Analitikai papasakojo, kaip priversti Putiną sėsti prie derybų stalo

(1)

V. Putinas nori pasinaudoti savo iniciatyva karo veiksmų teatre Ukrainoje, kad gautų nuolaidų iš Vakarų. Taip mano JAV nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuras, vakar paskelbęs metinį 2025 m. grėsmių vertinimą.

Karo studijų instituto analitikai išanalizavo JAV nacionalinės žvalgybos duomenis ir pateikė išvadas dėl šių metų padėties Ukrainoje.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad V. Putinas yra pasirengęs tęsti karo veiskmus, o ne sutikti su paliaubomis, kurios nėra palankios Rusijos Federacijai. 

Rusijos prezidentas pasirengęs sumokėti bet kokią kainą, kad tik laimėtų strategines varžybas su Jungtinėmis Valstijomis, pasaulio istoriją ir įamžintų „savo asmeninį palikimą“.

Nacionalinė žvalgybos agentūra pabrėžė, kad V. Putinas vis dar reikalauja iš Ukrainos visiškos kapituliacijos.

Tuo pat metu Rusijos Federacija, tęsdama karą prieš Ukrainą, susiduria su labai didelėmis karinėmis ir ekonominėmis problemomis.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Rusijos Federacija patyrė didelių nuostolių mūšio lauke, o naujai pašauktų karių kokybė yra labai prasta.

Rusijos ekonomika susiduria su problemomis, kaip subalansuoti išteklių paskirstymą tarp gynybos pramonės ir civilinio sektoriaus.

Dar vakar JAV pajėgų Europoje vadas generolas Kristoferis Kavolis (Christopher Cavoli) pareiškė, kad V. Putino kariuomenė nuo 2022 m. mūšio lauke neteko daugiau kaip 4 000 tankų. Tuo pat metu karo pradžioje Rusijos Federacija turėjo tik 13 tūkst. tankų.

Tačiau taip Rusijos Federacija sugebėjo išplėsti savo pajėgumus ir gaminti sparnuotąsias raketas, artilerijos sviedinius ir FPV dronus. V. Putinas ne tik pasirengęs tęsti karą prieš Ukrainą, bet ir galbūt rengia karinę operaciją prieš NATO šalis.

Kavolis taip pat sutinka su mintimi, kad karas Ukrainoje smarkiai smogė Rusijos ekonomikai.

Kavolio vertinimu, Rusija sugebės pakeisti Ukrainoje patirtus didelius personalo nuostolius prieš būsimą konfliktą Europoje. Tačiau jis pažymėjo, kad Rusijos gebėjimas pakeisti materialinius nuostolius priklauso nuo Ukrainos gebėjimo padaryti dar didesnius nuostolius.

ISW jau anksčiau yra pažymėjusi, kad dabartiniai ir numatomi Rusijos ekonominiai sunkumai yra glaudžiai susiję su mūšio lauko nuostoliais, o JAV ar platesnė Vakarų dalis negalės maksimaliai padidinti spaudimo Rusijai vien ekonominėmis priemonėmis.

Siekdamas stipresnės pozicijos prie derybų stalo, Vašingtonas turi padidinti karinę pagalbą Ukrainai.

Šaltinis: dialog.ua

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.