Aukso amžius JK baigėsi: kelias kartas iš pašalpų gyvenę britai turės eiti dirbti arba pinigų negaus

(4)

Jungtinė Karalystė imasi priemonių kovoti su išaugusiu nedarbu šalyje. Dėl to kai kurių bedarbių „patogiam gyvenimui“ gresia pabaiga: jiems teks mokytis arba tenkintis mažesniu pragyvenimo lygiu, nes valstybė pinigų tiesiog neduos. Apie tai rašo Dailymail.co.uk.
 

Remiantis naujausiais JK kovos su nedarbu planais, šalies gyventojai, norintys ir toliau gauti pašalpas, turės baigti integracijos į darbo rinką programą.

Vieniši iki 25 metų amžiaus ir vyresnis asmenys, atsisakę integruotis į darbo rinką, neteks 334,91 svarų sterlingų dydį siekiančios mėnesinės pašalpos.

Vis dėlto programa nebus taikoma tiems bedarbiams, kurie nedirba daugiau nei 13 savaičių dėl sumažėjusio darbo krūvio.

Pastarieji pokyčiai JK sulaukė nemažo vietinio ir tarptautinio dėmesio, kadangi gimtoji britų sala iki šiol garsėjo kaip itin dosnus visuomenės išlaikytiniams kraštas. Per keletą paskutiniųjų metų nemažai kalbų JK sukeldavo tyrimai ir istorijos, kai paaiškėdavo, kad tiek vietiniai gyventojai, tiek imigrantai būdavo visiškai nesuinteresuoti dirbti o iš valstybės mokamų pinigų gyvendavo kelios tos pačios šeimos kartos.

Žuvis ir meškerė

Anot JK vyriausybės, nedarbo prevencijos programa turėtų veikti kaip „žuvies ir meškerės“ metodas.

Asmenims, norintiems dirbti ir užsidirbti, būtų suteikiama galimybė mokytis, baigti reikiamus kursus. Tokiu būdu būtų mažinamas nedarbo lygis šalyje.

Darbo ir pensijų sekretorius Melas Stridas patvirtino, jog kuo ilgiau asmuo nedirba, tuo jam sunkiau iš naujo įsilieti į darbo rinką. „Įrodymai rodo, kad ilgai nedirbusiam žmogui gali būti sunku sugrįžti į darbą.

13 savaičių – tas laikotarpis, kai sumažėja tikimybė, jog žmogus vėl kur nors įsidarbins“, – aiškino už darbą ir pensijas atsakingas sekretorius.

M. Stridas pridūrė, jog parlamento nariams iš Vakarų Sasekso, Vakarų Jorkšyro, Glazgo ir Leičesteršyro sričių jau yra išaiškinti naujosios programos privalumai.

„Papildoma darbo biržos parama pagerins bedarbių galimybes susirasti darbą ar net daugiau darbo, kai spaudžia pragyvenimo išlaidų krizė.

Taip pat bus skatinamas ekonomikos augimas, nes vis daugiau žmonių į ją įsitrauks“, – aiškino sekretorius.

Darbo biržos teikiamoje programoje dalyvaujantiems asmenims taip pat bus taikomos nuobaudos. „Nedalyvaujantiems rengiamuose susitikimuose bus mažinamas standartinės pašalpos dydis.

Kuo daugiau susitikimų žmonės praleis, tuo daugiau išmokų jie praranda“, – M. Stridas komentavo naujos pašalpų sistemos JK bruožus.

Šiuo metu darbo ieškantys asmenys per pirmus tris nedarbo mėnesius kartą per savaitę privalo susitikti su įdarbinimo konsultantais, o vėliau – kas dvi savaites.

Remiantis naujausiais duomenimis, JK bedarbių yra daugiau kaip 1,2 mln. žmonių, o dar 9 mln. žmonių neturi darbo ir jo neieško. Vis dėlto Vyriausybė tikisi, jog grįžimo į darbą programa padės sumažinti šį skaičių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder