13 keisčiausių draudimų įvairiose šalyse

Pasaulis yra margas, ir tai yra puiku. Kiekvienoje šalyje - sava kultūra, savos tradicijos, įstatymai ir, aišku, draudimai. Už priimtų taisyklių pažeidinėjimą galima sulaukti gana griežtos bausmės, o tai, kad įstatymų nežinote, nuo bausmės neatleidžia. Kai kada turistas, pirmą kartą patekęs į vieną ar kitą šalį, net nenujaučia, kad joje yra draudžiami tam tikri veiksmai arba neleidžiama naudotis kai kuriais daiktais.

Kenija

Šioje Afrikos valstybėje kategoriškai draudžiama naudoti polietileno maišelius. Jų negalima ne tik naudoti, bet net ir atvežti į Keniją.

Bauda už pažeidimą itin griežta - 38 tūkst. dolerių. Draudimas yra susijęs su tuo, kad prieš jį įvedant šalį gausiai lankantys turistai palikdavo krūvas polietileno maišų, teršdami gamtą ir darydami žalą šalies ekologijai.

Kanada

Net ne visi kanadiečiai žino, kad šalyje kategoriškai draudžiama naudoti vaikštynes, kaip atramą dar nemokantiems vaikščioti mažyliams.

Bet nežinojimas, kaip sakyta, nuo atsakomybės neatleidžia, o pažeidėjams yra numatyta piniginė bauda arba pusė metų laisvės atėmimo. Kanadoje uždrausta vaikštynes gaminti, importuoti ir jomis prekiauti, nesilaikantiems draudimo gali tekti pakloti iki 100 tūkst. Kanados dolerių.

Daugelis pediatrų mano, kad vaikštynės padaro vaikui nepataisomą žalą, nes krūvis sąnariams, raumenims ir kaulams pasiskirsto netolygiai.

Archyvų nuotr.

Ne visi kanadiečiai žino, kad šalyje kategoriškai draudžiama naudoti vaikštynes, kaip atramą dar nemokantiems vaikščioti mažyliams. EPA - Eltas nuotr.

Singapūras

Šioje šalyje 1992 m. buvo priimtas įstatymas, kuriuo buvo uždrausta paprasta kramtomoji guma. Jos negalima pardavinėti ir įvežti į Singapūrą. Toks iš pirmo žvilgsnio keistas požiūris yra grindžiamas visai rimtais motyvais.

Karštame klimate guma lydosi, visur limpa, išmesta ant kelio prilimpa prie batų, sudaro nepatogumų, bjauriai atrodo ir yra bakterijų veisykla.

Tik 2002 m. buvo leista pardavinėti kramtomąją gumą vaistinėse, bet tik pagal gydytojo receptą. Jei pacientas išmes sukramtytą gumą ant kelio, jo laukia 500 vietos dolerių bauda.

Organizatorių nuotr.

Singapūre išspjauta kramtomoji guma gali pridaryti problemų. EPA - Eltos nuotr.

Burundis

Jei turistas negali apsieiti be rytinio ar vakarinio pasibėgiojimo su draugų kompanija, Burundyje jam geriau neatostogauti.

Čia didelio būrio žmonių bėgiojimas yra vertinamas kaip karinis aktas. Mat šioje mažoje šalyje yra daugybė etninių grupių, o konfliktai tarp jų įsiplieskia akimirksniu, todėl ir grupinis bėgimas gali atrodyti kaip rimto konflikto pradžia.

Norint išvengti provokacijų, didelė „sportininkų" kompanija gali būti tiesiog įkišta už grotų. O štai vieniši bėgikai jokių įtarimų nekelia.

JAV

Jungtinėse Valstijose yra neįmanoma legaliai nusipirkti paprasčiausio ir vaikų mėgstamo „Kinder Surprise". Tai yra susiję su nerimu dėl vaikų saugumo, nes su šiuo skanėstu yra susiję keletas mirčių atvejų.

Pavyzdžiui, 2016 m. mirė maža mergaitė, užspringusi mažu žaisliuku iš „Kinder Surprise". JAV galioja taisyklė, pagal kurią maisto produktuose neturi būti nevalgomų svetimkūnių.

Bandantiems įvežti šį skanėstą į šalį ar padovanoti vaikui, gresia 300 dolerių bauda.

Nuo 2013 m. JAV leidžiama pardavinėti tik šokoladinius kiaušinius, atitinkančius tam tikrus standartus. Pirma, šokolado apvalkalas turi būti iš dviejų dalių su aiškia riba tarp jų, o antra, viduje turi būti žaisliukas, kurio negalima išardyti.

Danija

Jeigu tėvai ketina savo vaikui suteikti kokį neįprastą vardą, jo oficialiai įteisinti nepavyks. Danijos vyriausybė nutarė apsaugoti savo mažuosius piliečius nuo galimų pašaipų ateityje.

Danijos tėveliai vardus gali rinktis iš valstybės įteisinto sąrašo, kurį sudaro 24 tūkst. vardų.

Jeigu noras atžalai suteikti neįprastą vardą tampa įkyria idėja, galima mėginti gauti leidimą jį suteikti. Prašymą apsvarstys speciali komisija ir paskelbs savo verdiktą.

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (KLDR)

Regis, šioje šalyje yra daugiausia itin keistų draudimų. KLDR piliečiai gali rinktis šukuoseną tik iš tų, kurios šalyje leidžiamos, nors jų sąrašas yra labai trumpas.

Užsieniečiai, atvykę į šalį, neturi teisės užeiti į vietos gyventojams skirtą parduotuvę arba lankytis nuošaliuose miesto rajonuose, kurie neatrodo taip gražiai kaip centras.

Taip pat užsienio šalių gyventojai negali atsiskaityti vietos pinigais vonais, užtat juaniai, eurai ir doleriai yra mielai priimami.

Čia kategoriškai draudžiama kokakola ir kontracepcijos priemonės, neleidžiama dažytis plaukų, neįmanoma nusipirkti užsienietiškų blizgių žurnalų, o bibliotekoje negausite paskaityti seniai praėjusių metų vietos spaudos.

Š.Korėjoje draudžiami siaurėjantys ir plėšyti džinsai bei kai kurie kiti mados atributai, ir tai skelbiama atitinkamu Kim Čen Uno dekretu. Pažeidėjams gresia „perauklėjimas" darbo stovyklose.

Beje, visi šie draudimai yra lengvai paaiškinami: K.Č.Unas stengiasi atriboti vietos jaunimą nuo Vakarų kultūros ir tradicijų. O vietos spaudos neleidžiama skaityti todėl, kad nebūtų lyginami praeities pažadai ir dabartinis gyvenimas.

Malaizija

Šioje valstybėje įstatymu draudžiama vilkėti geltonos spalvos drabužius. Iš kur atsirado toks draudimas?

Malaizijos opozicionieriai vilkėdavo geltonai, kad atpažintų vienas kitą gatvėse.

Vyriausybė ėmėsi radikalių priemonių, vienu plunksnos brūkštelėjimu uždraudusi tiek geltonos spalvos drabužius, tiek geltonus aksesuarus.

Esvatinis (Svazilendas)

Šioje Pietų Afrikos valstybėje gražiosios lyties atstovės neturi teisės mūvėti kelnių ir net apatinių kelnaičių.

Karalius nusprendė: daugybę amžių Svazilendo moterys apsieidavo be apatinių drabužių, tad ir dabar joms nėra jokio reikalo supanašėti su europietėmis ar amerikietėmis.

Moterys, aišku, draudimu pasipiktino, tačiau laikytis įstatymo joms vis dėlto tenka, nes sučiuptos pažeidėjos yra baudžiamos.

Sidebar placeholder