Baltasis lokys

Atokiame Aliaskos kaime baltasis lokys sudraskė moterį su kūdikiu

Policija pranešė, kad atokioje Aliaskos vietovėje baltasis lokys sudraskė jauną moterį ir jos kūdikį.

Tokių išpuolių pasitaiko labai retai ir siejami su žmogaus veiklos sukeltos klimato kaitos poveikiu.

Policija teigė, kad lokys atkeliavo į nedidelę Velso bendruomenę tolimojoje vakarinėje Amerikos valstijos pakrantėje, kur pradėjo persekioti žmones.

Jis užpuolė 24 metų Summer Myomick ir jos vienų metų sūnų Clyde'ą Ongtowasruką netoli bendruomenės mokyklos, sakė valstijos policininkai.

Vienas vietos gyventojas užpuolimo metu nušovė gyvūną, tačiau sužeidimai buvo tokie dideli, kad motina ir kūdikis neišgyveno, pasakojo policija apie antradienį įvykusią tragediją.

Policininkai pridūrė, kad kariai kartu su Žvejybos ir medžioklės departamento pareigūnais bandys pasiekti miestą, „kai tik leis oro sąlygos“.

Velso kaimas prie Beringo sąsiaurio, skiriančio Jungtines Valstijas nuo Rusijos, kuriame gyvena apie 150 žmonių, priklauso Aliaskos nanutų bendro valdymo tarybai – vietinių bendruomenių, kurios tradiciškai medžioja baltuosius lokius, kad gautų lėšų pragyvenimui, grupei.

Palydovinėse nuotraukose matyti apleista aplinka su vos keliomis dešimtimis žemų pastatų, daugiausia susispietusių palei jūros pakrantę.

Čia yra nedidelis paštas, aerodromas ir, panašu, vienintelis kelias, vedantis iš kaimo.

Klimato kaita

Nevyriausybinės organizacijos „Polar Bears International“, kuri specializuojasi šių gyvūnų apsaugos srityje, vyresnysis direktorius Geoffas Yorkas teigė, kad toks gyvybių pareikalavęs epizodas yra labai neįprastas.

„Labai retai pasitaiko, kad baltasis lokys užpultų ir sudraskytų žmogų bet kurioje Arkties vietoje“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Dar rečiau tai nutinka sausio viduryje aukštoje Arkties dalyje, kur yra daug jūros ledo ir baltosios meškos paprastai medžioja ruonius“, – sakė jis.

Nevyriausybinė organizacija teigė, kad nuo 1870 iki 2014 m. pasaulyje baltosios meškos sudraskė tik 20 žmonių, nors išpuolių dažnėja.

Milžiniški lokiai, kurių patinai gali sverti iki 680 kilogramų, susiduria su vis didesne klimato kaitos keliama grėsme, nes Arkties jūros ledo buveinės nyksta dėl to, kad planetos šiaurė šyla keturis kartus greičiau nei likusi pasaulio dalis.

Ši klimato kaita, kurią lemia žmonijos beatodairiškas iškastinio kuro naudojimas, „didina žmonių ir baltųjų lokių sąveiką Arktyje“, sakė G. Yorkas.

Istoriškai daugiausia baltųjų lokių užpuolimų prieš žmones įvykdavo nuo liepos pabaigos iki gruodžio pradžios, kai ledo būna mažiau.

Dažniau agresyvūs žmonių atžvilgiu baltieji lokiai būna dviejuose savo gyvenimo etapuose.

„Tai lokiai, kurie yra arba jauni... ir visą laiką labai alkani, nes jų organizmui reikia energijos augti, arba... lokiai, kurie galbūt jau baigia savo gyvenimą ir jiems sunku konkuruoti su kitomis meškomis dėl gerų medžioklės plotų“, – sakė G. Yorkas.

Kai kuriose Arkties bendruomenėse, siekiant apsaugoti gyventojus nuo baltųjų meškų, dirba baltųjų lokių patruliai, tačiau, pasak laikraščio „Anchorage Daily News“, Velse šiuo metu tokių patrulių nebuvo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder