Remdamasis vergų savininkų kompensacijų reikalavimais, kuriuos jie pateikė 1833 m., kai pirmą kartą buvo panaikinta prekyba vergais, ir pridėjęs sudėtines palūkanas jis suskaičiavo, kad bendra skolos suma turėtų būti 205 mlrd. svarų sterlingų, rašo „The Daily Mail“.
Tačiau parlamento nariai jau šį raginimą išjuokė kaip neatitinkantį realaus pasaulio, o vienas buvęs ministras pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė dešimtmečius gynė Sandraugos valstybes ir teikė kitą paramą.
Nepaisant to, kad JK vyriausybė atmetė reparacijų klausimą, dr. M. Banneris paragino Škotijos vyriausybę „pademonstruoti lyderystę“ šiuo klausimu ir pradėti grąžinti 20,5 mlrd. svarų sterlingų kompensacijos dalį.
Laikraščiui „Herald on Sunda“ jis sakė, kad Škotija turėtų imtis iniciatyvos dėl to, kad yra liberalesnė už likusią Jungtinės Karalystės dalį.
„Gerai žinoma, kad škotai atliko didelį vaidmenį augant ir palaikant britų imperiją, o Glazgas buvo ypač glaudžiai susijęs su Karibų jūros prekyba, – sakė jis. – Dabar Škotija turi galimybę dar kartą parodyti, kad yra teisi, ir pripažinti, kad Karibų jūros regiono tautoms ir žmonėms reikia atlyginti nuostolius.“
Praėjusiais metais vienas žymiausių tarptautinių teisėjų pareiškė, kad Didžioji Britanija turi atlyginti beveik 19 trilijonų svarų sterlingų žalą už savo vaidmenį tarptautinėje vergų prekyboje, ir net ši suma gali būti „nepakankamai įvertinta“.
Tarptautiniame baudžiamajame teisme dirbantis Patrickas Robinsonas teigė, kad šalys, vykdžiusios šimtmečius trukusius žiaurumus, privalo sumokėti, ir kaltino tokius politikus, kaip britų premjeras R. Sunakas, slepiant galvas smėlyje.
Jis kalbėjo po to, kai pernai birželį paskelbtoje akademinėje ataskaitoje buvo teigiama, kad 31 buvusi vergvaldžių valstybė, tarp kurių taip pat yra Jungtinės Amerikos Valstijos ir Ispanija, yra skolingos 131 trilijoną JAV dolerių.
Rašyti komentarą