Tarp draudėjų buvo ir tie, kuriuos per šiemetinės Vasario 16-osios minėjimus išvydome tarp elito

(1)

Vasario 16-oji. 104-eri metai, kai 20 drąsių ir Lietuvą labai mylinčių vyrų pasirašė Lietuvos valstybės atkūrimo datą. Jau antras šimtmetis, kai minima 1918-ųjų šlovingoji vasario 16-oji. Tarpukario Lietuvoje per šios datos paminėjimo dešimtmetį miestuose, miesteliuose ar kaimuose pristatyta paminklų. Statyta jų ir vėliau. Dar vėliau dalis ir nugriauta. Kaip ir Atgimimo metais nemažai nugriautųjų atkurta.

Organizatorių nuotr.

Gitanas Nausėda ir Viktorija Čmilytė - Nielsen. Eltos nuotr.

Per laikotarpį tarp Pirmosios ir Antrosios Lietuvos Respublikų drausta šią datą minėti. Tarp draudėjų buvo ir tie, kuriuos per šiemetinės Vasario 16-osios minėjimus išvydome tarp dabarties elito.

Štai buvusi Vilniaus aukštosios partinės mokyklos docentė Dalia Grybauskaitė, užsidėjusi mūsų valstybės trispalvės vėliavos šaliką.

Kokia patriotė! Mūsų valstybės vėliavą pripažįsta, mūsų himno klausosi. Lyg ir mūsų valstybinę kalbą turėtų gerbti, nors dirbdama prezidente į ją prikaišiodavo rusiškų vertalų.

Tebegyvena buvusių aukštosios partinės mokyklos klausytojų, kurios yra išdrįsusios priminti, kaip jų buvusi dėstytoja jas „muštravojo", išgirdusi, kai jos tarpusavy lietuviškai kalbasi.

Mokykloj buvo dėstoma rusiškai, todėl uoli partinių kadrų kalvės kalėja reikalavo, kad būsimosios partinių darbų organizatorės gimtąją kalbą pamirštų. Kaip ir jų docentė...

Toji su tautinės vėliavos spalvų šaliku per šiemetinės Vasario 16-osios minėjimą prie prezidentūros glaudėsi prie savo krikštatėvio į prezidentes Vytauto Landsbergio, kuris net buvusius politinius kalinius ir tremtinius balsuoti už savo favoritę agitavo garsiąja fraze: „Tegu Dalia būna Lietuvos dalia".

Matydamas kartu Vilniaus aukštosios partinės mokyklos politinės ekonomijos dėstytoją D. Grybauskaitę ir kitos aukštosios mokyklos marksizmo-leninizmo dėstytoją V. Landsbergį, nori nenori, prisimeni nuotrauką, kurioje jie skruostais susiglaudę.

O tai jau nuveda prie kito prisiminimo - Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras A. Norvilas spaudoje yra minėjęs, kad jo močiutė šios Dalios kitaip ir nevadindavo - tik Landsbergyte.

„Kokia ji Grybauskaitė, jeigu taip su Landsbergiu sulipusi...", - sakydavusi.

O šalia tos poros dabartinė mūsų premjerė Ingrida Šimonytė. Vėl prisimeni kitą nuotrauką, kurioje toji Moteriausybės vadovė dvylinkai nusilenkusi tam pačiam tėtušiui, žmonių tata vadinamam V.Landsbergiui.

Tai ją į prezidentes, arba į savo vietą norėjo „prakišti" toji Lietuvos dalia...

Kaip kažkada iš Finansų ministerijos klerkės, pati prezidente tapusi, ištempė į finansų ministres.

Tie patys konservatoriai, kuriems patriarchauja buvęs marksizmo-leninizmo paskaitų skaitytojas V.Landsbergis, priėmė ją, nepartinę, į savo demokratijos šventę, kad į pretendentų į prezidentus išbrokuotų patyrusį diplomatą, net su konservatorių partiniu bilietu kišenėje, Vygaudą Ušacką.

Tai kodėl nesilenks Ingrida tatai už tokį aukštą pripažinimą.

Štai tas trijulės minėjimo prie prezidentūros dešinės pusės „prezidiumo" elitas...

Na, o kitoj pusėj, kairėj, kraštiniu pasodintas apsukrusis buvęs prezidentas Valdas Adamkus. Savo tariamo gyvenimo Lietuvoje trejų metų stažą susikrovęs gyvenamosios vietos Šiauliuose deklaravimu. Nors iš Zoknių aerodromo niekada į Čikagą Amerikos ežerų valyti neskraidė.

Tad ir Lietuvoje pasirodė tada, kai aplinkosaugininko tarnybą Jungtinėse Valstijose baigė, ir Lietuvoje jau reikėjo pradėti rinkimų į prezidentus kampaniją.

Bet „popieriukai" buvo sutvarkyti, o deklaruotame bute po lova pakištos šlepetės liko dar visai naujos.

Jis, kaip tariamas šiaulietis, ir minėjimo metu elitiniam prezidiume sėdėjo greta kitos, jau tikresnės šiaulietės Viktorijos Čmilytės, kuri pagal vyrą daną dar ir Nielsen.

Prie šios prigludusi ir kita bendralytė, dabar einanti pirmosios ponios pareigas Diana Nausėdienė.

O juk sako, kad ta dano žmona Viktorija esanti KGB rezervisto dukra. Dar kitus garbinguosius svečius beveik galima pavadinti Fermeriu, Magnolija, Dėdule..

Na, gal šventėje trūksta Marijos... Bet jos titulas, matyt, tarp dabarties elito per žemas. Ką ten žinosi, juk tie KGB archyvai dar keliems dešimtmečiams bus įslaptinti.

Garbės pirmininko patriarcho vedami konservatoriai pageidauja dar ilgai būti paslaptingi.

Na, bet faktas, kad vienas iš to „elitprezidiumo" savo mokyklos suolo draugą kagėbistams yra apskundęs už negeras kalbas apie tarybų valdžią ir keleriems metams išdanginęs toli už Lietuvos, yra pripažintas. Bent pagal spaudą.

O po iškilmių visi ėjo pasimelsti į bažnyčią. Dabar žegnojasi bei komuniją priima ir tie, kurie anais laikais šitaip darančius sekė ir baudė...

Paskui jau tas Signatarų balkonėlis. Ne koks nors tvartelis, dėl kurio reikėjo bylinėtis.

Anų laikų Signatarų namų balkonėlis tokią dieną priklauso ne signatariškam klubui su jo pirmininke, o šių laikų signatarų signatarui.

Tik šiemet į savo balkonėlį prakalbos sakyti jis kopė ne vienas. Ir ne anūką paėmė.

O tą, anot signataro A. Norvilo močiutės, Landsbergytę su trispalviu šaliku. Ar kad būtų drąsiau, jeigu kas švilptų, ar kad turėtų su kuo skruostais susiglausti? Jeigu ką...

Organizatorių nuotr.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį VE.lt neatsako.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder