Tai įgalina matyti šviesą tunelio gale

O tuo metu Londone. Nepaisant Europoje kurstomų politinių intrigų, susijusių „AstraZeneca“ vakcina, Britanijoje ir toliau labai sklandžiai vyksta intensyvi skiepijimo programa. Savaitgalį buvo pagerintas dar vienas rekordas: per vieną dieną NHS England paskiepijo tiek žmonių, kiek jų gyvena Liverpulyje, Sauthemptone ir Oksforde kartu sudėjus – 2,24 mln. arba 27 skiepai per sekundę.

Dabar, kai rašau šį postą, UK yra paskiepyti 27 997 976 žmonės. Nors vietos žiniasklaida labai atidžiai stebi šį procesą, jokių dramatiškų istorijų apie vakcinų šalutinių poveikį spaudoje ar per TV nėra.

Tai įgalina matyti šviesą tunelio gale. Kovo 8 d. buvo atidarytos mokyklos, o balandžio 12 d. pradeda dirbti visa mažmeninė prekyba, sporto klubai ir kt. Birželio pabaigoje planuojama atšaukti praktiškai visus žmonių bendravimo apribojimus. O dabar – apie vietos valdžios požiūrį į verslą.

Dabar kai kas dirba išsinešimui, o pagal pradinį planą buvo skelbiama, kad balandžio 12 d. gali pradėti dirbti visi restoranai, barai, pabai ir kavinės, kurie turi staliukus lauke.

Aptarnavimas vidaus patalpose startuoja gegužę. Tačiau verslas kreipėsi į vyriausybę ir akcentavo, kad taip sudaromos nelygios sąlygos ir nukentės tie, kurie neturi staliukų lauke. Dabar paskelbta, kad vyriausybė sušvelnino valgymo lauke taisykles.

Kaip žinia, norint turėti staliukus gatvėje, aikštėje ar bet kurioje kitoje viešoje vietoje, reikalingas leidimas. Vyriausybė priėmė sprendimą, kad restoranai ir užeigos galės pastatyti laikinas erdves lauke be planavimo leidimo.

Naujos priemonės leis restoranams, užeigoms, kavinėms ir barams visą vasarą be planavimo leidimo statyti ir laikyti lauko konstrukcijas.

Šios priemonės yra paramos plano verslui „Welcome Back Fund“ dalis. Skaičiuojama, kad maždaug 9000 viešojo maitinimo įmonių turėtų pasinaudoti sušvelnintomis taisyklėmis, kurios galios iki vasaros pabaigos. Dabar visi meldžiasi tik dėl gero oro.

Šios laikinos palengvintos sąlygos yra dalis kitų panašių „valgymo“ iniciatyvų, kurias yra patvirtinusi, pavyzdžiui, Londono Vestminsterio taryba.

Savo supaprastintas vasaros schemas atnaujins ir kinų kvartalas, Soho, Ficrovija ir Kovent Gardenas.

Sidebar placeholder