T.V.Raskevičius apskųstas dėl diskriminavimo

„Vakaro žinios" antradienį rašė apie tai, kad neapykantos kalba, panašu, gina tik išrinktuosius. Apie tai kalbėti išdrįsta vis daugiau žmonių. Su redakcija susisiekė dar viena moteris, kuri patyrė, kad dvejopais standartais vadovaujasi netgi visų žmonių teises turintis ginti Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Su redakcija susisiekusi Daiva Narkevičiūte pasakoja, kad dėl savo pažiūrų buvo užsipulta socialiniame tinkle, kai paliko komentarą po LRT straipsniu apie LGBT. Komentare Daiva išreiškė kritiką LRT, kad, jos nuomone, nacionalinis transliuotojas, daug dėmesio skiriantis LGBT problemoms, retai domisi kitų grupių bėdomis, pavyzdžiui, neįgaliųjų. 

„Taip pat pasakysiu, kad ir heteroseksualai turi problemų, juos taip pat diskriminuoja, tik kitais aspektais. Bet LRT apie tai tyli", - rašė moteris.

Greitai Daiva sulaukė žeminančių komentarų, kurie, jos nuomone, buvo skirti dėl požiūrio į šeimą. „Kažkur ne vietoje miegi", - į Daivos komentarą aršiai sureagavo vienas internautas. Jis piktai sukritikavo, kad Daiva savo profilyje užsidėjusi nuotrauką su užrašu prieš Stambulo konvenciją: „Idiotės IQ lygis su patvirtinančiu raudonu ženkliuku ant profilio.

Daug žadantis progresas idiotų gretose. Lauksime tęsinio tamstai, oponuojančiai homofobine negalia." Daivai internautui atsakius, kad kreipsis dėl neapykantos kalbos jos atžvilgiu, vyriškis atšovė:

„Gal maišą morkų atsiųsti, pasportuosi?

Kreipkis nors ir į šventą Petrą, ne tik į policiją. Tad negąsdink gąsdintų ir žiūrėk, kad nereikėtų sprendimų ir pinigėlių alkūnėmis grabstyti.

„Juk žmogus, kuris mane užpuolė, pasisako už Stambulo konvenciją, neva kovojančią prieš smurtą. Tačiau realiame gyvenime pats ėmėsi psichologinio smurto prieš mane dėl išsiskyrusių įsitikinimų", - stebisi Daiva.

Pasijutusi puolama dėl įsitikinimų, Daiva apie tai viešu įrašu papasakojo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko T.V.Raskevičiaus anketoje. Tačiau buvo nustebinta, jog jos įrašas ne tik nesulaukė pirmininko dėmesio, bet ir buvo pašalintas. „Pastaruoju metu matau, kad T.V.Raskevičius savo anketoje dalijasi LGBT asmenų istorijomis apie patirtą žeminimą arba diskriminaciją.

Be to, pirmininkas yra nurodęs savo pareigas, ką suprantu, kaip kvietimą piliečiams su juo bendrauti socialiniame tinkle.

Maniau, kad pirmininkui yra svarbios ir mano žmogaus teisės, todėl kreipiausi į jį jo anketoje paskelbdama savo istoriją su komentarų nuotraukomis.

Man atrodo, kad į tai turėjo būti sureaguota atsakant, jeigu reaguojama į homoseksualių žmonių žinutes ir net jomis pasidalijama.

Ką man galvoti tokioje situacijoje? Jeigu esu ne kitos rasės ir ne LGBT, vadinasi, neturiu teisių?

Mane diskriminuoja pats Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas", - sako Daiva.

Dėl šios situacijos Daiva kreipėsi konsultacijos į teisininkus, o T.V.Raskevičių apskundė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, Seimo etikos ir procedūrų komisijai, opozicijai.

Taip pat kreipėsi ir į paties T.V.Raskevičiaus vadovaujamą Žmogaus teisių komitetą su prašymu įvertinti, ar pirmininkas, ignoravęs Daivos viešame kreipimesi išsakytą prašymą, nepažeidė nediskriminavimo lytinės orientacijos bei pažiūrų pagrindu lygių galimybių principo, taip pat tarnybinės etikos bei mano interesų žmogaus teisių pagrindu. Kol kas į Daivos skundus nesureagavo nė viena institucija.

Nereaguoja ir komiteto pirmininkas. „Prieš kelias dienas T.V.Raskevičius pasidalijo LRT straipsniu apie tai, kad opozicija pasisako prieš jo ir kitų dviejų komitetų pirmininkų darbą. Pakomentavau šį įrašą, primindama savo atvejį ir tai, kad į mano, heteroseksualaus žmogaus, situaciją, pirmininkas nereaguoja. Po 7 minučių mano komentaras buvo pašalintas, o aš užblokuota", - pasakoja Daiva.

Moteris pasakoja, kad jos patirtis - pavyzdys, kad ne visuomet LGBT asmenys yra aukos, kaip dažnai bandoma parodyti visuomenei: „Heteroseksualūs žmonės taip pat yra puolami, tik dažniausiai dėl to niekur nesikreipia.

Esu prieš cezūrą, tokių dalykų būti negali. Savo pavyzdžiu norėjau parodyti, kad nereikia tylėti. Manau, kiekvienas turėtų prisiimti atsakomybę ir viešinti tokias situacijas. Matau, kad jų yra daugybė.

Žmonių surinkti daugiau kaip 365 tūkst. parašų Seimo vadovybės nesujaudino, nes neva neaišku, ar jie tikri.

O jeigu kiekvienas pasirašęs ar susidūręs su žeminimu ir smurtu, kaip aš šį kartą, būtų nusiuntęs registruotą laišką Seimo vadovybei ir Žmogaus teisių komitetui? Gal tuomet būtų susirūpinta pirmininko galimybe toliau eiti pareigas? Jeigu norime gyventi savo šalyje, kurioje mūsų vaikai ir anūkai būtų saugūs, turime kovoti už savo ateitį."

„Vakaro žinios" kelias dienas bandė susisiekti su T.V.Raskevičiumi, paliko jam balso pranešimus. Nors savo atsakiklyje politikas žada perskambinti, su žurnalistais jis taip ir nesusiekė.

Socialiniame tinkle Tomas Vytautas Raskevičius mieliau dalijasi LGBT skundais, o į heteroseksualų laiškus nereaguoja. Tomo Vytauto Raskevičiaus „Facebook“ nuotr.

Sidebar placeholder