Vidas Rachlevičius: "Britams būtina sukurti kariuomenę, galinčią nugalėti Rusiją mūšyje“ (3)

O tuo metu Britanijoje... Žinutė - kiekvienam britų kariui, tačiau labai trumpai - šiek tiek konteksto, kad būtų aiškesnė jos reikšmė ir prasmė.

Karas Ukrainoje, Putino rėmėjos Europoje – Vokietija, Prancūzija, Italija nukišo gėdingą Ukrainos kapituliacijos planą į gilius stalčius, bet realios rimtos karinės paramos Kijevui kol kas nematyti.

Bet ir tai gerai. NATO toliau mindžikuoja ir blaškosi, vis daugiau analitikų teigia, kad aljansas nėra efektyvus, tai rodo ir Vokietijos sprendimas ginti Lietuvą nuotoliniu būdu.

Lietuva, nuosekliai vykdydama savo užsienio ir ES sankcijų politiką, nutraukė kai kurių prekių tranzitą tarp Rusijos ir Karaliaučiaus srities ir tuo sukėlė Maskvos įsiūtį.

Šiame daugiakrypčių įtampų kontekste vis labiau ryškėja Britanijos lyderystė, formuojasi ir realiai veikti pasiryžusios karinės sąjungos Kijevas – Varšuva - Londonas kontūrai.

Analitikų, kurie šioje sąjungoje mato ir Baltijos šalis, nuomone, šis trejetas vienas pajėgus pastatyti Kremlių į vietą.

Lenkai prakalbo apie tai, kad jie patys gali imtis iniciatyvos ginti Vakarų Ukrainos oro erdvę.

Ir štai labai reikšmingas signalas iš Londono.

Didžioji Britanija privalo turėti kariuomenę, galinčią kovoti Europoje ir nugalėti Rusiją, pirmadienį pareiškė naujasis kariuomenės vadas generolas seras Patrickas Sandersas pridūręs, kad jo „išskirtinė pareiga“ yra „padaryti, kad mūsų kariuomenė taptų kuo mirtinesnė ir veiksmingesnė“.

Naujasis kariuomenės vadas išsiuntinėjo žinutę kiekvienam britų kariui.

Jis rašo, kad yra pirmasis nuo 1941 m., pradėjęs vadovauti kariuomenei tuo metu, kai Europoje vyksta sausumos karas, kuriame dalyvauja žemyninė galia.

Ir štai esminė šios žinutės citata: „Esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje.

Dabar būtina sukurti kariuomenę, galinčią kovoti kartu su mūsų sąjungininkais ir nugalėti Rusiją mūšyje“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder