Oppenheimer

„Auksinių gaublių“ vakaras buvo sėkmingas „Openheimeriui“ ir saldžiai kartus „Barbei“

Holivude sekmadienį prasidėjus apdovanojimų sezonui, „Openheimeris“ (Oppenheimer) – Christopherio Nolano (Kristoferio Nolano) drama apie atominės bombos kūrėją – gavo daugiausiai „Auksinių gaublių“, bet kita itin populiari šios vasaros juosta „Barbė“ (Barbie) geriausios komedijos kategorijoje pralaimėjo „Prastiems reikalams“ (Poor Things).

Aštuonias nominacijas turėjęs „Openheimeris“ gavo penkis apdovanojimus: geriausios dramos, geriausio režisieriaus Ch. Nolanui, geriausios muzikos, geriausio pagrindinio dramos aktoriaus Cillianui Murphy (Kilienui Merfiui) ir geriausio antrojo plano aktoriaus Robertui Downey (Robertui Dauniui) jaunesniajam.

 

Filmo prodiuserė ir Ch. Nolano žmona Emma Thomas (Ema Tomas) sakė, kad jos sutuoktinio trijų valandų epas apie „vieną tamsiausių mūsų istorijos įvykių“ nepanašus į jokius kitus jo darbus.

Mokslininką J. Robertą Oppenheimerį (Dž. Robertą Openheimerį) suvaidinęs C. Murphy gyrė, jo žodžiais, vizionierišką režisierių, o R. Downey jaunesnysis, filme įkūnijęs pagrindinio veikėjo priešininką, juostą pavadino šedevru.

Geriausio režisieriaus kategorijoje Ch. Nolanas įveikė „Barbės“ – kitos „Barbenheimerio“ fenomeno, pernai drauge uždirbusio 2,4 mlrd. dolerių (2,2 mlrd. eurų), dalies – kūrėją Gretą Gerwig (Gretą Gervig).

Nostalgiją legendinei lėlei satyra apie mizoginiją ir moterų įgalinimą pavertusi „Barbė“' turėjo daugiausiai nominacijų – devynias. Tačiau galiausiai filmas pelnė dvi statulėles: už geriausią dainą Billie Eilish (Bili Ailiš) ir jos broliui Finneasui (Finesui), taip pat naujai įsteigtą „geriausio kino ar kasos pasiekimo“ apdovanojimą. 

„Norėtume tai dedikuoti kiekvienam žmogui planetoje, pasipuošusiam ir nuėjusiam į nuostabiausią vietą Žemėje – kino teatrus“, – sakė „Barbės“ žvaigždė ir prodiuserė Margot Robbie (Margo Robi).

„Ačiū visiems Barbėms ir Kenams priešais ekraną ir už jo“, – pridūrė G. Gerwig.

Tačiau „Barbė“ netikėtai pralaimėjo geriausios komedijos kategorijoje – siurrealistiškiems „Prastiems reikalams“, taip pat pelniusiems Emmai Stone (Emai Stoun) geriausios aktorės „Auksinį gaublį“ už įspūdingą Belos Bakster vaidmenį.

„Bela veikiau įsimyli patį gyvenimą, o ne žmogų. Ji vienodai priima gera ir bloga, o tai išties privertė mane kitaip pažvelgti į gyvenimą“, – sakė E. Stone.

Sudėtingi metai

Po itin sudėtingų kino ir televizijos pramonei metų, kuriuos buvo paralyžiavęs streikas, sekmadienį garsūs aktoriai atvyko švęsti.

Per kelis mėnesius trukusį Ekrano aktorių gildijos (SAG-AFTRA) streiką žvaigždės, negalėjusios reklamuoti savo filmų, kompensavo prarastą laiką prieš artėjančią „Oskarų“ įteikimo ceremoniją.

Apdovanojimų ceremonijoje taip pat dalyvavo garsūs muzikos pasaulio atstovai, pavyzdžiui, geriausios dainos nominantai Bruce'as Springsteenas (Briusas Springstinas) ir Dua Lipa bei JAV popmuzikos žvaigždė Taylor Swift (Teilor Svift), neseniai išleidusi koncertinį filmą.

„Didelis skirtumas tarp „Auksinių gaublių“ ir [Nacionalinės futbolo lygos] NFL – „Auksiniuose gaubliuose“ mažiau Taylor Swift kadrų“, – juokavo vedėjas Jo Koy (Džo Koi).

„Barbės“ ir „Oppenheimerio“ sėkmė buvo maloni paspirtis naujiesiems „Auksinių gaublių“ savininkams, apdovanojimams ne vienerius metus išgyvenus kontroversijas ir susidūrus su mažėjančia auditorija.

2021 metais „Auksinius gaublius“, ilgą laiką vadintus „didžiausiu Holivudo vakarėliu“, kino pramonė boikotavo po to, kai pasirodė įtarimų dėl korupcijos ir rasizmo, o po metų šou buvo pašalintas iš televizijos eterio.

Prieštaringai vertinama Los Andžele įsikūrusi užsienio žurnalistų grupė, kuri prieš 80 metų įsteigė „Auksinių gaublių“ apdovanojimus, buvo išformuota, o šių metų nugalėtojus rinko platesnis užsienio kritikų ratas.

Neįkainojama patirtis

„Auksiniai gaubliai“ dažnai laikomi „Oskarų“ pranašais.

Balsavimas dėl šių metų „Oskaro“ nominacijų prasidės ketvirtadienį, o apdovanojimų ceremonija vyks kovo 10 dieną. 

Indėnų kilmės aktorė Lily Gladstone (Lili Gledstoun) laimėjo geriausios dramos aktorės „Auksinį gaublį“ už vaidmenį vieno garsiausio Holivudo režisieriaus Martino Scorsese (Martino Skorsezės) filme „Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon) ir dalį savo emocingos kalbos pasakė gimtąja kalba.

„Tai istorinė pergalė, ji priklauso ne tik man“, – nurodė ji. 

„Ji – kiekvienam mažam vaikui iš rezervacijos“, – kalbėjo aktorė, užaugusi Juodakojų indėnų rezervacijoje Montanos valstijoje.

Paulas Giamatti (Polas Džamatis) ir Da'Vine Joy Randolph (Da'Vine Džois Randolf) atsiėmė apdovanojimus už filmą „The Holdovers“. 

Geriausiu scenarijumi ir geriausiu filmu ne anglų kalba pripažinta prancūzų drama apie teismo procesą „Nuopuolio anatomija (Anatomy of a Fall, Anatomie d'une chute).

Filmo režisierė ir scenarijaus bendraautorė Justine Triet (Žiustin Trijė) naujienų agentūrai AFP sakė, kad laimėti du prizus, visų pirma, scenarijaus kategorijoje, kur taip pat buvo nominuoti M. Scorsese, Ch. Nolanas ir G. Gerwig, buvo neįkainojama. 

Hayao Miyazaki (Hajao Mijazakio) filmas „Berniukas ir garnys“ (The Boy and the Heron) tapo geriausiu animaciniu filmu.

Apdovanojimų ceremonijoje taip pat pagerbti geriausi televizijos atstovai.

Geriausio draminio serialo apdovanojimą pelnė HBO serialas „Palikimas“ (Succession), o tokie aktoriai kaip Kieranas Culkinas (Kiranas Kalkinas), Sarah Snook (Sara Snuk) ir Matthew Macfadyenas (Metjus Makfadajernas) buvo apdovanoti už savo vaidmenis šiame seriale. 

Serialas „Lokys“ (The Bear) nugalėjo komedijų kategorijose, o „Kivirčas“ (Beef) susižėrė apdovanojimus miniserialų kategorijoje. 

Penkis kartus „Auksinius gaublius“ vedęs britų komikas Ricky Gervaisas (Rikis Džerveisas) laimėjo apdovanojimą naujoje kategorijoje – už geriausią „stand-up“ komedijos pasirodymą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder