Karybos ekspertai Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas: Kinija skaldo ir valdo
(5)Kalbos kalbelės
Devyniasdešimt valstybių ir organizacijų užsiregistravo dalyvauti šeštadienį ir sekmadienį Šveicarijos Liucernos Alpių kurorte vyksiančiame aukščiausiojo lygio susitikime, kuriame bus siekiama paremti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio taikos pasiūlymą, įskaitant visišką Rusijos karių išvedimą iš Ukrainos.
Tuo tarpu Kinija, kuri nedalyvaus šiame susitikime daro viską, kad suskaldytų pasaulį ir patrauktų kuo daugiau šalių į savo pusę link alternatyvaus taikos plano.
Neįvardinti diplomatai naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad Pekinas vykdo kampaniją, kurią galima pavadinti "subtiliu visuotinio susitikimo Šveicarijoje boikotu".
Kinija oficialiai teigia nedalyvausianti konferencijoje, nes ji neatitinka Pekino reikalavimų, įskaitant Rusijos dalyvavimą.
Tuo tarpu savo diplomatiniais kanalais kompartijos stropuoliai aiškiai duoda suprasti besivystančioms šalims, kad Šveicarijos susitikimas neva „pratęs karą“.
Nors Kinijos užsienio reikalų ministerija atstovės spaudai Mao Ning lūpomis sakė, kad "nuoširdžiai tikisi, kad taikos konferencija netaps platforma, naudojama blokinei konfrontacijai sukurti.
Nedalyvavimas joje nereiškia, kad nepritariame taikai", iš tiesų Si Dzinpingo nurodymu, ji suintensyvino informavimo veiklą, organizuodama susitikimus su atvykstančiais užsienio šalių pareigūnais, skambindama telefonu ir rašydama žinutes užsienio misijoms Kinijos platformoje "WeChat", sakė diplomatai.
Pekino specialusis pasiuntinys Eurazijos reikalams Li Hui praėjusį mėnesį lankėsi Turkijoje, Egipte, Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose bei susitiko su besivystančių šalių pareigūnais jų ambasadose Pekine.
Aiškindama, kodėl nedalyvaus aukščiausiojo lygio susitikime, Kinija bandė įkalbėti besivystančias šalis prisijungti prie šešių punktų taikos plano, kurį praėjusį mėnesį paskelbė kartu su Brazilija.
Pasiūlyme raginama surengti tarptautinę taikos konferenciją "tinkamu laiku, kurį pripažįsta ir Rusija, ir Ukraina, kurioje lygiomis teisėmis dalyvautų visos šalys, taip pat būtų sąžiningai aptarti visi taikos planai".
Keturiasdešimt penkios šalys išreiškė paramą šiam pasiūlymui, o daugiau nei dvi dešimtys prie jo prisijungė arba "rimtai svarsto", praėjusią savaitę sakė Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi.
Tiesa ta, kad Kinija daro viską, kad patrauktų visą likusį, Vakarų ir demokratinių vertybių vengiantį pasaulį į savo pusę.
Kinija nesiekia taikos, ji siekia dominuoti pasaulyje, ar bent jau būti atsvara JAV, kaip pirmoji pasaulio supergalia. Išmintingai nutylinti ar neva pritarianti Maskvos ir globalių Pietų norui pakeisti dvipolio pasaulio geopolitinę struktūrą į daugiapolę, daugiasluoksnę, išcentrinių jėgų veikimu grįstą architektūrą, Kinijos vyrbegemoto vadovaujama kompartija žaidžia atsargų, ilgalaikį smauglio ir aukos žaidimą: kai tik sugniaužta smauglio vijose auka kiek iškvepia, smauglys dar labiau ją suveržia, neleisdamas įkvėpti, laukdamas siaubingo jos galo bejėgiškoje agonijoje.
Kinijos tikrasis tikslas – nuolatinis, žemo intensyvumo Rusijos ir Vakarų karas Ukrainos teritorijoje, JAV ir Europos Sąjungos nesutarimų gilinimas, ekonomikos ir pasaulinės priklausomybės nuo Kinijos žaliavų ir gamybos stiprinimas.
Visa kita – dūmai ir veidrodžiai, kaip sakoma ūkanotame Albione.
Postūmiai
Vakar JAV prezidentas Džo Baidenas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė 10 metų trukmės dvišalį saugumo susitarimą, kuriuo siekiama sustiprinti Ukrainos gynybą nuo Rusijos agresijos ir priartinti Ukrainą prie narystės NATO.
Šiuo susitarimu, pasirašytu Italijoje vykstančio Didžiojo septyneto (G7) aukščiausiojo lygio susitikimo kuluaruose, siekiama įpareigoti būsimas JAV administracijas remti Ukrainą, net jei lapkritį vyksiančius rinkimus laimėtų buvęs prezidentas Donaldas Trampas.
"Mūsų tikslas - sustiprinti patikimą Ukrainos gynybą ir atgrasymo pajėgumus ilgam laikui", - sakė Baidenas bendroje spaudos konferencijoje su Zelenskiu.
Jis sakė, kad G7 žinia Rusijos fiureriui Putinui yra tokia: "Jūs negalite mūsų laukti. Jūs negalite mūsų suskaldyti."
Tokį patį susitarimą Ukraina pasirašė ir su Japonija.
G7 susitarė ir dėl 50 mlrd. dolerių paskolos Ukrainai, kuri bus teikiama kaip palūkanos iš įšaldyto Rusijos turto.
Ukrainos prezidentas V. Zelenskis bendroje spaudos konferencijoje su JAV prezidentu D. Baidenu patvirtino, kad telefonu kalbėjo su Kinijos diktatoriumi S. Dzinpingu: "Turėjau tvirtą pokalbį su (Kinijos) vadovu.
Jis pasakė, kad neparduos jokių ginklų Rusijai. Pažiūrėsime, ar jis (yra) garbingas žmogus, jis to nedarys, nes jis davė man (savo) žodį", - anglų kalba sakė V. Zelenskis.
Baigus kalbėti Zelenskiui, Baidenas įsiterpė ir pasakė: "Beje, Kinija tiekia ne ginklus, o gebėjimą tuos ginklus gaminti ir turimas technologijas, todėl ji iš tikrųjų padeda Rusijai."
Mes jau ne kartą sakėme ir pakartosime: žodžiai žodžiais, bet faktai ant žemės rodo, kad Kinija tiekia ginklus – amuniciją, raketas, nekalbant apie komplektuojančias dalis. Taip, galbūt jos nepasiekia Rusijos tiesiai iš Kinijos ir atkeliauja per šalį-kalėjimą Šė Korėją, bet tai reiškia vieną ir tą patį.
Veiksmai
Vakar vakare, Rusijos Federacijos Belgorodo srityje, Šebekino mieste nugriaudėjo galingas sprogimas.
Šiame mieste yra Rusijos pagrindinio geležinkelio, kuriuo tiekiama ginkluotė į frontą atšaka, einanti į Ukrainos Vovčanską, kuriame vis dar vyksta mūšiai.
Šaltiniai praneša, kad šį kartą sprogimo priežastis buvo ne tikslus ukrainiečių smūgis, bet pačių driskių sklendžianti aviacinė bomba, kuria taikyta į Ukrainos gynėjų pozicijas.
Ramaus miego, driskiai, jus pačius sprogdina jūsų orda – išvaduotoja.
Rusai rausia griovius ir stato įtvirtinimus į šiaurę nuo Charkovo. Negalėdami pajudėti į priekį, tačiau ir negalėdami atsitraukti dėl gresiančio smūgio iš šono ir visiško sunaikinimo, ginkluoti valkatos suprato, kad turi tik vieną išeitį – raustis gilyn į žemę.
Grioviai, blindažai, atramos punktai ir minų laukai skubiai renčiami apie tris kilometrus nuo karo mėsmalės suniokoto Vovčansko.
Puikus ordos sprendimas – gyviems sulįsti į žemę ir pasilaidoti. O kas nepasilaidos, tą palaidos ukrainiečių artilerija ir aviacija.
Lietuvoje
Dar vienas skandalas! Minia su pasigardžiavimu čepsi ir atrajoja ekspertų ir kitų kalbėtojų informacinius įmetimus apie ministrę Moniką Navickienę.
Kaip skrido, kur skrido, su kuo skrido, ką kalbėjo, kur miegojo, ką darė vaikai, kas ir kiek mokėjo, - sukasi minios dėmesį prikaustantis klasikinis klikbaitinis šiuolaikinės žiniasklaidos marketinginis malūnas. Einamiausios temos, kaip visada, papai, kraujas, mirtys, nelaimės ir, žinoma, paskalos.
Miniai visuomet smagu, kai kas nors paslysta, suklysta, gauna smūgį iš šono ar dūrį iš nugaros. Politikos arena – negailestinga, be taisyklių.
Minia tarpsta, šėlsta, kai turi duonos ir reginių. Panem et circensis!
Nespręsime, kas teisus, o kas ne, ką ministrė žinojo, ko ne. Suklydo ar elgėsi sąmoningai.
Tačiau tai, kad ji išsyk nusprendė garbingai pasielgti ir įteikė premjerei atsistatydinimo prašymą rodo, kad matome augančią naują Lietuvos politinės moralės kartelę.
Tai suteikia vilties, kad iš purvino paskalų, kenkimo vienas kitam, siaurų asmeninių ar grupės interesų liūno pradedame kilti į viršų.
Tai džiugina, tai sako, kad ateina laikas, kai senoji nomenklatūra, užsėdusi visas partijas, turės arba pasikeisti, arba užleisti vietą progresyviems politiniams lyderiams.
Atjaučiame ministrę. Galime tik įsivaizduoti, kokios emocijos ją slegia, ir kokia psichologinė būsena ją apėmusi.
Visa tai praeis, tai tik laikinas epizodas. Dabar minia spardo gulintį ir nesipriešinantį. Ji daro taip visada. Šiandien nešioja ant rankų, rytoj tomis pačiomis rankomis kala prie kryžiaus.
Laikykitės, gerbiama Monika. Rytoj minia jus pamirš ir suras naują auką.
Ir ratas suksis iš naujo, vėl ir vėl.
Rašyti komentarą