Vasario 16-osios proga: sugriūsit nuo savo vogimo, korupcijos ir nuo valstybinio sektoriaus dydžio

(2)

Nepykit. Įkeliu gautą laišką, kuris yra kartus, kaip koks vaistas. Neatsakysiu šiam žmogui. Nei piktai, nei linksmai, nei niekaip. Bet linkiu jam sėkmės. Paliksiu tekstą čia. Man šįkart yra too much:

“Sveikinu su Vasario 16-ąja! Prieš mėnesį pardaviau namus ir NT Vilniuje. Ir išvykau į Kiprą su trimis vaikais. Žmona dar atvyks, nes nuvažiavo pas tėvus į Žemaitiją.

 Aš turiu trispalvę. Nekelsiu prie savo naujų namų, nes ne vieta jai čia, svetimam krašte kitos vėliavos.

Išvažiavom, nes jau kelinti metai jaučiausi šūdinai, kažkokiam kognityviniam disonanse: per covidą mano mamą išgelbėjom tik privačių gydytojų ir krūvos pinigų pagalba (vėžys). Lietuva ją būtų numarinusi,nes viskas sistemiškai nebeveikia. 

Lietuviai nei analitiniu, nei platesniu mąstymu apie ateitį nepasižymi.

Matau iš priimamų sprendimų. Ėdanti korupcija jau apėmusi visas sritis, o siūlomas gydymas - blogesnis už ligą.

Ateinantys nauji gydytojai ir gelbėtojai sąmoningai ar ne, bet renkasi tuos pačius kelius. 

Sakysit - gelbėk pats. Turiu savo supratimą, tą ir darau. Esu intravertas, ramaus būdo. Gelbėju Lietuvą (ir save) iš jos išvažiuodamas. Ir paaiškinsiu, kodėl.

Daugelis mūsų, nepaisant pajamų, nei socialinio statuso, dažnai tiek mąsto, tiek elgiasi kaip žemiausio socialinio sluoksnio beraščiai.

Ypač finansiniai beraščiai. Apie strateginį ateities matymą išvis tyliu - nesuprantu Lietuvos verslo prisitaikėliškumo.

Nesupratau savo kolegų, brolių, kur dirba lazerių srityje (kas domisi - žino, apie ką aš, kas nesidomi - pavardės nesvarbios).

Kam jie ėmė iš Grybauskaičių rankų visokius apdovanojimus? Kaip jūs visi, liekantys Lietuvos versle, nesuvokiat, kad žmonės, išduodantys šiandien vienus, rytoj išduos jau kitus? Ir tie kiti būsit jūs, vos nustosit juos liaupsinti!

Žvengiau, atsivertęs Delfi, kai broliams pasiskundus dėl Lietuvos vertybinės politikos, visa valdiška propaganda atsisuko prieš juos.

Kaip jūs, Lietuvos verslas, nematot, kad mes savo mokesčiais ir darbu auginam tinginių ir vagių valdžioje armijas? Bet apie tai paskui. 

Mano vyresnėlis pernai baigė mokyklą, dar niekur nestojo. Gavo šaukimą armijon.

Jūs ką? Landsbergiukai, turėję būti pavyzdžiu savo šaliai, pirmi eksportuoti iš Lietuvos be karinės tarnybos į užsienį?

Juk mūsų visų akys nukreiptos į šią šeimą, juk visada karinė tarnyba buvo šalies elito ir vadovų priedermė. Vien dėl to senelis iš balkonėlio negali išdidžiai pažvelgti į tautą. 

Ką, sakykit, turėtų ginti mano trys sūnūs? Jeigu jūsiškiai šiandien pasitraukė? 

Ką? Privogtus politikų ir valdininkų turtus? Kovoti už valstybę, kuri nė vieno jų nenuteisė už milžiniško masto korupciją, bet pasodina žmones už nedidelius nusikaltimus? Kaip kokioj Afrikoj?

Ką jūs ten Vasario 16 švęsit, tai aš nežinau.

Mano giminėje buvo du partizanai, nužudyti stribų. Seneliai buvę Sibire.

Jūs po balkonėliu šiandien švęsit šitos sistemos sugrįžimą, nes ji buvo valdiško klestėjimo, nelaisvo žodžio, nepagarbos verslui, korupcijos sistema. Tokie esat šiandien ir aš savo darbu jūsų nešersiu. 

Sugriūsit nuo savo vogimo, korupcijos ir nuo valstybinio sektoriaus dydžio.

Mano laiško gali “nesuprasti” nebent biurokratas, arba gal kai kurie tik samdomą darbą dirbantys, skaičiuoti nemokantys žmonės, niekada nematę mokesčių naštos Lietuvoje. Ir nemąstę, ką tie (ir ES fondų) pinigai padarė su Lietuva. 

Ir nebenoriu būti prisitaikėlių versle ir gyvenime visuomenės dalimi. Galit mane smerkti, bet aš pasirinkau savaip. Sakysit nekovoju? Aš manau kitaip. Kovoju ir mano kova taip pat nelengva!” 

Toliau - kalba apie verslą. Ir šiek tiek asmeniškumų bei skaičių. Ir esminis klausimas  - ar SĄŽININGA šiandien mokėti mokesčius Lietuvoje?

Todėl įkelsiu tik savo Patreone.

Labai rekomenduoju. 

https://www.patreon.com/posts/62630827

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder