Petras I

Popiežius Pranciškus: "Niekada nepamirškite didžiosios Rusijos palikimo"

Kazokų skerdynės Baturyne 1708 m. Caras Petras I įsakė sunaikinti visą Ukrainos miestą, buvusį Zaporižės kazokų Hetmanato sostine. Buvo nužudyta apie 15 000 žmonių.

"Menšikovas užėmė miestą, žmonės visus atidavė kalavijui, tiek tvirtovėje, tiek priemiesčiuose, be išimčių, negailėdamas net kūdikių, ne tik senų."

"Serdiukai buvo iš dalies išpjauti, iš dalies surišti virvėmis į vieną minią.

Atkeršydamas už vakarykštę dieną, Menšikovas nurodė katorgininkams vykdyti įvairias egzekucijas; kariuomenė, visur ir visada pasiruošusi plėšikavimui, buvo išbarstyta paprastų žmonių namuose ir, neišskirdama nekaltųjų nuo kaltųjų, naikino civilius gyventojus, negailėdama nei moterų, nei vaikų.

"Labiausiai paplitusi mirtis buvo gyvųjų ketvirčiavimas, laužymas ant rato ir kalimas ant kuolo, o paskui buvo sugalvotos naujos kankinimo rūšys, tik vaizduotė gąsdina."

"Miestas buvo užimtas ir apiplėštas.

Tai, ko kareiviai negalėjo pasiimti su savimi, buvo ugnies grobis, kuris prarijo net dalį miesto. Įtvirtinimai buvo visiškai sugriauti, o miesto gyventojai mirė, patyrę žiauriausius kankinimus: vieni buvo užkeliami ant kuolų, kiti pakariami arba ketvirčiuojami."

Visa Rusijos istorija persmelkta ukrainiečių krauju.

Vienintelis dalykas, kurį gali padaryti jaunieji rusai, - su pasibjaurėjimu išsižadėti savo istorijos, atmesti savo tautybę, prisidėti prie Rusijos imperijos, kuri iki šiol sėja mirtį ir neapykantą, sunaikinimo.

Organizatorių nuotr.

"Niekada nepamirškite didžiosios Rusijos palikimo"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder