero tūso ir skanių japoniškų ešerių. Nes linkėti kažko daugiau nėra net prasmės.

Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje   

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder