Klaipėdos universiteto vardas įpareigoja visapusiškai, universaliau pažvelgti į piliečių sveikatos apsaugą

(1)

Naujai įsteigta Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) - tai unikali galimybė apjungti biomedicinos mokslą, specialistų parengimą ir  medicininę praktiką į vieną įstaigą tam, kad gyventojams teikiamų medicininių paslaugų kokybė būtų pakelta į aukštesnį lygį.

niversiteto vardas įpareigoja visapusiškai, universaliai pažvelgti į piliečių sveikatos apsaugą. Universitetas išplečia mokslo, studijų ir praktikos galimybes, atverdamas jų vienovės  ir sintezės mechanizmą.  

Šis mechanizmas įjungia visų trijų sričių sinergijos sukuriamus naujus pajėgumus ir išplečia galimybes padidinti sistemos efektyvumą.

Tai tiesiogiai susišaukia su ES vykdoma „ekosistemų“ kūrimo  ir „Žaliojo kurso 2030” plėtros politika. 

Norėdami atsakyti į klausimą: „Kaip tai atsilieps Vakarų Lietuvos (VL) piliečių sveikatos apsaugai?“, - trumpai pažvelkime į šias tris universitetinės raidos sritis:

MOKSLAS.

Nepakanka tradiciškai į  biomedicinos mokslą žvelgti tik kaip į naujų technologijų  įsigijimą ir įdiegimą į klinikinę praktiką.

Tam, kad galėtume pirkti naujas technologijas reikia  didelių finansinių išteklių, kurie turėtų būti paskirstomi šalyje racionaliai. 

Mokslas reikalauja naujų, dar neištirtų horizontų atvėrimo.

Tam reikia originalaus, nestandartinio klinikinio mąstymo, įvairiapusiškų medicininių įgūdžių bei  kompetencijų. 

STUDIJOS.

Tokie įgūdžiai ir kompetencijos yra ugdomi universiteto klinikose, kur studijuojantiems yra sudaromos sąlygos ne vien susipažinti su teorinėmis žiniomis, bet ir prižiūrint daugiau patyrusiems kolegoms  tiesiogiai įsijungti į praktinį ir biomedicininį mokslinį darbą. 

Tai ne tik pagilina teorines žinias, bet ir geriau parengia studentus darbui su pacientais.

PRAKTINĖ VEIKLA.

Siekiant proveržio Vakarų Lietuvos gyventojų praktinės sveikatos apsaugos srityje nepakaks nugriauti tvoras tarp gydymo įstaigų ir sujungti administracine tvarka į vieną tris ligonines.

Ligoninių apjungimas leis tik racionaliau panaudoti materialinius išteklius ir turimus specialistų resursus, bet ne pagerins sveikatos apsaugos situacijos iš esmės. 

Reikalingas naujas universalus mąstymas apjungiantis į vieną kompleksą turimų visuomenės sveikatos išteklių tausojimą, sveikatos sustiprinimo galimybių platesnį panaudojimą ir ligų ankstyvą diagnostiką bei efektyvų, paremta biomedicinos mokslo naujovėmis, jų gydymą.

Tai galima įgyvendinti įkurtoje KUL tik glaudžiai bendradarbiaujant Vakarų Lietuvos visuomenės savivaldos struktūroms, universiteto mokslininkų, dėstytojų ir gydymo įstaigų specialistų bendruomenėms.

Todėl KUL įsteigimo faktui čia tenka ypatingai svarbus vaidmuo.

Išties gerai nuteikia naujasis KUL logotipas,  kuris  atspindi visas tris universitetinės raidos sritis: horizonto linija - simbolizuoja naujas dar neatvertas mokslo platybes; atversta knyga – kalba apie kompetentingų specialistų parengimą, na o  žuvėdros skrydis - mūsų mąstymą nukreipia į sveiką ir laimingą gyvenseną. 

Tad yra pagrindo  galvoti, kad naujoji įstaigos vadovybė deramai įvertins perspektyvas, kurios atsiveria Vakarų Lietuvos gyventojams, šalia Kauno LSMU ir Vilniaus Santaros klinikų, pradėjus veikti Klaipėdoje trečiai šalyje universiteto ligoninei.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder