Australija atvers sienas, 18 mėnesių kalinusias piliečius ir užsieniečius

(1)

Kitą mėnesį Australija pradės atverti savo sienas, penktadienį, praėjus 18 mėnesių po to, kai piliečiams buvo uždrausta be leidimo keliauti į užsienį, sakė šalies ministras pirmininkas.

Scottas Morrisonas sakė, kad paskiepyti australai galės grįžti namo ir keliauti į užsienį „per kelias savaites“, nes tikslas paskiepyti 80 proc. gyventojų pasiektas.

Praėjusių metų kovo 20 d. Australija, reaguodama į koronaviruso pandemiją, įvedė griežčiausius pasaulyje sienų ribojimus. Per pastarąsias 560 dienų buvo atšaukta daugybė tarptautinių skrydžių, kelionių į užsienį sumažėjo trigubai, australams buvo uždrausta grįžti namo.

Vidaus reikalų departamento duomenimis, vien per pirmuosius penkis šių metų mėnesius buvo atmesta daugiau nei 100 tūkst. prašymų įvažiuoti į šalį arba išvykti iš jos. Šeimos buvo išskirtos įvairiuose žemynuose, piliečiai liko įstrigę užsienyje, o užsieniečiai negalėjo išvykti iš šalies ir pasimatyti su draugais ar artimaisiais.

„Atėjo laikas grąžinti australams gyvenimą. Mes tam ruošiamės, ir Australija labai greitai bus pasirengusi kilti“, – sakė S. Morrisonas.

Jis taip pat paskelbė, kad pasiskiepiję gyventojai grįžę galės septynias dienas būti namuose karantine, išvengdami dabartinio privalomo ir brangaus 14 dienų karantino viešbutyje.  

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder