Skirmantas Malinauskas: "O Švinius tik juoksis tai stebėdamas per saugų atstumą"

Vienas žinomiausių Lietuvos nusikaltėlių kreipiasi į teismą su šimtatūkstantiniais reikalavimais gindamas savo "nepriekaištingą reputaciją". Nes negalima jo nusikaltėliu vadinti, negalima apie jo praeitį kalbėti. Ir bendrai, jis tikisi "radikalių teismo sprendimų".

Gerai, einam gintis. Kitą savaitę numatyti pirmieji nuotoliniai posėdžiai, nors pats procesas tęsiasi jau pusę metų. Ieškiniai, atsakymai, skundai. Laukiam, tikimės, kad procesas vilkinamas nebus. Ką daro Švinius? Paskutinę akimirką pareikalauja, kad procesas vyktų gyvai.

Tai reiškia, kad iš esmės suplanuoti posėdžiai dar nusikeltų, o bet kokio pandemijos paaštrėjimo metu jie apskritai nevyktų.

Na ką, gal Švinius nori akis į akį pasimatyti? Sutinku, daug kartų tai siūliau, bus lengviau klausimus užduoti gyvai.

Bet... tuo pačiu metu šie veikėjai patikslina, kad Pukelį atstovaus du advokatai ir jis visai pasirodyti neketina. Kai teismo prašėme įpareigoti jį dalyvauti jo paties pradėtose bylose, Švinius kategoriškai atsisakė. Kodėl nenorima dalyvauti? Laiko trūksta?

Nuotolinio posėdžio galimybės sudaro visas sąlygas jungtis iš atokiausių pasaulio kampelių, niekur važiuoti nereikia, viskas labai patogu.

Bailio logika paprasta - užversiu ieškiniais, pats nedalyvausiu, procesą užvilkinsiu maksimaliai. Net ir kitų proceso dalyvių sveikatos sąskaita. Įskaitant teisėjus.

Koks tikslas pandemijos metu daryti gyvus posėdžius, jei ieškovas net nuotoliniuose dalyvauti neketina? Ar teisėjai patys nemato, kad tai pasityčiojimas iš visos sistemos?

Kai tu neturi jokių argumentų, bet stengiesi dirbtinai sukelti kuo daugiau nepatogumų visiems aplinkui.

Na ir kas, kad kas nors susirgti gali, bet už tai procesas truks ilgiau, kaštai bus didesni, atsakovui kitiems dalykams laiko liks mažiau.

O Švinius tik juoksis tai stebėdamas per saugų atstumą. Greito, skaidraus, sąžiningo proceso jam tikrai nereikia.

Sidebar placeholder