Laisvės partija atsitraukė. Tik ar ilgam?

Ketvirtadienį Seimo Laisvės frakcija atsiėmė savo inicijuotą įstatymo projektą dėl neapykantos kalbų. Atsiėmimo argumentas - reikia skirti daugiau dėmesio diskusijai. Anot Laisvės partijos narės, teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, tam, kad judėtum į priekį, reikia žengti žingsnį atgal.

Ar tai reiškia, kad Seimo valdantieji jau išsigando? Ko gero. Deja, tik ne savęs. Greičiau vis aktyvėjančios ir vis garsiau kalbančios visuomenės pasipiktinimo. Išsigando artėjančio „Didžiojo šeimos gynimo maršo". Išsigando, jog dar ne visa šalies žiniasklaida tyli, tapusi valdančiųjų klapčiukais.

Vedamais už pavadėlio pas nekritikuotinas, godotinas LGBT mažumas.

Išsigando masinių protestų. Juk ar ne dėl to išgąsčio ir Stambulo konvencijos ratifikavimas nukeltas iš pavasario sesijos į rudenį.

Bet ar atsitraukta ilgam? Labai abejotina. Nes galutinai atsitraukus, liberalai rizikuoja, kad niekas už juos per kitus Seimo rinkimus nebalsuos. Netgi už Okeanidę. Tad atsitraukimas tik laikinas. Tik jėgų pergrupavimas.

Nes nepaisymas visuomenėje vyraujančių moralinių nuostatų pernelyg akivaizdus. Netgi neslepiamas.

Reikia pavyzdžių? Seimo Laisvės frakcijos narys, buvęs Vilniaus universiteto rektorius, neseniai viešai pareiškė, jog piliečiai, nepritariantys Stambulo konvencijai, tėra „žviegiantys plokščiažemininkai".

O juk, jeigu ne karantinas, rytoj, Verbų sekmadienį, visos šalies ir pasaulio Katalikų bažnyčios būtų pilnos tų, anot liberalo, žviegiančių. Įskaitant vyskupus, arkivyskupus ir popiežių. Nes rytoj, kaip ir poryt, kaip ir po metų, dalis žmonių nė už ką nepritars Stambulo konvencijos ratifikavimui.

Gins tradicinę šeimos sampratą. Tai kas jie tokie, anot liberalų? Tik žviegiančios viso pasaulio kiaulės?

Pristabdyto įstatymo projekto dėl neapykantos kalbų esmė - administracinėmis baudomis būtų baudžiami piliečiai, kurie tyčiosis ar niekins kitus žmones dėl tautybės, rasės, lyties, religijos.

Ar kitos grupinės priklausomybės. Jei valdantieji tokias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas palaimintų, patys pirmieji galėtų būti nubausti administracinėmis baudomis. Už pasityčiojimą iš religijos. Ne iš vieno, bet iš milijonų žmonių.

Nes tik ciniškai besityčiojantis iš religijų gali ryžtis ratifikuoti Stambulo konvenciją.

Ar bandyti įteisinti vienos lyties partnerystę. Kuriai prieštarauja visos bent kiek masiškesnės pasaulio religijos. Krikščionybė, budizmas, sintoizmas, islamas ir t.t.

Ar jiems pavyks? Stenkimės, kad nepavyktų. Tegul tie nežinia kokioje dimensijoje sklandantys Lietuvos politikos „kosmonautai" pamato, kad piliečiai, pajutę, kaip trypiamas jų orumas bei vertybinis pagrindas, nėra tyli banda.

Pasirodo, ne taip lengva mąstančius žmones palaužti.

Ir net sisteminę žiniasklaidą pasitelkus perdaryti į paklusnius, visai nekritiškus zombius!

Jie išsigando. Nuleidžia bures. Mūsų pergalė? Ne, dar neskubėkime džiūgauti. Jie tik atsitraukė laukdami tinkamesnės progos.

Kad padarytų iš sveikos visuomenės karikatūrą. Nepavyks. Tiesiog būkime budrūs. Kad tokios progos nebūtų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder