Vidas Rachlevičius iš Londono: "Netinkamai ir blogai atlikti savo darbą Lietuvoje tapo visiškai įprastu dalyku"

Dabar karšta tema – Lietuvos paštas. Pratrūko dar vienas grigeo vamzdis... Netikėta? Ne, viskas labai dėsninga. Prieš kelis mėnesius, po mano publikacijos vienas žinomas žurnalistas iš didžiųjų portalų mano FB sienoje parašė: tipo, ką tu ten, laikrodžius pardavinėji, gal geriau patylėk...

Taip, aš dirbu tai, kas man patinka ir dirbu su produktais, kurių filosofija man labai patinka. Ir daugiausiai dirbu su žmonėmis, su kuriais mus sieja bendras požiūris.

Savo darbe sutinku daug puikių žmonių su kuriais bendrauti - vienas malonumas. Ir labai dažnai tai – abipusis ryšys.

Man patinka, kai išeidami žmonės ne šiaip formaliai atsisveikina, o padėkoja už jiems skirtą laiką ir dėmesį bei įdomų pokalbį.

Tikiuosi, kad kada nors su Violeta parašysime knygą, kurią jau pradėjome, bet vis nėra kada įsivažiuoti.

Ten bus nemažas ir labai autentiškas gabalas apie klasikinius anglų butler‘ius arba lietuviškai – man visiškai nepatinka tas žodis – liokajus ir jų gyvenimo bei darbo filosofiją.

Bus labai smagu, nes mūsų naujieji inteligentai šio darbo filosofijos visai nesupras.

Tai tie tipažai, kurie, kaip jiems atrodo, pavadinę mane pardavėju, pastatė į vietą. Jie savo svarbą ir visuomeninį svorį matuoja valandų, prasėdėtų Vilniaus gatvės kavinėse ir kalbų apie tą patį skaičiumi, o ne gerai atliktu darbu.

Tuomet aš korektiškai atrašiau ir nuosekliai laikausi savo nuomonės, kad kiekvienas gerai atliktas darbas yra vertas pagarbos, nes be to negali sklandžiai funkcionuoti visa visuomenė.

Tai matau kiekviename žingsnyje Britanijoje.

Man smagu sveikintis su mūsų namo ir sporto klubo tvarkytojais. Beje, visi mūsų visiškai standartinio namo koridoriai iškloti kiliminiais takais ir jie yra švarūs, nes šie žmonės kasdien gerai dirba savo darbą.

Niekada nepraeinu pro mažutę kavinaitę Hagen Mayfair, esančią Regent gatvės pašonėje ir visuomet pagiriu baristas, nes jų kava tikrai viena geriausių Londone.

Šiandien mostėlėjau padėkodamas metro mašinistui, nes durys užsidarė prieš pat nosį, o kadangi žmonių platformoje nebuvo daug, jis vėl atidarė viso traukinio duris, kad galėčiau įlipti.

Apskritai Londone įprasta pagirti ir padėkoti žmonėms, kurie gerai dirba savo darbą. Bet kokį. Ir tokių čia dauguma.

Kažkada nemažai pašaipų susilaukė ir mano FB postas apie tradicinį ir klasikinį Royal Mail, kuriam iki šiol jokių priekaištų neturiu.

Lietuvos modernieji prapliupo: kokia nesąmonė, archaiška kontora, kam jis apskritai reikalingas, tik popierius nešioja, mes Lietuvoje tokie modernūs, viską galime pasidaryti internetu, be to, yra kurjerių tarnybos ir t.t.

Tai sveiki atvykę į realų pasaulį ir pasidžiaukite visi Lietuvos paštu, kuris, kaip daugelis teigėte, visiškai nebereikalingas.

Pastaruoju metu tai yra dar viena pratrūkusi votis, tačiau tai tik viena ištisos grandinės dalis.

Netinkamai ir blogai atlikti savo darbą Lietuvoje tapo visiškai įprastu dalyku, su tuo praktiškai visi susitaikė ir tokia praktika driekiasi nuo pat valdžios viršūnių iki eilinio paštininko.

Blogai dirbantys visada randa pasiteisinimų arba atsiranda juos pateisinančių.

Svarbiausia tai, kad Lietuvos paštas nėra kokia nors išimtis, tai yra tik blogai atliekamų darbų, žlungančios visuomenės moralės bei socialinių santykių krizės vienas iš daugybės indikatorių.

Toks pašto darbas būtų tiesiog neįmanomas Britanijoje, to niekas netoleruotų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder