Jolanta Blažytė: pajautė, kad nesako tiesos

(12)

„Leidinys The Economist, kaip tikras „vatnikų“ ruporas, rašo apie dideles bėdas Ukrainos armijoje. Cituoju:

„ Rusijos puolimas (Charkovo kryptimi) parodė silpną Ukrainos gynybinių pajėgumų būklę, kas privedė prie didelių Ukrainos kariuomenės praradimų.

Rusija čia lengvai pasiekė didžiulių laimėjimų, kadangi teritorija, kuri turėjo būti paruošta minų laukais ir tvirtais inžineriniais įrenginiais, iš tiesų paruošta nebuvo.

Dauguma Ukrainos karininkų labai išgyvena dėl to, kad Rusija taip greitai prasiveržė Charkovo kryptimi. Vieni iš jų kaltina Vakarus dėl per lėtai tiekiamos karinės pagalbos, kiti gi įtaria, kad pagrindinį vaidmenį čia suvaidino nekompetencija ar net išdavystė. (past. milijardas dolerių, kuris buvo skirtas gynybinės linijos statybai buvo „įsisavintas“, bet linijos nėra).

Taip pat sklando sąmokslo teorijos, kad Ukraina ir Vašingtonas gali atiduoti Charkovą prie nemalonių taikos derybų slenksčio. Nepaisant to, kad oficiali Ukrainos pozicija piešia gražų paveikslą, tai nepadeda nuraminti nervų.

Vienas iš Ukrainos vyriausybės valdininkų, norėjęs kalbėti anonimiškai, nuogąstavo, kad Zelenskis jau pajautė, jog armijos vadovybė nepasako jam visos tiesos.

„Bent jau taip Zelenskis sako tuomet, kai rėkia ant savo generolų“, - kalbėjo norintis likti nežinomu šaltinis“.

https://www.economist.com/.../ukraines-desperate-struggle...

P. S. Šiaip aš pati tai jau gerokai anksčiau pajaučiau, kad Ukrainos generolai nesako visos tiesos, bet paskui supratau, kad tai pajausti galima tik po to, kai pirmas pajaus Zelenskis. Mat pajautus anksčiau, gauni krūvą riksmų, keiksmų ir siuntimų „eiti“ iš profesionalių sofos ekspertų pusės.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder