Mindaugas Milinis: "Kai viską parašai - mažiau skauda. Man dabar beveik neskauda"

Mindaugas Milinis: Reformos sumanytojai „žviegia", kad naujovės bus naudingos

(1)

Vienas toks „ekspertas" mane ir tūkstančius kitų, tarp jų ir žurnalistų bei kitokių tekstų rašytojų, pavadino „žviegiančiais ir kriuksinčiais". Jo manymu, mes per metus uždirbame milijonines apyvartas, todėl naujai siūloma mokesčių „reforma" mums ir nepatinka. Todėl mes esą ir „žviegiame bei kriuksime".

Tik šis „kriuksinčiųjų" ekspertas pamiršo, o gal net nežino, kad individualią veiklą vykdantys piliečiai neprašo jokios paramos iš valstybės, patys ieško užsakymų, patys veda apskaitą, patys moka mokesčius.

Didelius ar mažesnius - čia kita medalio pusė.

Bet jei viena Vyriausybė sugalvojo, kad tokia veikla reikalinga ir naudinga, kodėl tokie „ekspertai" nusprendė kvestionuoti jos sprendimą?

Reformos sumanytojai „žviegia", kad naujovės bus naudingos, nes netekę darbo galėsime pretenduoti į bedarbio išmokas.

Didesnio absurdo negirdėjau, kad man yra naudingiau nedirbti ir tapti Užimtumo tarnybos klientu.

Toliau išdėstytos Individualia veikla užsiimančio asmens „pranašumai":

Veikiant pagal individualią veiklą nėra jokių garantuojamų darbo dienos, darbo valandos, mėnesinių ar metinių pajamų (kaip, pavyzdžiui, MMA). 

Veikiant pagal individualią veiklą nėra gaunama pastovių pajamų bei apskritai nėra garantuojamos jokios pajamos. 

Individualią veiklą vykdantis asmuo yra tiesiogiai atsakingas už savo veiklos tęstinumą – panašiai kaip versle prisiimant visą veiklos riziką. 

Asmuo individualios veiklos pagrindu veikia savarankiškai ir klientams paslaugas teikia pagal paslaugų teikimo sutartis. 

Asmuo veikiantis individualios veiklos pagrindu susikuria ir išlaiko savo darbo vietą, pats tiesiogiai atsiskaitydamas už patalpų nuomą, biuro, įrangos, reklamos ir kitas sąnaudas bei išlaidas. 

Veikiant pagal individualią veiklą nėra galimos joks skatinimas – asmuo viską turi užsidirbti pats. Veikiant pagal individualią veiklą nėra mokami atostoginiai – asmuo viską turi užsidirbti pats avansu ir atostogų metu negauna pajamų, nes veiklos tuo metu nevykdo, t. y. per 11 mėnesių turi uždirbti 12 mėnesių pajamas, kad galėtų sau leisti atostogauti vieną kartą per metus. 

Veikiant pagal individualią veiklą šventinės dienos nėra apmokamos. 

Veikiant pagal individualią veiklą šventinės dienos nėra skirtingai apmokamos. 

Veikiant pagal individualią veiklą nėra mokama ligos išmoka – t. y. mokama tik minimali - 31,62 eurai per dieną. 

Veikiant pagal individualią veiklą nėra suteikiama papildomų laisvų dienų vaiko priežiūrai – asmuo, norėdamas tokių laisvų dienų privalo užsidirbti reikalingas pajamas. 

Asmuo vykdydamas individualią veiklą atsako visiška materialine atsakomybe, t.y. visu savo asmeniniu turtu, kai kuriais atvejais visu šeimos turtu. 

Veikiant pagal individualią veiklą nėra suteikiamas kvalifikacijos kėlimas – asmuo tuo privalo pasirūpinti pats. Kvalifikacijos kėlimo metu nėra uždirbamos pajamos. 

Veikiant pagal individualią veiklą nėra normuojamas darbo laikas. 

Negauna apmokamų tėvadienių, mamadienių, dienpinigių. 

Vykdant individualią veiklą bankai taiko ribotas galimybes gauti paskolas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder