Asteroidų grėsmė Žemei: amerikiečiai rengiasi didelio masto susidūrimui kosmose

Amerikiečiai pradėjo pirmąją pasaulyje misiją, kurios metu kosminis aparatas specialiai susidurs su asteroidu. DART (Double Asteroid Redirection Test) įrenginys buvo paleistas iš kosmodromo Kalifornijoje naudojant „SpaceX“ raketą „Falcon 9“, visa tai tiesiogiai transliuojama bendrovės „Twitter“ puslapyje.

Archyvų nuotr.

NASA Mokslinių misijų biuro vadovo pavaduotojo Thomaso Zurbucheno teigimu, nors tikimybė, kad didelis asteroidas ateityje atsitrenks į Žemę, yra itin maža, agentūra šios tikimybės vis tiek neatsisako ir nori iš anksto apsisaugoti. Planuojama, kad DART nuskris milijonus kilometrų ir pakeis mažo kosminio kūno orbitą, po to susidurs su juo ir jį sunaikins.

Pranešimo metu DART skrieja link dvigubo – Didymo ir Dimorfo – asteroido. Pastarasis yra tik 170 metrų skersmens ir yra vienas mažiausių objektų, turinčių pavadinimą. Abu šie kūnai sukasi aplink Saulę ir yra nutolę nuo Žemės 480 mln. kilometrų.

Susidūrimas įvyks 2022 m. rugsėjį. Planuojama, kad DART atsitrenks į Dimorfą, taip paveiks Didymo sukimąsi ir sulėtins jį.

Palyginimas: DART automatinis zondas sveria kiek daugiau nei 500 kg, o jo taikinys, nors ir mažas pagal kosminių kūnų standartus – 4,8 mlrd. kg.

NASA įsitikinusi, kad kinetinis smūgis bus sėkmingas ir ateityje ši patirtis padės apsaugoti mūsų planetą nuo realios asteroidų grėsmės.

Asteroidų grėsmė Žemei: amerikiečiai rengiasi didelio masto susidūrimui kosmose

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder