Karybos ekspertai Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas: Labai rimtos Maskvos problemos

(1)

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir „Vakarų ekspreso” skaitytojai.

 Kalbos, kalbelės 

Vakar teroristinės Rusijos vladyka Putinas juokino pasaulį savo kalbelėmis apie pasiryžimą smogti Jungtinėms Valstijoms ir Europai. Pirmą kartą fiureris vapaliojo apie konvencinius ginklus ir labai atsargiai spango apie branduolinę Rusijos doktriną. Tai reiškia, kad nuolatinis branduolinis šantažas, greičiausiai, galutinai suerzino Pekiną.

Nors Kinijos komunistų partija yra labai suinteresuota, kad karas tęstųsi, silpnindamas ir Rusiją, ir Vakarus, branduoliniai sprogimai tikrai neįeina į vyrbegemoto Si Dzinpingo planą dėl labai paprastos priežasties – Pekinui reikia veikiančios pasaulinės ekonomikos, rinkų, nes tik per tai jis gali įgyvendinti užsibrėžtą tikslą iki 2050-ųjų tapti pasaulio supergalia. Rusija gali palaikyti savo invaziją į Ukrainą tik su Kinijos pagalba, ir jos atsitraukimas būtų garantuotas Maskvos pralaimėjimas.

Tuo tarpu Putinas vakar pareiškė, kad galėtų dislokuoti įprastines raketas Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių Europoje smūgio atstumu, jei jos leistų Ukrainai smogti giliau į Rusiją tolimojo nuotolio vakarietiškais ginklais.

Paklaustas apie NATO vadovo Jenso Stoltenbergo raginimus leisti Ukrainai naudoti Vakarų ginklus smūgiams į Rusijos teritoriją, V. Putinas perspėjo, kad leidimas Kijevui smogti Rusijai vis galingesniais ginklais yra rimta eskalacija, traukianti Vakarus link karo su Rusija. Esą Rusijos atsakas bus Vakarų raketų numušimas, ir konkrečiai paminėjo JAV ATACMS bei britų ir prancūzų raketų sistemas.

Ar ir jums, kaip ir mums, atrodo, kad fiureris vis labiau tampa panašus į pamišėlį dučę Musolinį, kuris tikėjo neegzistuojančiu nenugalimu savo superlaivynu dėl kažkokio turimo stebuklingo ginklo? Rusijos atsakas į smūgius raketomis bus raketų numušimas? Čia rimtai? Kreivarankiai driskiai nesugeba numušti paprasto bepiločio, kuris skrenda tūkstančius kilometrų jos teritorija ir sunaikina radarą, skirtą tam pačiam bepiločiui aptikti, o Rusijos caras svaigsta apie tai, kad jis numušinės vakarietiškas raketas? Ir kokį kitą pasirinkimą turi Maskvos generalbalvonai? Jų nenumušinėti?

Dar daugiau. Realybėje nebesusivokiantis V. Putinas taip pat sakė, kad Maskva svarsto galimybę dislokuoti panašias aukštųjų technologijų ilgojo nuotolio raketas pakankamai arti, kad galėtų smogti valstybėms, kurios leido Ukrainai tokiomis raketomis smogti į Rusijos teritoriją.

"Jei matysime, kad šios šalys įtraukiamos į karą prieš Rusijos Federaciją, pasiliekame teisę veikti taip pat. Apskritai tai yra kelias į labai rimtas problemas", - sakė V. Putinas.

Nejaugi? Aukštosios driskių technologijos? Uahahaha!!! Su savo gelžgaliais suskynas gali nebent žudyti bejėgius senukus ir nėščias moteris. Vienintelis dalykas, su kuo sutinkame, kad tai iš tiesų yra kelias į labai rimtas problemas. Maskvai. Tiesioginė konfrontacija su Vakarais reiškia viena: Ukraina laimi, o Rusijos Federacijos nebelieka – iš pasaulinės išvietės išsilaisvina okupuotos tautos, o kas lieka aplink Maskvą... Na patys žinot. Aptriestos skylės grindyse, nes iki šio laiko iš Ukrainos ginkluoti valkatos kaip didžiausią stebuklą į savo urvus tempiasi unitazus.

Beje, Putino nebesiorientavimą erdvėje ir laike rodo jo frazė apie ordos nuostolius. Jis įsitikinęs, kad ukrainiečių žuvo 5 kartus daugiau, nei rusų. Žinant, kad ordos nuostoliai virš pusės milijono... na, toliau netęsim.

Visgi, kad ir koks būtų nukvakęs, V. Putinas bekalbėdamas pats ėmė nutuokti, kokius kliedesius transliuoja, tad savo nerišlią kalbą užbaigė grasindamas, kad Vakarai klysta manydami, jog Rusija niekada nenaudos branduolinių ginklų, ir teigė, kad Kremliaus branduolinės doktrinos nereikėtų vertinti lengvabūdiškai.

Taip taip, lengvabūdiškai. Žinome mes tą doktriną, ir seniai neveikiančias branduolines raketas. Kaip bebūtų, niekas į tą teroristinę valstybę – srutų duobę ir nesikėsina, niekam ji nereikalinga. Susirinkit savo ordas iš okupuotų teritorijų ir smirdėkit savo skylėje visą likusią amžinybę.

 Proveržiai 

Ukrainiečių gynėjai sustabdė ordos puolimą ties Novomichailivka. Šiame fronto ruože, rusai tris mėnesius per perstojo puolė Vuhledaro kryptimi, kol pagaliau užėmė Novomichailivkos gyvenvietę ją visiškai sugriovę.

Tolesnis rusų tikslas buvo Charakovas, kuris atvertų kelią išėjimui link Vuhledaro. Charakovo šturmui ordai buvo būtina perimti nedidelio Paraskovikos kaimelio kontrolę.

Būtent čia rusai ir užduso. Be atvangos puolę šią vietovę, generalbavonų nurodymu, rusų teroristai naudojo įprastą taktiką – remiami uraganinės artilerijos ugnies, 20 – 30 mirtininkų, palaikomi 2 tankų ir 4-5 pėstininkų kovos mašinų, bandydavo užimti placdarmą ir jame įsitvirtinti.

Tačiau paskutiniu metu, kaip praneša šaltiniai, ukrainiečiai išdaužė rusų artileriją dronais, sunaikino tankus ir šarvuotą techniką, tad pėstininkai šturmuodavo placdarmą... senais motociklais. 4-5 motociklai, iki 10 rusų karių po du tris, geriausiu atveju – 1 tankas ir vienas du šarvuočiai.

Ir nors driskiai toliau bando patrankų mėsa užversti gynėjų pozicijas, bent jau šiame fronto ruože ryškėja lūžis: orda nebeturi sunkios šarvuotos technikos. Tad galite įsivaizduoti, ką reiškia puolimas tokiomis aplinkybėmis: vienas du ukrainiečių dronai, viena savadarbė gynėjų raketa, prikišta vielų ir metalo gabaliukų – ir motociklų būrelis virsta faršu padabintu metalo laužu.

 Veiksmai 

Nerami naktis driskiams.

Novošachtinsko naftos perdirbimo gamykla Rostovo srities ruože išlėkė orą.

"Dėl bepiločio orlaivio atakos Novošachtinsko naftos perdirbimo gamykloje kilo gaisras. Įvykio vietoje dirba gelbėjimo tarnybos. Informacija apie nukentėjusiuosius tikslinama", - skurdžiai pranešė vietos gubernatorius.

Šaltinių duomenimis, darbas joje visiškai sustabdytas, ir neaišku, kada bus atnaujintas.

Kitas ukrainiečių bepilotis lėktuvas trinktelėjo į naftos saugyklą Belgorodo srityje.

"Ukrainos ginkluotosios pajėgos, pasitelkusios droną kamikadzę, atakavo naftos saugyklą Senojo Oskolio miesto rajono teritorijoje. Dėl sprogimo užsidegė viena iš cisternų", informavo vietos valdžia.

„Viena iš cisternų“, atrodo, liepnoja iki šiol.

Iš viso per parą Kremlius neteko dar 1300 ginkluotų savo driskių, 40 šarvuočių, 22 tankų ir 63 paramos automobilių.

 Lietuvoje 

Vakar vykusiame posėdyje mūsų šalies ministrų kabinetas pritarė dviem naujoms dvišalėms paramos Ukrainai iniciatyvoms - mokyklos „Zelenyj Hai“ Nikolajevo srityje atstatymui ir sužeistųjų ir nukentėjusiųjų reabilitacijos bei reintegracijos Ukrainoje programai.

Lietuva planuoja skirti iki 10 mln. eurų vystomosios paramos ir humanitarinės pagalbos fondo lėšų trims projektams įgyvendinti: Dnipro valstybinės universitetinės ligoninės nugaros smegenų traumų reabilitacijos centrui rekonstruoti; „Unbroken“ Lvovo miesto reabilitacijos centro skyriui rekonstruoti Briuchovičių kaime; reabilitacijos ir reintegracijos paslaugas teikiančioms įstaigoms ir organizacijoms stiprinti bei paslaugoms plėtoti.

Reabilitacija yra tema, kuri gal ir mažai sulaukia dėmesio, tačiau būtent jai reikia skirti jo kuo daugiau: ukrainiečiai, grįžę iš nelaisvės arba nukentėję nuo agresoriaus karinių veiksmų, turėtų gauti tinkamą, kvalifikuotą pagalbą.

Reabilitacija yra svarbi karo aukų ne tik fizinio, bet ir psichinio atsigavimo sudedamoji dalis.

Todėl sveikiname Lietuvos sprendimą, dėkojame, kad ir mes kažkuriuo kampu buvome pakviesti ir galėjome bent patarimais prisidėti prie programos ir džiaugiamės, kad nors labai nedaug, bet kaip šalis, galėsime padėti integruoti komisuotus karius į visuomenę bei socialinį gyvenimą.

Ta pačia proga primename, kad ir mūsų remiamas Oleksandro Tereščenkos fondas tiek, kiek gali, prisideda prie regėjimą netekusių ukrainiečių karių grąžinimo į gyvenimą (https://otereshchenko.com/our-projects/)

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder