Kaip pigiai įsigyti žemės sklypą klaipėdiečių švietimo kaina?

(26)

Klaipėdos „šimtmečio“ mokyklos statyba atskleidė nemažai savivaldybės kompetencijos spragų planuojant tokio tipo projektus. Viena ryškesnių šio projekto klaidų – netinkamas tokio objekto statybai sklypo parinkimas.

Vien dėl šių klaidų (mano supratimu tyčinių) mokyklos statybos procesai gerokai išsitęsė ir kelis kartus pabrango. 

Sklypus atrinkinėjo specialiai tam sudaryta savivaldybės administracijos komisija ir įvertino visas galimas vietas.

Sužino apie visus tokius sklypus ir apsukrūs valdžios „draugeliai“.

Jiems, kaip dabar susidaro nuomonė, nuo seno ir nuoširdžiai, įsisavinant visų klaipėdiečių turtą, talkina dabar sėdintys valdžioje.

Mano giliu įsitikinimu, tokie visuomenės turto užvaldymai, ar galimos korupcinės schemos, turėtų sudominti ne tik visuomenininkus, miestiečius, bet ir už mūsų visų mokesčius išlaikomas, teisėsaugos institucijas.

Dar 2005 m. patvirtintame Miesto detaliajame plane buvo suplanuotas sklypas M. Jankaus g. 10, skirtas mokyklos (maždaug 500 vietų), darželio ar kitos visuomeninės funkcijos pastato statybai.

Tokia sklypo paskirtis fiksuota ir 2007 bei 2021 metų bendruosiuose planuose.

Būtent tokios paskirties objekto atsiradimo poreikis seniai šioje Labrenciškių dalyje yra neabejotinas ir labai aktualus šiomis dienomis.

Savivaldybės administracija 2020 metų liepos 21 d. gavo iš UAB „Baltijos technologijų institutas" raštą, su prašymu rasti visuomeninės paskirties žemės sklypą, pastatui statyti ir švietimo veiklai vykdyti.

Skaitytojams galima priminti, kad minimos įmonės atstovas, kaip buvo minima spaudoje  yra dabartinio aplinkos apsaugos ministro Simono Gentvilo artimos aplinkos žmogus, namo kaimynas ir žmonos verslo partneris.

Savivaldybės administracija ilgai negalvodama (2020.08.10 ) ir nieko neinformuodama, greitai pasiūlo du sklypus, tai yra ir vieną suformuotą 1,3747 ha ploto sklypą M. Jankaus g.10, prie Labrenciškių, taip vadinamo „medelyno“.

Andrius Dobranskis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ilgai nelaukdamas imasi organizacinės veiklos.

Kadangi minėto sklypo paskirtis visuomeninė ir numatoma statyti mokyklą, tai ir įvertinamas tik 380 tūkst., ir kaip galima suprasti, jis nuperkamas už tokią kainą, nes statyti mokyklą daug norinčiųjų nėra.

Šiandien, kol liejasi gražios kalbos ir gražūs rinkiminiai pažadai, minėtas valdžios „draugelis“, kartu su savivaldybės administracija pradėjo detalaus plano keitimo procesą, kurio metu siekiama keisti minėto sklypo M. Jankaus gatvėje paskirtį.

Tai yra nebestatyti visuomeninės paskirtis pastatų, tai yra mokyklų, darželių, o statyti, tai kas naudinga, tai yra gyvenamuosius namus.

Išverčiant kas aukščiau surašyta į žmonių kalbą tai – bandymas apvogti mus visus viduryje baltos dienos.

Tai bandymas iš Labrenciškių ir aplink esančių kitų rajonų pavogti išsvajotą ir kurtą infrastruktūros gerovę.

Kažkada savivaldybės organizuoti architektų konkursai, idėjos, pasiūlymai, už kuriuos buvo sumokėti pinigai, metami į šiukšlių dėžę.

Vėl vaikų darželiams ir mokykloms ieškosime naujų sklypų?

Švaistysim į miesto biudžetą suneštus mokesčių mokėtojų pinigus jiems įsigyti, nes šitas jau parduotas, organizuosim vėl iš naujo planavimo procesus, sudarinėsime komisijas visam tam, kad eilinį kartą pasirodytų tam tikri „draugeliai“ ir visa tai mūsų vaikų švietimo ir gerovės kaina?

Viso kvartalo sprendimai, pėsčiųjų srautai, saugus vaikučių patekimas buvo kuriamas orientuojantis į visą esamą infrastruktūrą - galimybę patogiai, saugiai privažiuoti, ar prieiti.

O dabar, mūsų žiniomis, šiame sklype planuojami primityvūs daugiabučiai.

Idealią vietą mokyklai, darželiams, šalia upeliuko, miškelio pusdykiai ir galimai apgaunant visuomenę, savivalda pardavė „draugeliams“.

Klaipėdoje tikrai reikalingi patrauklūs gyvenamųjų namų kvartalų projektai.

Tačiau tokiems gyvenamosios paskirties projektams vystyti Klaipėdoje yra tikrai daugiau tinkamų erdvių, nei mokyklų ar darželių statyboms. 

Todėl nesunku suvokti, kodėl valdžioje sėdintys mokyklas šiandien stato permokėdami kelis kartus, tik daugiabučiams pritaikytuose sklypuose, o daugiabučių kvartalams atiduodame miesto ugdymo įstaigų tinklo plėtrai strategiškai itin vertingas erdves. 

Tai sveiku protu nesuvokiami sprendimai.

Ar kas nors gali suvaldyti tokį valdžios cinišką elgesį?

Ar ir toliau, dabar esantys ir vėl pretenduojantys į valdžią, tvarkysis savo reikalus su „draugeliais“ visų mūsų gerovės sąskaita?

Šio proceso eigą ir aplinkybes privalo išnagrinėti ir įvertinti visuomenės interesus ginančios teisėtvarkos institucijos.

Redakcija už straipsnio autoriaus nuomonę neatsako

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder