Aidas Gedvilas ir Ingrida Šimonytė

Keisti Ingridos Šimonytės ir Aido Gedvilo santykiai

(18)

Vos tik per Seime vykstančią Vyriausybės valandą parlamentaras Aidas Gedvilas kreipiasi į premjerę Ingridą Šimonytę, ši visada atsako ypatingai - kitaip nei beveik visiems kitiems Seimo nariams.

„Viešojoje erdvėje privalomos moterų karo tarnybos idėja buvo pristatyta lyčių lygybės, besikeičiančių lyčių vaidmenų visuomenės kontekste.

Buvo nurodomi Norvegijos ir Švedijos pavyzdžiai. Ar šią moterų šauktinių idėją siūlydama Vyriausybė daugiau mąsto iš valstybės saugumo perspektyvos, ar iš lyčių lygybės taško?

Atkreipsiu dėmesį, kad nors Izraelyje moterys ir atlieka privalomąją karinę tarnybą, tačiau pirmasis premjeras D.B.Gurionas sakė, kad Izraelio moterys turi svarbesnę misiją nei karo tarnyba, tai yra motinystę.

Ką gerbiama premjerė ir ministras mano apie tai? Kokia jūsų ateities vizija šiame kontekste - kariaujanti moteris ar moteris mama?

Gal, gerbiant Lietuvos moteris, vis dėlto galima būtų bent jau duoti joms pasirinkti?", - į Į Šimonytę kreipėsi A.Gedvilas.

Ir tradiciškai gavo atsakymą, kuriuo premjerė seimūnui dar ir pabando įgelti.

„Aš, kai klausau jūsų klausimų, tai, tiesą sakant, norėčiau susipažinti su tuo žmogumo, kuris jums šitą surašo, nes jūs gi ne pats sugalvojote, visą laiką skaitote iš lapo.

Tai pirmiausia ne D.B.Gurionas, o D.B.Gurijonas. Kalbant toliau, tai jūs ką tik sakėte, kad Vyriausybė kažką siūlo.

Tai aš neigiu, kad Vyriausybė ką nors siūlo, todėl nematau prasmės šitos polemikos su jumis tęsti toliau", - atkirto ministrė pirmininkė.

„Aš tiktai pridėsiu tiek, kad gal jūs nustebsite, o gal ir pirmą kartą sužinosite, 14 % moterų Lietuvos kariuomenėje - tarp kariūnų, tarp karininkų, jos yra pasirinkusios.

Šiuo atveju aš nemanau, kad jūs siūlote atimti joms šią galimybę tarnauti savo noru.

Be abejonės, jos tą daro lygiai taip pat, tais pačiais pagrindais kaip ir vyrai, jos tam turi teisę", - pridūrė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder