Ar pavojingas virusas sukurtas dirbtinai? Abejonės kyla ir JAV prezidentūrai

Kaip neseniai paskelbė „The Wall Street Journal", trys mokslininkai iš Kinijos Uhano virusologijos instituto 2019 metų lapkritį kreipėsi pagalbos į ligoninę su simptomais, labai panašiais į COVID-19. Įdomiausia, jog tai nutiko likus keliems mėnesiams iki to laiko, kai Kinija paskelbė apie pandemiją.

Pasak publikacijos, tokia informacija yra dar nepaskelbtoje JAV žvalgybos ataskaitoje. Jeigu tai tiesa, tuomet iškyla svarbiausias ir jau ne kartą keltas klausimas: ar COVID-19 virusas nebuvo paskleistas iš laboratorijos? Klausimas anaiptol ne retorinis.

Teigiama, kad ir JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) administracija kelia panašius klausimus „dėl ankstyvųjų COVID-19 pandemijos dienų, įskaitant šio viruso proveržį Kinijos Liaudies Respublikoje".

„The Wall Street Journal" teigė, kad vienas neįvardytas saugumo pareigūnas yra teigęs, jog „reikia tolesnio tyrimo ir papildomo bendradarbiavimo".

Jau vien tai rodo, kad minėti nuogąstavimai dėl dirbtinės viruso kilmės gali turėti pagrindo.

Dar kovo mėnesį JAV, Kanada, Didžioji Britanija bei Norvegija išreiškė nepasitikėjimą dėl Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) vadovaujamo COVID-19 kilmės tyrimo ir paragino suteikti laisvą prieigą prie visų žmonių bei gyvūnų duomenų, susijusių su ankstyvaisiais protrūkio etapais. Vašingtonas pageidauja, kad Kinija glaudžiau ir skaidriau bendradarbiautų šiame tyrime, sakė vienas šaltinis, susipažinęs su šiomis pastangomis.

Kinijos ambasada Vašingtone į prašymus pakomentuoti pasirodžiusią informaciją kol kas neatsiliepė. Kinijos užsienio reikalų ministerija tik akcentavo, kad PSO vadovaujama komanda vasario mėnesį po vieno apsilankymo virusologijos institute padarė išvadą, kad viruso nutekėjimas iš laboratorijos yra mažai tikėtinas.

„Tačiau JAV toliau propaguoja nutekėjimo iš laboratorijos teoriją, - pareiškė ministerija. - Ar joms tikrai rūpi atsekti viruso šaltinį, ar jos tiesiog mėgina nukreipti dėmesį?"

Donaldo Trampo (Donald Trump) administracija anksčiau taip pat yra sakiusi, jog įtaria, kad virusas galėjo ištrūkti iš vienos Kinijos laboratorijos. Pekinas tokius įtarimus visada neigė.

Dž.Baidenas užvakar įpareigojo šalies žvalgybos tarnybas per tris mėnesius parengti ataskaitą, ar pandeminis koronavirusas, pirmąsyk aptiktas Kinijoje, persimetė žmonėms nuo kokio nors gyvūno, ar pasklido iš laboratorijos.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder